Çin Işi Burgu Tavsiyesi

'Elektro Gitarlar' forumunda sevengreen tarafından 6 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Paranı direk çöpe atmış olursun, bence üstüne ekle ve sağlam bir şeyler almaya bak ya da köprü kaliteni bir tık düşürüp iksini de orta seviye seç.

eyazıcı ve OsmanBurak bunu beğendi.
  2. Daha gitarin bir aksamini tamamen es geçip kalan parcalara yuklenerek muvaffak olan yoktur sizin olmayacaginiz da garanti: benzer bir ısrar Mehmet Ali Acet ustadda var, sonucta abartısız dakikada bir akordla oynar ve bu sahnesi boyunca devam eder ve insana fenalik gelir... Sahi size köprünün akort kulakciklarindan daha önemli olduğunu düşündüren nedir?

eyazıcı ve insanatomystic bunu beğendi.
  3. Yapma ağam, wilkinson ez lok fazlasıyla işini görür ondan aşağısı çöp. Solomusicankara.com'dan alabilirsin. Gerçi bi' de jinho diye bir marka var aynı fabrikadan çıkıyor diye biliyorum, jacksonların burguları da oradan çıkma ancak wilkinsonların bir tık altı kalitede.

4. akort kaçırmasın yeter mantığındayım.tek ihtiyacım burgu ve köprü

5. Hem ucuz hem kaliteli olsun diyorsanız Wilkinson alın. Hem kendi gitarıma hem de kardeşimin Sx gitarına taktım gayet mutluyuz.

6. Kilitli burguların iyilerinin bile en azından 0.9 tellerde ince mi'de akord kaçırdıkları vaki iken, Çin işini hiç tavsiye etmem.

7. Bir de köprü berbat bir şey veya floyd rose değilse, iyi bir kemik eşik akord stabilitesine daha fazla yardımcı olur.

end_of_beginning bunu beğendi.
  8. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Hakan abi savas cikar bak...

Nerede bu FR'cilar? Raporlayin su mesaji...

9. Ne savaşı yahu? Floydlu gitara kemik eşik uyar mı :)

10. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Berbat bir kopru ya da Floyd Rose demissin abi, askolsun. :)
    FR kullanicilari olarak alindik.

11. Asıl ben floydlu sistemlerde kemik eşik olmadığı için gücendim. Yoluma taş koymuşlar bildiğin :D

12. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Bazen benim aklima FR sistemi komple bloklayip, ust esige de bir kemik ya da teflon ust esik takmak geliyor. Piyasada buna uygun bir ust esik yok hem...

Ama isteyen olur mu bilemem. :D

13. Bayramdan sonra ek bir iki alet daha alacağım. Sen ölçüleri bana yaz, yapabilirsem custom kesim yaparım senin için.

Hackeiommi Hırdavat, cebinize ve derdinize deva :D

14. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Abi eve doneyim, bir duruma bakayim da yazarim sana :)

hackeiommi bunu beğendi.
  15. Sabit köprü kullanıyorum.arkadaş 1.telde bile akort kaçırıyor demiş.13 lük tel kullanıyorum

16. Sabit köprünün en kalitesizi bile akord kaçmasına sebep olmaz kolay kolay. En azından Wilkinson kilitli set al, olayı direk hallet. Köprüyü modlamak için de ileride şu tip roller bridge eklersin:

Son düzenleme: 7 Temmuz 2016
    Mystery of Scarlett bunu beğendi.
  17. Hepinize teşekkür ederim.

Bu Sayfayı Paylaş