Prosesör Kullanımı Için Referans Monitör Mü Amfi Mi?

Merhabalar
600TL kadar bütçem var. Hoşuma giden şarkıları Line 6 Pod Hd500x prosesör ile tıngırdatmak istiyorum. Amacım gitar çalarken modellemeleri vsde kullanarak ses almak, kayıt ile ilgilenmiyorum.

Elimde Nux mighty 15 se amfi var, input girişinden onu kullanıyorum ama aldığım ses çok boğuk, o yüzden arayışlara girdim. Gönlümde amfi vardı ama 15 watt amfiye bile 6 dan fazla açamıyorum sesi, huysuz üst komşu yüzünden. Fx loop amfi baktığım zamanda en düşük olanları 30 watttan başlıyor. Sizce ne yapmalıyım?

Monitör için de yamaha hs5 düşünüyordum fakat bütçem anca tek bir tanesine yetiyor, çift alamıyorum.

Bizzat deneyen biri olarak 8"lik bir referans monitörü şiddetle tavsiye ederim. Pod'unuzu alıp gidip en basitinden Behringer, Samson gibi 8"'lik ucuz referans monitörlerde deneyin derim. Bulabilirseniz 12"lik kolon barındıran poweramp amfi de alabilirsiniz. line6'ının sanırım böyle bir modeli vardı veya send-return girişi olan 12"lik giriş seviyesi amfi de alabilirsiniz.

Bahsettiğiniz tipte giriş seviyesi amfilerde inputtan girerek iyi sonuç almanız imkansız. Boğuk ve dijital bir ton elde edebilirsiniz. Çünkü hem modellemede preamp-kabin modellemesi kullanıyorsunuz hem de amfi girişinde bir daha pre-amp'den geçiriyorsunuz.

HD500'ün içindeki kabin modellemelerini kullanıcam diyorsan stüdyo monitörü daha iyi iş görür ama hd500x in kabin modellemeri ne kadar iyidir o yoruma açık tabiki. Seven vardır, sevmeyen vardır... 8" tercih etmen daha uygun olur. Tek alacak isen 600 TL ye maudio bx8 d2 bulabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim yorumlar için ;
@arkham_rock
Pod ile gidip deneyebilme şansım yok ne yazık ki, anca verilen tavsiyelere göre tercih yapacağım. Dediğiniz amfi DT serisi sanırım, Full lambalı ama modellemelere göre kendi ayarlarını yapıyor. Ama o bütçemin çok üstünde. Laney in celeston hoparlörlu bir amfisini buldum, send return lu ama o da 70 watt mi ne. Evde kullanmak için cok fazla.

@DaggerStroke
Değişiklik olması için kabin simülasyonlari kullanmayı düşünüyorum. Belki ilerde cab emulator tarzı birşey bakarım bilmiyorum. 8" olmasının avantajı ne olur benim için? İkinci elde Bx5 lere niyetlenmeye başlamıştım ama iki yorumda da 8" speaker önerildi, şimdi arada kaldım. Birde bx8 tekli olarak nerde bulabilirim bilginiz var mı? İnternette sadece çift olarak gördüm

Merhabalar,
Bahsettiğin prosesörden alabileceğin en iyi ton bence Tech21 Power Engine den alacağın ton olur. Çünkü tamamen power amp olarak üretilmiştir. Tonunu bozmaz. Hacim kaybettirmez vs vs.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar,
Bahsettiğin prosesörden alabileceğin en iyi ton bence Tech21 Power Engine den alacağın ton olur. Çünkü tamamen power amp olarak üretilmiştir. Tonunu bozmaz. Hacim kaybettirmez vs vs.
Merhaba dediğiniz ürünü araştırdım fakat hem Türkiye'de bulunmuyor, hemde Thomann fiyatı 580€. Benim bütçem zaten 600-700TL civarı :)

Şu an aklımda Yamaha HS7 tekli alıp, artık birkaç ay sonra bir tane daha tekli HS7 alıp onu çift yapmak var. Sizin fikriniz nedir bununla ilgili? Bir süre tek monitör kullanımı herhangi bir sorun yaratır mı?

Merhaba dediğiniz ürünü araştırdım fakat hem Türkiye'de bulunmuyor, hemde Thomann fiyatı 580€. Benim bütçem zaten 600-700TL civarı :)

Şu an aklımda Yamaha HS7 tekli alıp, artık birkaç ay sonra bir tane daha tekli HS7 alıp onu çift yapmak var. Sizin fikriniz nedir bununla ilgili? Bir süre tek monitör kullanımı herhangi bir sorun yaratır mı?

Evet ikinci eli biraz sıkıntılı. 900 lira falan oluyor ikinci elleri. Olur da denk gelir, cebinizde paranız olur kaçırmayın. Çünkü bahsettiğiniz alet bu.

HS7 yi daha önce kullanmadım ama hakkında çok fazla olumlu yorum var. Adını çok duydum. Lakin kayıt yapmayacağınızı söylemişsiniz. Çiftlemenize gerek kalmayacağını düşünüyorum. Tekli olarak işinizi görecektir:)

Evet ikinci eli biraz sıkıntılı. 900 lira falan oluyor ikinci elleri. Olur da denk gelir, cebinizde paranız olur kaçırmayın. Çünkü bahsettiğiniz alet bu.

HS7 yi daha önce kullanmadım ama hakkında çok fazla olumlu yorum var. Adını çok duydum. Lakin kayıt yapmayacağınızı söylemişsiniz. Çiftlemenize gerek kalmayacağını düşünüyorum. Tekli olarak işinizi görecektir:)
Teşekkür ederim, notunu aldım dediğiniz amfinin. Şimdilik hs7 ile devam edeyim, paramin olduğu bir vakitte amfi seçeneğim ilk o olur :)

Geri