Cem Karaca Için Sanat

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda Desmonda34 tarafından 13 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

Bu vokal tarzından çıkmalı mı çıkmamalı mı?

 1. Çık

  2 oy
  22.2%
 2. Çıkma

  1 oy
  11.1%
 3. İnandığını yap

  6 oy
  66.7%
 1. Çok tartışılacak bir başlık olsa da aynı zamanda Grup ismi niteliğinde de bir başlıktır bu açılan başlık ve nedeni şudur ki :
  19 Yaşımdayım senelerdir Türk Rock gruplarının elimden geldiğince coverlarını yapmaya çalıştım ve şöyledir ki ; en sonunda kendi vokal türümü buldum bu da Cem Karaca tarzı oldu.. Yanlış anlamayın beni sakın sözüm sadece Cem karacanın tepkısı demek değil de Benzeri demektir.
  Ne güzel ki böyle güzel bir sanatçının şarkılarını seslendirirken sesim de en az bir tane bile kritik hata görmedim bulamadım bulamadılar. Çünkü şunu farkettim sesimin olduğu nota ve rahat çıkarabildiğim yerler Cem Karaca ile aynıdır ki bu bana çok iyi geldi.
  Hata mı? Yapılacak bir müzik kariyerinin başlamadan bitmesi demek mi? bilemiyorum.
  Sadece tek istediğim ilk grubumu bulmak ve/veya oluşturmak ötesinde de Cem Karacanın parçalarını tekrar benzer bir ses ile hayat buldurmak.
  Çok yanlış anlaşılacak bir konu beni yanlış anladıysanızda afola umarım..
  Bu da kısa bir ses kaydı kendi sesimi tanıtmak amaçlı ^^

  Cem Karaca - Bir of çeksem - yalın cover - Clyp
   
 2. Şahsi yorumumu sorarsanız eğitimsiz ve çok taklit olmuş. Detone olup bazen tam nota yerine yarım nota söylüyorsunuz gibime geldi. Amacım kırmak değil Cem Karaca'nın kalbimde ki yeri büyük olduğu için beğenemedim belki de ama şan kursuna gitmenizi tavsiye ederim. Başka Cem Karaca gibi sert ve vurgulu söyleyen vokal solistlerde var ama onlar özgünlüğünü kaybetmemişler.
  SAYGILAR.
   
  Desmonda34 bunu beğendi.
 3. Çok kötü. Korkunç hatta.
   
  Voxar ve DaggerStroke bunu beğendi.
 4. Zaten çok daha başında olduğumdan büyük sözler ve gibileri içerisine girmedim sadece tek sorun nota bilgim yok yıllar geçtikten sonra kendi tonumu da tınımı da bulup tam nota da sesi yuvarlayabileceğimi düşünüyorum şuanda Ronnie James Dio ve Cem Karaca izinde gidiyorum amacım hiç bir şekilde taklit etmeden güçlü bir ses ile şarkılarını söylemek/coverlamak umarım beni anlıyorsundur çünkü daha çok başındayım..
   
 5. hocam malesef detonesiniz..
  ayrıca rica ederim kendi tarzınızı bulun.. cem karaca bu şarkıları söylemiş zaten dört başı mamur, ben de şahsen ondan dinlemek isterim.. ses yarışmalarında veya başka mecralarda bu durumla karşılaşınca açıkçası içten içe bir gıcık oluyorum..
  cem karaca'yı cem karaca yapan ögelerden biri kendi gibi olması, özgün bir vokal tarzı oluşturması.. kendinize sorun, bu adam hiç şarkı söylemememiş olsaydı siz yine bu tarzda vokal yapıyor olur muydunuz? büyük vokalleri büyük yapan kimseye benzememeleri en başta.. yaşınız genç.. çalışın, ders alın, çok dinleyin (farklı vokalleri) ve çok söyleyin ve kendi yolunuzu bulun naçizane tavsiyem..
   
  Ozarr ve antbalci bunu beğendi.
 6. Şimdi sadece nota eksiğiniz yok dinlediğim kadarıyla. Şarkı diyafram söylenir. Yani benim vokallerim hep bana böyle söylediler. Siz normal konuşma tonunuzda söylüyorsunuz.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş