Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hocam bu Sigma Guitars'tan önerilenleri de bir denemeni öneririm. Tam modelini hatırlamamakla beraber önceden bir gitar denemiştim o markadan. Kendi kullandığım Epiphone EJ-200'e göre çok daha gür ve dolgun bir tonu vardı. Fiyat olarak da çok az daha pahalıydı sanırım.

önerileriniz için hepinize tek tek teşekkür ederim. Takamine GJ72CE aldım. Mağaza da epiphone yoktu deneyemedim. LAG denedim klavyesi rahattı, ekolajzır tel maşa tını olarak takamine kadar gür ve berrak değildi. Gitara aşık oldum diyebilirim, klavyesi çok rahat ,önerirmiyim? şiddetle , araştırmalarım sonucu bu fiyata bu piyasa da başka gitar bulamazdım herhalde

önerileriniz için hepinize tek tek teşekkür ederim. Takamine GJ72CE aldım. Mağaza da epiphone yoktu deneyemedim. LAG denedim klavyesi rahattı, ekolajzır tel maşa tını olarak takamine kadar gür ve berrak değildi. Gitara aşık oldum diyebilirim, klavyesi çok rahat ,önerirmiyim? şiddetle , araştırmalarım sonucu bu fiyata bu piyasa da başka gitar bulamazdım herhalde
Hayırlı olsun. Güle güle çalın. :)

Merhabalar. Ben elektro akustik bir gitar almak istiyorum. 600-650 lira gibi bi butcem var fakat ikinci el almak istiyorum. Suana kadar ilk iki onceligim Lag 4S300DCE ve Lag T100DCE fakat bunlarin ikinci eli ozellikle 4S300DCE nin hic dusmuyor ve artik yoruldum. Bu iki gitar elinde olan satmak isteyen ya da bu gitarlar ile es deger calimi rahat tonu guzel gitar tavsiyeleri bekliyorum sizlerden tesekkur ederim..

Başlıkta belirttiğim gibi 500-600 TL aralığında akustik gitar arıyorum Fender CD-60 ve Epiphone Pro -1 Plus gitarları iyi gibi bu gitarlardan hangisini önerirsiniz veya bu fiyat aralığında başka önerebileceğiniz akustik gitar var mı ?
Şimdiden Teşekkürler

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 7 senedir klasik gitar çalıyorum. Sahnede ritm altyapısı, evde klasik olarak çalışıyorum. Bunlara uygun bir elektro klasik gitar almak istiyorum. Yani ince kasa olması benim için bir dezavantaj olabilir. İşçiliği hakkında kötü yorumlar aldığım için Cort almak istemiyorum. Bütçem 1400₺. Düşündüğüm modeller:

-Camps NAC-1 ECO
-Camps CUT ECO
-Takamine EG128SC
-Takamine EG124SC
-Ibanez EWN30-SYE
-LAG GLA OC114 ACE OCCITANIA
-LAG OC300CE OCCITANIA
-Takamine GC5CE-NAT
-Cordoba C5-CE

Sizin de eklemeleriniz olabilir, ama bütçemi hiç geçemem.
Bu gitarları veya markaları kullanmış, tecrübeli arkadaşların yorumları benim için çok önemli.

Merhaba,400 lira bütçem var,daha fazla esneyeceğini düşünmüyorum.İlyas yalçıntaş dinleyicisiyim ve o tür şarkılar çalmayı istiyorum.Bir kere alıcam.o yüzden sağlam bişey olsun istiyorum gitara bağlayacağım para max 200 liraydı başta ama anladımkı pek sağlam bişey yok 200 e. 400 e de varmı bilmiyorum.kaliteli iyi bişey olsun işimi görsün yeterli benim için.çok sabırlı bi insanım ve gitarı çok iyi çalıcağımı düşünüyorum.Sanat camiasına bir kardeşinizi katmak istiyorsanız bi el atın size zahmet :)

HeartHunter, gitar daha doğrusu ülkemiz için pahalı bir mutluluk kaynağı sayılacak bir ürün veya ürün grubunu alırken başkalarının fikirleri kadar öncelikle senin fikrinin oluşması gerekli. Her kişinin - tabii ki belli kriterleri temel tutarak- gitarda duymak istediği, öne çıkarmak istediği tınılar, çalım şekli, alışkanlıkları, müzik zevki farklılık taşıdığından bu soru ve bu başlık çok da işlevsel olamayacak. ikincil olarak, gitar çalmak ve bir süre sonra ekipman edinmek maalesef tek sefere mahsus yapılan bir eylem değil. Öyle olmasını inan ki ben de çok isterdim. Sonrasında belki hastalık haline dönüşüyordur:) Bir süre sonra çalmaktan alınan zevkin yerini alıp satmak dahi alıyor olabilir. O yüzden alacağın enstruman, bir kere alacağın değil, ilk alacağın gitarın olacak. Belirlediğin fiyat aralığındaki gitarları, hele ki söz konusu akustik bir enstruman ise denemeksizin karar vermek çok da faydalı olmayabilir senin adına. Belki de öncelikle alacağın gitarın gövde ve gövde şekli, sap ve tuşe ağaçlarını(forumda var olduğunu hatırladığım başlıklar) inceleyip, belki de ön fikir oluşturup, tavsiye olursa buna göre değerlendirmen, birikiminin dönüşmüş olduğu şeyin senin gözünde kıymetini daha da arttıracaktır.

Arkadaşlar akustik gitar alıcam,sahne almayıda planlıyorum,toplam 600 hadi en fazla max. 650 tllik bir bütçem var aklımda 2-3 model sizinde tavsiyelerinizi bekliyorum,akustik veya elektro akustik bu bütçeye alınabilicek kaliteli gitarları söyler ve yardım ederseniz çok sevinirim

lag takamine veya fender arasında dönüp geliyorum ama bu markaların sıfırları ancak akustikleri bütçeme yetiyor elektro akustikleri değil,canlı müzik için illa elektro akustiğe ihtiyac yok dimi mikrofonla sistemiyle halledilebilir

Hocam mikrofon sistemi ile elbet halledilebilir. Düz akustik ve "sıfır" arıyorsanız takamine GD11M tavsiye ederim. Ancak Fender F1000'i biraz pazarlıkla alabilirseniz daha iyi bir seçim olur. Ve kesinlikle internetten alınması taraftarı değilim. İmkanınız varsa iki gitarı da denemenizi tavsiye ederim

Geri