Sx Sap Ayarı

'Elektro Gitarlar' forumunda mustafaonal tarafından 2 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar SXime yeni tel takımı takacağım tel takımına göre de sap ayarı yapacağım. Sap ayarı için gerekli olan yer pickguardın altında. pickguard da teller çıkmadan çıkmıyor. Napacağımı şaşırdım ya teller olmadan sap ayarı yapacağım sonra telleri takınca geri bozulacakya da telleri takacağım sap ayarı yapamayacağım :D Önerisi olan var mı

2. Valla bu tip bir gitarım olmadı. Mantığımı zorladım, bulabildiği cevap da bu:

Önce telleri takacak, önüne de kuvvetli bir tuner koyup pickguardı mümkünse sarkıtıp (olmadı önce pickguardı çıkarıp sarkıtacak) akustik sesten ayarı yapmaya bakacaksın. Cambazlık gibi evet ama nimetin külfeti işte :)

Saçmalamış olabilirim. Öyleyse duruma bir el atıla. Ben de öğreneyim doğrusunu.

3. Aslında mantıklı. Sonra sarkmış pickguardı tellerin altından yerine oturtmak mümkün olur mu emin değilim ama :D

4. Onca cambazlığı yaptın da pickguardı oturtmak için telleri mi az biraz gevşetemeyeceksin bre Mustafa :D

5. Valla çok mantıklı. Bir diğer seçenek de pickguardın deliğe denk gelen yerini kesmekti de kıyamadım :(

6. Orasını iyi etmişsin, belki denk gelmeyebilir, o boşluk alyana yetmeyebilir vs.

7. Bir de hocam eğer elimdeki alyan yanlış ise yuvayı bozmak istemem. Sizinki kaç inch lik veya cm?

8. Ölçmek aklıma gelmemişti hiç. Bir bakayım ona.

9. Zahmet etmeyin hocam gerek yok deneyerek bulurum :D

10. Ölçtüm bile. 4 mm :D

mustafaonal bunu beğendi.
  11. teşekkürler :D

hackeiommi bunu beğendi.
  12. Kuru teşekkür olmaz gece gece. At bakim üstteki mesaja bir beğeni :D

13. Ahahahahaha :D ne işe yarıyor hocam beğeni

14. Bir halta yaradığı yok, benim maksadım gece gece egoistlik etmek, insanı uğraştırmak :D

15. Merakımdan soruyorum bu bahsi geçen SX tele midir yoksa strat mıdır :D

16. strattır hocam

17. Telelerde umarım böyle bir karmaşa yoktur. SX Tele düşünüyorum bende :nailbiting:

18. Var diye hatırlıyorum ben yanlışım olmasın :D

19. Yapacağım modifikasyon tutarsa sap değişikliğine yürüyebilirim bakacağız artık :D

20. Zaten sxin parasının %75i gövde ve sap ağacına gidiyor kanımca. baya iyiler :D

Bu Sayfayı Paylaş