Marshall Jcm 800 Poweramp Clone U

Sahibinden de uygun fiyatlı bir jcm 800 klonu gördüm sadece power amp (power amp di galiba clean katı) olarak klonlanmış amfiyi aldıktan sonra preamp olarak modlayabilir miyim, ya da pedal veya prosesorle güzel ses verir mi yani böyle bir klon alınır mı

Sahibinden de uygun fiyatlı bir jcm 800 klonu gördüm sadece power amp (power amp di galiba clean katı) olarak klonlanmış amfiyi aldıktan sonra preamp olarak modlayabilir miyim, ya da pedal veya prosesorle güzel ses verir mi yani böyle bir klon alınır mı
Düzgün çalışıyorsa pedal ile iyi sonuç verebilir. Preamp olarak modlamak ?? Bence böyle işlere hiç bulaşmayın. Sizin preamfi yapacak deneyiminiz olsa bu soruları sormazsınız zaten.
Ancak ilan da pek güven telkin etmiyor. O yüzden denemeden almayın derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Poweramp olduğunu nereden çıkardın? Bu bildiğin lambalı amfi. Bana JCM klonundan çok Sonakord'dan devşirilmiş bir amfi gibi görünüyor.

EKLEME: Sanırım 50 watt. Sadece iki tane güç katı lambası görebiliyorum. Eşlenik bir kabin ile kullanılabilir. İyi modlanmışsa prosesör veya pedallarla da iyi anlaşır.
Hakan abi sence bu fiyata değer mi çok (calisiyorsa :D ) yani ortalama bir sesi bile olsa

Şasiyi çıkarıp tüm devrelerin ve ayrıntılı bir şekilde trafoların resimlerini alabilirsen buraya as. Konuda daha uzman arkadaşlara çağrı yaparız, ellerinden geldiğince yardımcı olurlar.
Bir de abi eğer amfinin durumu iyiyse 300 lira iyi değil mi çünkü benim yaşımdaki gitaristlerde yürütme ve yargı pederlerin ellerinde de :) boşu boşuna dil döküp adamın canını sikmayayim

Bence uzak durulması gereken bir cihaz ve durum...300 tl ye aldıktan sonra kim bilir ne kadar masraf çıkaracak belli değil...butikçisi meraklısı değilseniz uzak durun derim arkadaşlar...zaten son sahibi olur bu amfiyi alan...

Abi emin misin küçük bir ihtimal yok mu :(
küçük ihtimal vardır ama o riski almaya değer mi iyi düşünmek gerekir...ben olsam o riske girmem...%90 astarı yüzünden pahalıya gelecek satmaya çalışırken de ezilip büzülmeye hiç gerek yok...alıp oraya taşı buraya taşı tamir ettir hobici adam işi ben olsam bu amfiyi adam etmeye harcayacağım enerjiyi gitar çalmaya harcardım...tabi bu sadece benim fikrim bende öyle bir bütçe yok yan gelirse şapa otururum hanım o lambaları bana monte eder hatta :)

Gercekten almayi dusunmek cok manasiz. Kimse kusura bakmasin ama kimin yaptigini bilmedigim bir aleti prize takip canima kast edemem.

Bu islerin standardi var, muhendisligi var. Uc bes direnci, kapasitoru baglayip ses almakla, ampli yapmak ayni sey degil.

300TL'niz varsa gidip ikinci el Fender Mustang alin, gitarinizi calin. Bu tarz maceralarla zaman kaybetmeyin derim.

neyse o zaman favorilerden çıkarıyorum ampli yi size de yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim siz olmasanız herhalde ... yerdik inşallah bu forum uzun ömürlü olur da burdan yetişen gitaristler yenilere yardım etmeye devam eder

Geri