Esp Schecter Epiphone

Bu üçünden hangisi?

• Toplam oy veren
    61
Önceki konulara bakarak.az biraz fikir edindim fakat 3 gitar arasında kaldım genel.olarak metal çalan biriyim bu yüzden aktif manyetikli bi gitat istiyodum ve les paul hayranligim var tabiki. Üç farkli seçenek arasında kaldım ama.işin aslı aşırı anlamıyorum siz bilenler.olarak fikitlerinizi merak ettim
1-Esp Ltd EC1000 alırsam ikinci el alicam bunu
2-Schecter Hellraiser Solo II
3-Epiphone Les Paul Prophecy Plus
Screenshot_2016-06-22-13-47-24.jpg
Screenshot_2016-06-22-14-25-17.jpg
Screenshot_2016-06-22-14-23-18.jpg

Hocam deneme imkanınız varsa bence de bir deneyin. Bu 3 gitar da maundu yanılmıyorsam. Herkesin yorumu elbet farklıdır ancak ben, maun gitarların bir tık daha metalde tatmin edici olduğunu düşünüyorum. Les Paul sevginiz var anlaşılan, keza metal de çalmak istiyorsunuz. Benim size kendi tavsiyem EC-1000 almanız yönünde. Abimin bir arkadaşının gitarıydı, stüdyoda deneme fırsatım olmuştu gerçekten kaliteli bir alet. Epiphone'u denemedim, bu yüzden bir bilgim yok. Bir de iyi düşünmenizi, aceleye getirmemenizi öneririm.

Ec1000 varken diğerlerini pek secenekmis gibi algilamak dogru olmaz bence ama ec1000 olmassa schecteri almanizi oneririm tabiki denemeniz sizin icin daha yararli olacaktir

Epiphone prophecy kendime gitar alırken denemiştim ama çok beğenmedim.
Kramer assault 220 plus
Bir alternatif olarak buna da bakmanizi öneririm. Verdiğiniz gitarlar arasında da önceligim ltd ikinci schecter olur ama deneyerek almanızi tavsiye ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tüm yprumlar için teşekkür ederim. Drnemr imkanim olacak mi bilmiyorum eger Ltd alırsam ikinci el alacağım için. Çoğu muzik market zaten eger almayacaksan boş yapma kafasında geçen arkadaşa gitar alacaktık alacagi gitari.denerken uzerimizde ceket var diye gitarı elimizden aldılar. Umarim deneme imkanim olur. Ciziksiz vurgusuz bi Ec 1000 bulmaya çalışacağım

Tüm yprumlar için teşekkür ederim. Drnemr imkanim olacak mi bilmiyorum eger Ltd alırsam ikinci el alacağım için. Çoğu muzik market zaten eger almayacaksan boş yapma kafasında geçen arkadaşa gitar alacaktık alacagi gitari.denerken uzerimizde ceket var diye gitarı elimizden aldılar. Umarim deneme imkanim olur. Ciziksiz vurgusuz bi Ec 1000 bulmaya çalışacağım
Hocam istanbulda iseniz cangöz tünel müziğe gidin oraya benim selamımı söyleyin istediğiniz gibi denersiniz

İzmirdeyim. Neyse bakıcaz arastirmalara gireceğim artık İkinci el gibson da bakabiliim ama mesela gibson les paul standart alsam metal için ne kadar uygun olur ki pedal vs. Kullanmak gerekecek ayriyetten

Hocam manyetik modifiyesiz bir gibson ile metal ve türevleri yapılmaz diye düşünüyorum

Hah, bu güzel işte. "Ben böyle düşünüyorum", "bence" falan derseniz sıkıntı yok ancak dan diye "Metal için gibson lp alınmaz" deyince komik oluyor.

Gibson Les Paul ile (bilhassa güzel bir Traditional denk gelirse) çok güzel metal yapılır. Aklıma ilk gelen örnek Hetfield'in Iron Cross'u oldu. Alex Skolnick'in güzel Gibson'ları vardı, (Yerlerini daha sonra Heritage ve ESP'ye bıraktı ama...), Doug Aldrich, Paul Landers, Zakk Wylde, Randy Rhoads aklıma ilk gelenler. Artık manyetik mi değiştirirsiniz, pedal mı kullanırsınız, Ron Thal gibi çizgi film peynirine mi benzetirsiniz gitarı, o tür teferruatlar bir adım sonrası. Daha modern işler için daha uygun alternatifler mevcut kesinlikle.

Özetle, ikinci el düzgün (özellikle sapı, fretleri ve de tonu) bir Gibson LP'yi (Studio bile olur) ben bu üçüne tercih ederim.

Hah, bu güzel işte. "Ben böyle düşünüyorum", "bence" falan derseniz sıkıntı yok ancak dan diye "Metal için gibson lp alınmaz" deyince komik oluyor.

Gibson Les Paul ile (bilhassa güzel bir Traditional denk gelirse) çok güzel metal yapılır. Aklıma ilk gelen örnek Hetfield'in Iron Cross'u oldu. Alex Skolnick'in güzel Gibson'ları vardı, (Yerlerini daha sonra Heritage ve ESP'ye bıraktı ama...), Doug Aldrich, Paul Landers, Zakk Wylde, Randy Rhoads aklıma ilk gelenler. Artık manyetik mi değiştirirsiniz, pedal mı kullanırsınız, Ron Thal gibi çizgi film peynirine mi benzetirsiniz gitarı, o tür teferruatlar bir adım sonrası. Daha modern işler için daha uygun alternatifler mevcut kesinlikle.

Özetle, ikinci el düzgün (özellikle sapı, fretleri ve de tonu) bir Gibson LP'yi (Studio bile olur) ben bu üçüne tercih ederim.
Hocam Iron Cross'un manyetikleri JH signature yalnız yine de siz bilirsiniz :D

Birincisi gibson lp ile metal yapılır, burada yapılmışı var, hem de stock manyetiklerle. Ikincisi nasıl bir metal ve nasıl bir ton? Şimdi black sabbath da metal, deicide de metal. Niye peşinen aktif manyetik seçimi? Bunları bi sorgula bence.

Söyledigin gitarlar arasında da bence epiphone. Schecter lp kasa calmadim ama 1 adet Schecter sahibiyim. Gozlemim özellikle alt segmentte son yıllarda Schecterların kalitesi düşüyor.

Ec1000 hicbir zaman hazetmediğim bir gitar. Lp şekilli ama çok hafif ve ince. Ec401 daha çok hoşuma gitmişti. Les paul şöyle ele gelecek, ağır olacak bence. Ne kadar çok agaç o kadar çok ton fikrimce. Söylediklerin arasında buna en çok yaklaşan epi.

onun dışında önerebileceğim Prs se singlecut, tremonti veya 245. Fiyat/performans oranı çok yüksek.

Geri