Sap Manyetiğinden Ses Çıkmıyor

Selamlar öncelikle;
3-4 gündür yaşıyorum bu problemi. Forumu da aradım pek kayda değer birşey bulamadım açıkçası neyse sorunum şu 3-4 gün önce gitarımın ton knobunu çevirdiğimde amfiden şiddetli esen rüzgar sesi geliyor(bu tespiti yapabilmek için çok uğraştım evet). Sap manyetiğine aldığım zaman da arada kesilmeler oluyor seste,ses kesildiği zaman hemen köprüye geçiyorum ses var sapa geçiyorum yine yok. Sorunun ne olduğunu ve çözümünü bilen varsa bilgilendirebilir mi acaba? Ayrıca kendim çözmem gerek bunu luthiere gidemem. Evde becerebileceğim bir şey olursa iyi olur

Ben de bu problem ile karşılaşmıştım. Köprü manyetiğine geçince output ya çok düşüyordu (overdrive kanalı + distortion pedal ile sonuç clean sound) ya da ses gelmiyordu. Uzun süre lehim ile uğraştım sorun çözülmedi. Sonrasında bu forumdan bir öneri ile "switch"e kontak temizleyici sprey sıktım sorun çözüldü. İlk olarak "electronic contact cleaner" tarzı bir sprey ile işe başlayabilirsin. İnternetten 10-20 liraya bulursun diye düşünüyorum. Bu olmadı switch'i değiştirmen gerekebilir. Sorun manyetikte midir şüphesini taşıyorsan belki köprü switchine sap manyetiğini bağlayarak manyetiği test edebilirsin ilk aklıma bu geldi.

Kolay gelsin.

Geri