Tırnak

'Müzik - Genel' forumunda Muzs tarafından 27 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba sevgili gitarseverler
  Tırnağımı kestikten sonra 1 gün civarı süren bir huylanma oluyor parmaklarımda bir şeye dokunurken falan huylanıyorum. Bilmiyorum neden olduğunu :D ve tırnaklarımı kestikten sonra gitar çalarken bendlerde parmaklarım acıyor her tırnak kestiğimde oluyor bu. Bıktım artık :D Sadece bana mı oluyor bu başkasında yok mu bu durum?
   
 2. bendede oluyor bide bende kücüklükten gelen bir alışkanlık var tırnaklarimi dipten kesmezsem rahat edemiyorum kestiğim zaman 1-2 gün bendlerde cok canım yanıyor :D
   
 3. aynen ya bende de dipten kesmeyince de rahat edemiyorum :D dipten kesmezsem hemen 1-2 gun sonra yine uzuyor :D
   
 4. bendede aynı sorun var :banghead: çokta dipten kesmiyorum aslında ama yinede acıyor :banghead:
   
 5. Bilek kısmen sabit parmakları yukarı doğru ittirince kuvvet et tırnak arasına biniyor.

  O dönemde iki şey denenebilir. Teknik olarakta belki doğrusu olur, yada en azından çeşitlilik olur.
  1) Parmaklar klavyeye dik şekilde basılarak bend bilek hareketi ile sağlanır. Mümkün olduğunca parmaklar sabit kalmış olur.
  2) e telinde olmayacak ama B G tellerinde 1-1.5 ses olmadığı sürece aşağı bend denenebilir.
   
  Son düzenleme: 27 Haziran 2016
  Muzs bunu beğendi.
 6. Peki hocam simdi parmaklar dikken bend yapmazsak tekniğine uygun olmuyor mu? Yani rahat ettiğin açıyla bend yapmak doğru değil mi?
  Bende çocukluktan beri var tırnaklarımı kestikten sonra bir şeye dokununca huylanıyorum. Böyle bir tikim var. Gıdıklanıyormuş gibi.
   
 7. O hissiyat ile bend durumu farkli olaylar. Ama hissiyat icin tirnak makasinizi degistirmenizi ve torpu kullanmanizi tavsiye ederim. Bu durum bende de vardi. Halen baska tirnak makasi kullandigimda olur bu hissiyat.
   
  Muzs bunu beğendi.
 8. Bende de var aynı sıkıntı. Bundan bir 10 yıl önce falan yerden kartopu alacakken karın altındaki buz tabakasına girmişti tırnaklarım, tırnakla parmağın birleştiği yer kanadı o zamandan beri orada hafif bir çıkıntı var. Ben de çok kısa kesmiyorum o yüzden. Bir milimetre falan bırakıyorum keserken. Yeni kesilmiş tırnak gibi rahatsız etmiyor öyle olunca.
   
  DevoSenturk ve Muzs bunu beğendi.
 9. Aynı zamanda fazla terleyen ellere sahip olunca normalde daha çok ayak tırnaklarında görülen tırnak batması denen durum ellerde de olabiliyor. Benim de yıllar boyu muzdarip olduğum bir sorun. Ama çok fazla dipten kesmeyerek özellikle köşelerde fazla pay bırakarak bir nebze önüne geçilebiliyor bu durumun. Ama taze kesilmiş tırnaklarla bir de Zakk Wylde tarzında bend + vibrato yapmaya kalktığınızda her türlü batıyor o tırnakların köşeleri kaçarı yok :)
   
 10. Kes komple kökten, kesin çözüm
   
Benzer Konular
 1. rukawa123
  Yanıt:
  19
  Gösterim:
  813
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş