Ucuz Yollu Load Box

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Wasp tarafından 8 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. Speaker simulatörlü olanlardan bahsetmiyorum. Sadece load box o şekil fiyatta iyice düşer :D Çok pahalı fiyatlar gerçi benim baktıklarım sadece load box değillerdi. Yani ucuz yollu bir load box bulabilirsek önüne ms red boxıda koyduk mu tamamdır. Hem kayıt hem gece kulaklıkla falan takılmaca çok iyi olurdu. Dimi?
   
 2. Parçalar bu kadar ucuzken neden fiyatlar bu kadar uçuk bende içine altın parça falan koyuyorlar diye düşünüyordum. Ben beceremem o işi. Bide siz yaptınız mı o şemayı yaptıysanız herhangi bir sıkıntıyla karşılaştınız mı?
   
 3. Tutarlı empedans derken? Cahile anlatır gibi anlatsan :)
   
 4. Alengeere Load Box işinizi fazlasıyla görecektir.
  20160621_212410.jpg
  20160621_212342.jpg
   

  Ekli dosyalar:

 5. Ucuz bişey lazım.
   
 6. load box konusunda hiç bilgim yok kusura bakmayın. araştırmaya çalıştım ama tam anlayamadım. add+ Rock alone var işinize yarar mı bilmiyorum fiyatı uygun
   
 7. Çok basit bir versiyonunu yapmıştım ben, dirençler 50 lira kutu 20 liraydı sanırım. Şemasını bulamadım şimdi. Bence kendin yap veya parçaları temin edip eli havya tutan birine ver, piyasada ucuzu yok.
   

  Ekli dosyalar:

 8. Yapılmışı var bende. Amfi kabin çıkışından load box ordan ms red box 3 ordanda kulaklık yada speakera gidiyorum. Ses çok düşük geliyor. Drive pedalda 15 watt moddayken maximum %70 açabiliyorum ama ses çok düşük. %70in üstüne çıktımmı garip dipsesler geliyor. Çıkamayıncada ses çok az geliyor. O yüzden kendim alsam parçaları birine birleştirtsem bile yine aynı sorun olacaksa boşuna uğraşmış olurum. Sizin loadbozta bu tip sorunlar var mı?

  Hani basittte görünüyor bir sürü jak lehimlemişliğim var bunuda yaparım heralde. Ama yine dip ses falan olursa bir anlamı olmayacak.

  Yahu yukarda bir arakdaş bişeyler yazmıştı mesajları gitmiş?
   
 9. Hayır canavar gibi çalışıyor. Ses düşüklüğünün sebebi sanırım giriş-çıkış dirençlerine göre değişiyor. Ben ses kartına girip kabin simülasyonu ekleyerek kullanıyorum(dum, odada yer olmadığından şimdilik bir köşede yatıyor, vst kullanıyorum çoğunlukla:)). İlk denediğimde ses kartı olarak line 6 gx vardı. Alet sadece gitar için tasarlandığından ve ben de load box çıkışını line seviyesine düşürdüğümden ses seviyesini yükseltemiyordum. Amfiden sonuna kadar açsam da normal seviyelerde kalıyordu, master volume kökleyince ton dağılıyordu ancak normal sınırlar içinde, senin bahsettiğin gibi garip sesler almadım.

  Daha sonra steinberg ur22 alıp line girişinden girince ses seviyesi sorunu kalmadı. 20w kafa master volume 2-3 arasındayken; müzik dinlediğim, gündelik kullanımımdaki seviyelerde geliyor ses ki ses kartından %30 açık vaziyette.

  Şemayı buldum. Ben sadece 8 ohm olarak yaptım, çıkış olarak da sağ üstteki 5150 kısmını yaptım, diğer line out şemaları ne değiştirir bilmiyorum ama uğraşmadım denemeye.

  Multi-Purpose Load Box and LineOut | ValveStorm
   
 10. Hortlatmak gibi olmasın ama ben de ucuz yollu bir loadbox arıyorum. Üzerinde Kabin Modellemesine gerek yok ses kartına bağlayıp IR kullanacağım.

  Lehim vs konularında özürlüyüm maalesef dolayısı ile yapılmışı lazım. Önerisi olan?
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş