Alışveriş Yaparken Sabır Dolu Anlarımız

Şu sıralar piyasalar malum memleketin hali malum biraz kafa dağıtmak için müzikle uğraşıp sitede takılıyoruz vakit geçiriyoruz.Böyle bir konu açmak istedim acaba memlekette neler var görelim diye :)

Son zamanlarda çok fazla bu tarz konuşmalar gerçekleştirmeye başladım umarım yalnız değilimdir. Şöylede sabır dolu bir anımı paylaşayım istedim.Ayrıca biz nasıl bir hale geldik ki İstanbul'da yaşayıpta kendi dilimizi düzgün konuşamaz olduk.
image1.PNG

Ne yazık ki sadece müzik piyasası değil her şey böyle. Garantili ekran kartımı 250 liradan satılığa çıkardım adam gelmiş açtığım konuyu baltalıyor "sıfırı piyasada kalmadı neye dayanarak 250 lira fiyat koydun, 100 liraya alırım istersen." (Kartın sıfırı şuan vatanda kampanyalı 450 lira). Özel mesajdan teklif geldi sonra başka birisi sıfırı 300 lira olan kartı bana birebir takasla değiştirmeye çalışıyor. "Takaslık bozuk kart vereyim tamir et tamir parası benden olsun" diyenler mi ararsınız, ilginç fiyatlar önerenler mi... 1 hafta içinde 30'a yakın mesaj aldım ilanla ilgili ama biri bile adam akıllı bir teklifte bulunmadı hep troll.

Buradan türkçe öğretmenlerine sesleniyorum; gelin bu ölücü arkadaşımıza destek çıkın atanmayı beklemeyin.
“Sen siz bilirsiniz“ nedir abi?!
Ya arkadaş Türkçe`de usta ya da titreyerek yazmış.

Şu ölü piyasada herhangi bir şey satmaya kalkmak büyük sabır testi aslında. Ya adamın biri 3 bin liranın altına Mesa koymuş 1 ayı geçti yüzüne bakan yok, içim yanıyor. Neyse bir tane de neşeli katkı benden olsun.
81915 eklentisini görüntüle
81916 eklentisini görüntüle

bu manyak bass gitar amfisi için Almanyadan aldığı kurusıkı tabanca ve buletüt lü bişey demişti arkadaşlarımla yarım saat uğraştık mesajını çözmek için

Ürünü 150ye koyuyorum ederi 150. 100 yap diyorlar hayır diyorum. ben de o zaman 200e koyuyorum 150 yap diyorlar tamam diyorum. Fiyat falan önemli değil siz de bu taktiği uygulayın indirim yapmadan bir şey alamıyorlar Türkiyenin güzide çok zeki insanları... Bi tek kendilerinin aklı çalışıyo zaten
Sene 2006, eve koltuk takımı alacağız. 2 ay boyunca gezmediğimiz mağaza kalmadı. Mağazanın birinde bir koltuk dikkatimi çekmişti. 4000 lira fiyatı vardı. Görsel hafızam da iyidir aklımda kalmıştı fiyat etiketi. Neyse aradan 20 gün sonra falan bayram önünde tekrar aynı mağazadayız. Camlarda duvarlarda "Yüzde şu kadara varan indirimler" temalı yazılar. 40% altı bi rakam da yoktu hani. Katlarda dolanırken yukarıda bahsettiğim koltuğun etiketini gördüm. Fiyata 7500 lira yazıp üzerine kırmızı kocccaman bi çarpı atıp altına daha büyük puntolarla 5000 lira demişlerdi. Hani o birkaç hafta önce etiketi 4000 olan koltuk, şimdi 5000. Ama tabiiii olur mu hiç, 7500den 5000e düşmüş. Kaçmayacak fırsat. Hemen almalıyız hülooooğ :D :D

Piyasanın işleyişini ilk anladığım gündü. İlk gençlik yıllarım.

Diyeceğim o ki arkadaş haklı. Millet büyük indirim görünce zıplıyor hemen. İçinden "Nasıl güzel pazarlık yaptım ammaa" diyip böbürleniyor ama aslında farkında değil perde arkasında yaşananların :D

Geri