Metal Muff Bozuldu Acil Yardım

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Rinkull tarafından 14 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. Pedalı bugün boss adaptöre taktım çalışmadı, kendi çoklu adaptörüme bağladım yine çalışmadı hiç bir şekilde elektrik almıyor sadece pil ile çalışıyor. Elektronikçi arkadaşların yardımlarını bekliyorum..
   
 2. Icerisinde bitik bir pil takiliyken denediyseniz, oncelikle pili goruyor pedal, input/output jacklarinda takili bir kablo yoksa(bazi pedallar icin) pedal devre disi oluyor. Eger kesin olarak calismiyorsa, pilden guc aldigina gore, bir elektrikciye gidip lehimlerini kontrol ettirebilir, uygun power jack lehimleterek sorunu uc bes paraya halledersiniz. Gecmis olsun.
   
 3. pil sağlam , jaklar test edildi sağlam, güç girişinde değil hocam zara görecek bi parçaya benzemiyor. Teşekkür ederim.
   
 4. aynısı benim başıma da geldi denediğin adaptörün ve muffın giriş fotosunu buraya atarmısın etiket kısmını eger aynı olaysa sana çözümünü anlatayım
   
 5. benimkisinde uğultu var, pek sağlam değil midir nedir :facepalm:
   
 6. telefonum serviste :( olay nedir tam olarak?
   
 7. 20160708_161023-1.jpg
  Kullandigin adaptor bunun gibi mi yani en alttaki sekilde - den + ya mi gidiyor
   
 8. Boss PSA-230 adaptör hocam
   
 9. ah o zaman benim basıma gelenle aynı değil üzgünüm yardımcı olamayacağım
   
 10. Ms Pozitron mustafa abimin sayesinde sorunu çözdüm. Güç girişinin yanındaki diyotu söküp yanındaki deliklere 1n4148 adında bir diyot lehimledim 30 saniye bile sürmüyor. Adaptörü taktım ve ledler yandı. Teşekkür ederim.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş