Humbucker Boyutlu P90 Pickups Hakkında

Arkadaslar 2012 kore yapimi epi sheraton gitarima takmayi düsünüyorum sizin önerileriniz hangi markalar üzerine pek bi bilgim yok manyetikler hakkinda hangisi kalitedir falan
Aklimda bi kac sey var siralicak olursak:
1- İlk olarak GFS Dream 90 düsünüyorum fakat türkiyeye gönderim yapmiyor amerikada ki komisyoncular araciligi ile satin alinabilir ama biraz pahaliya patliyor. neck ve bridge manyetik toplam 60 dolar iken 130-140 dolar gibi bi fiyata geliyor ama kaliteli diyor kime sorsam.
2- Olmazsa olmaz Seymour Duncan phat cat. Fiyati diğerlerine göre daha yüksek olsada bunuda öveni çok duydum ve kolay temin edilebilir gibime geliyor türkiyeden.
3- Gibson P94. Yine türkiyede satışı yok ancak thomann.de'den biraz daha kargo bedeli ödeyerek büyük bi mevlaya gelebilir manyetikler.

Aklimdaki fikirler bunlar sizinde fikriniz varsa lütfen söyleyin iyi kötü veya fikirlerimden en iyi hangisinin olacagi hakkinda bilgilendirirseniz cok sevinirim. Simdiden cok tesekkürler.
Bütcemi sorcak olursaniz aslinda cok degil ama gitarim ömürlük olsun istiyorum o yüzden maksimum 500-600'ü gecmicek sekilde harcama yapabilirim (Gibson P94 istisna).
Yinede mevla ne kadar düsük o kadar iyi benim icin.

Arkadaslar 2012 kore yapimi epi sheraton gitarima takmayi düsünüyorum sizin önerileriniz hangi markalar üzerine pek bi bilgim yok manyetikler hakkinda hangisi kalitedir falan
1- İlk olarak GFS Dream 90 düsünüyorum fakat türkiyeye gönderim yapmiyor amerikada ki komisyoncular araciligi ile satin alinabilir ama biraz pahaliya patliyor. neck ve bridge manyetik toplam 60 dolar iken 130-140 dolar gibi bi fiyata geliyor ama kaliteli diyor kime sorsam.
2- Olmazsa olmaz Seymour Duncan phat cat. Fiyati diğerlerine göre daha yüksek olsada bunuda öveni çok duydum ve kolay temin edilebilir gibime geliyor türkiyeden.
3- Gibson P94. Yine türkiyede satışı yok ancak thomann.de'den biraz daha kargo bedeli ödeyerek büyük bi mevlaya gelebilir manyetikler.

Aklimdaki fikirler bunlar sizinde fikriniz varsa lütfen söyleyin iyi kötü veya fikirlerimden en iyi hangisinin olacagi hakkinda bilgilendirirseniz cok sevinirim. Simdiden cok tesekkürler.
Bütcemi sorcak olursaniz aslinda cok degil ama gitarim ömürlük olsun istiyorum o yüzden maksimum 500-600'ü gecmicek sekilde harcama yapabilirim (Gibson P94 istisna).

İçlerinde bir tek Phat Cat'i kullandım, harika bir manyetik. GFS için hep çok iyi yorumlar duydum. Gibson'ı ise kullanmadım.

Hangisi daha ucuz ve kolay temin edilebiliyorsa onu tercih et. GFS ekonomik olmasıyla ün yapan bir firma. 130 dolar verdikten sonra espirisi yok, gidip Seymour Duncan alırsın. 2. elde hem p94 hem phat cat bir ara dolaşıyordu. Yine satmak isteyen olabilir, 2. ele de göz at.

ERS Pickups'a custom manyetik yaptırmanızı tavsiye ederim. Bildiğim kadarı ile Erhan bey Humbucker boyutunda P90 manyetik yapıyor. Kendisine Kıvılcım Müzik'te ulaşabilirsiniz.

@Ers Guitar Pickups

Son düzenleme:
Forum yine abuk subuk insanlarla dolmaya devam ediyor. Neyse...

ERS Pickups'ı ben de önerebilirim, 2 adet Single manyetik sardırdım ERS'de, ve çok memnunum, ciddi anlamda çok güzel manyetikler. P90 formunda da çalışmaları var, en azından kafanızdaki tona ve görünüşe uygun birşeyler yaptırabilirsiniz.

herneyse isteyen kullansin ben kullanamadim dediginiz gibi muhakkak

Abi kullandıysan (ben kullandığını düşünüyorum) görüşünü yaz. Herkesin bir bakış açısı var, sen de dünkü çocuk değilsin. Yukarıda da bir şeyler tavsiye ettiğine göre arada senin için bazı farklar var. Ben anlasam müdahil olup açıklamaya çalışırım da, P90 alanım değil işte.

Gibson'u cort olarak okumuş arkadaş heralde. Erhan beye mesaj attım fakat geri dönüş alamadım. Ikinci el gibson p94 de göremedim hiç internette gören bulan varsa söyleyebilir mi
selamlar..Öncelikle geri dönüş yapamadığım için özür dilerim. Uzun bir süre bu foruma giriş yapmadım. O yüzden cevap verememisimdir. Eğer arayisiniz devam ediyorsa yardımcı olurum seve seve. Tekrar özür dilerim

Geri