Satılık Amt Ss-11 B (modern) 3 Channel Tube Guitar Preamp

'Elektro Gitar Pedal ve Processorleri' forumunda onuremek tarafından 26 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    Fiyat:
    900 TL
    Takasa:
    kapalı
    AMT SS-11 B : 900 TL

Ürün hakkında bilgi vermek gerekirse;

3 kanallı (Clean-Crunch-Lead) 2 tüplü/lambalı (2 x 12AX7) bir preamptir. Modern Hi-gain ampli karakterli bir preamptir. Yabancı site ve forumlarda overdrive pedalı olarak lanse edilse de, Lead Channel' de gain olarak saat 1-2 yönünden daha çok açmazsınız. Fazlasıyla yeterli bir gain kapasitesine sahiptir. Kendi kabin simulatorü sayesinde direk sisteme ya da ses kartınıza girerek, çalabilir ve/veya kayıt yapabilirsiniz.

A modeli ile kıyaslandığında, Özellikle Lead Channel, karakter olarak low mid. ve high mid. bölgelerinde daha hassas ve geniş bir aralığa sahip denilebilir. Lead Channel 'da ''Rock ve hert türlü metal müzik türevleri için çok başarılı sonuçlar verirken, Crunch ve Clean channel ise gain ayarlarını birazcık tweak ederek ile orta-sert ve orta-yumuşak tube drive soundları vermektedir. Lead ve crunch kanallar için ayrı ayrı high mid booster switchleri bulunurken, clean channel için ise brightness booster switchi bulunmaktadır.

Üzerindeki FX Send-Return girişleri sayesinde, setup'ınıza ekleyeceğiniz efektleri, ana tonunuzun karakterini bozmadan kullanabilirsiniz.

Dip Not: Sahibinden üzerinden iki farklı arkadaş aynı model pedaldan kullandığını ve amfiye bağlayarak çaldığında inanılmaz dip ses oluştuğunu söylediler. Bana da aynı sorunu yaşayıp yaşamadığımı sordular.

Buna benzer en ufak bir problem yaşamadım, hatta şöyle diyebilirim, pedal hi-gain class pedallara göre inanılmaz sessiz, gürültüsüz çalışan bir pedaldır. Tahminim odur ki ya piyasada bozulmuş-tamir görmüş ya da benzeri durumlara maruz kalmış pedallar bulunuyor olabilir. Stüdyomuza gelip amfi ile de istediğiniz kadar deneyebilirsiniz. Hatta isteyen olur ise whatsapptan pedal-amfi kombinasyonu ile ilgili videolar paylaşabilirim ya da skype üzerinden birlikte canlı canlı deneyebiliriz.

Ayrıca tüm samimiyetimle ile aktarmak isterim ki; AMT Electronics ile ilgili kimse bu tarz ön yargılara kapılmasın. Zaman zaman firma sahibi Sergey Marichev, Alexander Korotaev ve Ivan Demichev ile birebir telefon görüşmeleri ve/veya yazışmalar gerçekleştiriyorum. Son derece ilgili ve yardımsever insanlar. Bu minimize boyut, maximize performans ve yine minimize fiyat algıları ile inanıyorum ki çok yakın zamanda pek çok ünlü markayı da geride bırakacaklar. Gönül rahatlığıyla alıp-kullanabileceğiniz ürünlerdir. Tube teknolojisinde Rus'ların dünyada bir numara olduğu da unutmamak gerekli :)

Kişisel bir tecrübemi de aktarmak istiyorum, amt electronics 2015 yılında aynı pedalın yeni (sarı ızgaralı) versiyonunu pazara sundu, benim de 2 pedalı aynı koşullarda deneme fırsatım oldu. Gördüğüm ve anladığım kadarıyla (maliyeti düşürmek için olsa gerek) lambaları farklı bir marka ile değiştirmişler ve metal kasa üzerindeki baskılar zayıf kalitede yapılmaya başlanmış. Elektronik devre kısmı ile ilgili bir bilgim yok fakat net olarak söyleyebilirim ki tonal olarak gümüş renkli ızgaraya sahip olan eski seri açık ara çok daha sert, güçlü ve parlak (lambaların etkisi olsa gerek). Yeni seri clarity açısından bu eski serinin çok gerisinde kalmış.

Ürüne ait, orijinal 12V güç kaynağı ile birlikte verilecektir.

Kozmetik ve/veya işlevsel olarak en ufak bir sorunu bulunmamaktadır.

Lütfen Takas teklif etmeyiniz.

İletişim: 0530 100 25 18
    Onur EMEK
    AMT ss-11 B(1).png AMT ss-11 B(2).png AMT ss-11 B(3).png AMT ss-11 B(3).png

Son düzenleme: 8 Kasım 2016
    creeping bunu beğendi.
  2. Hastası olduğum preamp. Şuan sahnede ve kayıtlarda kullanıyorum. Birçok kez anfi ile çaldığımda dip gürültüsü sorununu hiç yaşamadım.
    Bütçeyi ayarlayabilsem yedek olarak bunu alırdım mutlaka. Bu da benim setup

onuremek bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş