500 Tl Amfi Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda repression tarafından 5 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar.Elimde 500 TL para var bir amfi almak istiyorum şuan elimdeki amfi 100 TL lik Crate nin en uyduruk amfilerinden.Genelde blues ve rock müzik çalıyorum metal arada giriyorum.Apartmanda oturduğum için çok büyük birşey istemiyorum.Gitarım Schecter Omen Extreme 6 ve Zoom G1XON prosesörüm var.500 TL lik amfiden mükkemmel tonlar beklemiyorum tabi ama fiyat performans açısından iyi olsun.Dinlediğim gruplar/sanatçılar Led Zeppelin,Pink Floyd,Guns'n Roses,Eric Clapton,Yavuz Çetin,Metallica.Tavsiyeleriniz neler ?

Line 6 Spider IV 15 iyi midir ?

2. İkinci el blackstar ht1 veya vox vt20 bakabilirsiniz .

3. Blackstar id core 10'u line 6 spider iv 15'ten daha çok beğeniyorum. Arkadaşımda spider iv 15 var sık sık deneme şansı buluyorum ama açıkçası id core'la karşılaştırınca tonlarını pek beğenmiyorum. ID Core'a göre dijital kalıyor. Yalnız ikisi de nispeten metale yakın karakterli amfiler. ID Core özellikle. Bu iki amfiyle de blues ve hafif rock türlerinin çok da güzel gittiğini düşünmüyorum, çalınıyor elbet ancak başka alternatifler daha iyi sonuç verebilir :) Bir de Fender Mustang 2'yi çok methettiler ben de biraz araştırdım çok hoşuma gitti geniş ton aralığı ve modellemeli oluşu. İstanbula gittiğimde deneyeceğim ona göre alacağım eğer büyük şehirde oturuyorsan biraz araştırmanı denemeni tavsiye ederim ikinci el 600 lira civarlarında bir amfi ve istediğin türlere daha iyi uyacaktır bana kalırsa. Bu arada tekrar belirteyim, dediğim gibi mustang'i denemedim yani eğer almayı düşünüyorsan önce denemen daha iyi olur ben sadece kullananların yorumlarından yola çıkarak dedim bunu.

4. Biraz internetten dinledim spider ıv 15 i çok dijital gelmiyor ama bilemedim Fender mustang baya pahalıymış

5. Laney cub8 veya cub10

Berkay Aşar bunu beğendi.
  6. Arkadaş zoom prosesör kullanıyorum yazmış yani modellemeli amfiler kullanırsa kötü bir seçim olur ya send returnlü amfi alacak yada aldığı amfiyi clean olarak kullanacak ki bu yüzden tek kanallı lambalılara yönelebilir. sitede bir sürü amfi tavsiyesi başlığı var arat ve oku derim

7. 500 tl - lambali - tek kanal (zaten prosesor kullanilacak ayrica bu fiyata kaliteli fx i olan zor) : Boston at15

8. @saftirik elmer, @wolkN ve @demonizer haklı. 500 TL dolaylarında Lambalı, tek kanal, prosesörle kullanabileceğin en mantıklı aletler aşağıda sıraladım. Kendim sattığım için demiyorum; Cub 10'u benden almazsanda ilanımı bi girip oku en azından fikir edinirsin, baya detaylı yazmıştım.. Ayrıca bende amfiyi prosesör ile kullanıyorum. (Zoom G5)

Laney Cub 10, Laney Cub 8, Fender Champ 600, Boston AT15 ve Ibanez TSA5.

9. mustang bak bence, içinde gayet hoş tonlamalar mevcut. mustang 2 yi 500 liraya almıştım, şimdi piyasasını pek bilemiyorum, mustang 1 e de bakabilirsin. iki amfiyi arka arkaya kullanmış biri olarak Led Zeppelin,Pink Floyd,Guns'n Roses,Eric Clapton,Yavuz Çetin,Metallica çizgisinde mustang in daha iyi sonuç vereceğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

10. Marshall VS15. 350 liraya aldım. Efsane alet. Ancak ikinci elini biraz kovalanamak lazım.

Saddly2 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş