Akustik Gitar Alıcam.bi Yardım

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda HeartHunter tarafından 28 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba,400 lira bütçem var,daha fazla esneyeceğini düşünmüyorum.İlyas yalçıntaş dinleyicisiyim ve o tür şarkılar çalmayı istiyorum.Bir kere alıcam.o yüzden sağlam bişey olsun istiyorum gitara bağlayacağım para max 200 liraydı başta ama anladımkı pek sağlam bişey yok 200 e. 400 e de varmı bilmiyorum.kaliteli iyi bişey olsun işimi görsün yeterli benim için.çok sabırlı bi insanım ve gitarı çok iyi çalıcağımı düşünüyorum.Sanat camiasına bir kardeşinizi katmak istiyorsanız bi el atın size zahmet :)

2. gzf

gzf

77
    66
    206
    HeartHunter, gitar daha doğrusu ülkemiz için pahalı bir mutluluk kaynağı sayılacak bir ürün veya ürün grubunu alırken başkalarının fikirleri kadar öncelikle senin fikrinin oluşması gerekli. Her kişinin - tabii ki belli kriterleri temel tutarak- gitarda duymak istediği, öne çıkarmak istediği tınılar, çalım şekli, alışkanlıkları, müzik zevki farklılık taşıdığından bu soru ve bu başlık çok da işlevsel olamayacak. ikincil olarak, gitar çalmak ve bir süre sonra ekipman edinmek maalesef tek sefere mahsus yapılan bir eylem değil. Öyle olmasını inan ki ben de çok isterdim. Sonrasında belki hastalık haline dönüşüyordur:) Bir süre sonra çalmaktan alınan zevkin yerini alıp satmak dahi alıyor olabilir. O yüzden alacağın enstruman, bir kere alacağın değil, ilk alacağın gitarın olacak. Belirlediğin fiyat aralığındaki gitarları, hele ki söz konusu akustik bir enstruman ise denemeksizin karar vermek çok da faydalı olmayabilir senin adına. Belki de öncelikle alacağın gitarın gövde ve gövde şekli, sap ve tuşe ağaçlarını(forumda var olduğunu hatırladığım başlıklar) inceleyip, belki de ön fikir oluşturup, tavsiye olursa buna göre değerlendirmen, birikiminin dönüşmüş olduğu şeyin senin gözünde kıymetini daha da arttıracaktır.

3. http://turkrock.com/konu/71167/
    Dostum buraya yaz istediğini lütfen.
    Arkadaşlar bu başlık altında tavsiye vermeyelim lütfen genel başlık ancak bu şekilde yürür. Genel başlığa yazsın arkadaş oradan cevaplayın

4. Hocam kusura bakmayın yeniyim forumda

Bu Sayfayı Paylaş