Attenuator (watt Killer)lar Hakkında

Arkadaşlar elimde vox vt20 amfi var power katında 1 adet 12xa7 lamba var. Full lambalı bir ürün değil ama yine de lamba tadını veriyor ve sesi tam açınca tondan çok hoşnutken sesi kısınca sizin de bildiğiniz gibi ton çöpleşiyor. Malum apartmanda oturuyorum. Sizce 50wattlık attenuator almalı mıyım? 20 wattlık amfimde nasıl kullanacağım ne gibi kablolar lazım? Aydınlatırsanız çok memnun olurum. 700 TLlik alete 250TLlik masraf fazla diyebilirsiniz ama efektleri pedalları tanımak açısından bu amfiyi uygun gördüm kendime ve tonu güzelleştirecekse watt killerdan da kaçınmam :D Teşekkürler güzel yorumlarınız için

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler dostum ben de o markayı düşünüyordum. Asıl sorum gerçekten 20 wattlık full lambalı olmayan bir amfide de iş görecek mi onu merak ediyorum ve kullanımına dair bir konu göremedim forumda onu da aydınlatırsa arkadaşlarım çok memnun olurum

Watt Killer ve diğer tüm attenuatorler lambalı amfiler için tasarlanmışlardır. Modelleyici amfilerde çalışırlar mı garantisi yok. Hoş, benim 50 wattlık amfiyi de ev seviyesinde susturamadı. Gerçi bu iş wattla alakalı da değil ya hoş.

Bu arada senin amfinin kısık seste de iyi performans vermesi lazım. Hemen öyle uç harcamalara girme. Amfiyi iyice bir kurcala.

Watt Killer ve diğer tüm attenuatorler lambalı amfiler için tasarlanmışlardır. Modelleyici amfilerde çalışırlar mı garantisi yok. Hoş, benim 50 wattlık amfiyi de ev seviyesinde susturamadı. Gerçi bu iş wattla alakalı da değil ya hoş.

Bu arada senin amfinin kısık seste de iyi performans vermesi lazım. Hemen öyle uç harcamalara girme. Amfiyi iyice bir kurcala.

bu konuyu size ithaf ediyorum
Speaker Efficiency / Sensitivity - Amfi Watt Ile Volume Iliskisi

bence hiç gerek yok. Hem alltube bir amfi değil, hem de 10 watt üstündeki amfilerde evde lambalı tadına ulaştıracak gerekli kırılma seviyesine düşüremeyeceksin watt killer ile, bence boş ver.

Vox vt 20 ile ilgili 2 konu açmışsın ben sana bu başlıktan cevap vereyim. Amfi üzerinde 3 ses ayarı var. Bunlardan biri preamp volum biri master volum biride. Watt düşürücü volum. Wat düşüren kısımı elinden geldiğince düşük tut master ve preamp volumu yüksek tut. Bence bir farklılık olacak. Sakın watt killere para verme olan parana olur. Watt killer(attenuator) basitçe full lambalı bir amfide, daha düşük volumde yani watta daha az akımla lambaların kırılmasını sesin kırçıllaşmasını, drivelaşmasını sağlar. Bi onu dene sonra tekrar yaz

Geri