Metal Muff Bozuldu Acil Yardım

Pedalı bugün boss adaptöre taktım çalışmadı, kendi çoklu adaptörüme bağladım yine çalışmadı hiç bir şekilde elektrik almıyor sadece pil ile çalışıyor. Elektronikçi arkadaşların yardımlarını bekliyorum..

Icerisinde bitik bir pil takiliyken denediyseniz, oncelikle pili goruyor pedal, input/output jacklarinda takili bir kablo yoksa(bazi pedallar icin) pedal devre disi oluyor. Eger kesin olarak calismiyorsa, pilden guc aldigina gore, bir elektrikciye gidip lehimlerini kontrol ettirebilir, uygun power jack lehimleterek sorunu uc bes paraya halledersiniz. Gecmis olsun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Icerisinde bitik bir pil takiliyken denediyseniz, oncelikle pili goruyor pedal, input/output jacklarinda takili bir kablo yoksa(bazi pedallar icin) pedal devre disi oluyor. Eger kesin olarak calismiyorsa, pilden guc aldigina gore, bir elektrikciye gidip lehimlerini kontrol ettirebilir, uygun power jack lehimleterek sorunu uc bes paraya halledersiniz. Gecmis olsun.

pil sağlam , jaklar test edildi sağlam, güç girişinde değil hocam zara görecek bi parçaya benzemiyor. Teşekkür ederim.

aynısı benim başıma da geldi denediğin adaptörün ve muffın giriş fotosunu buraya atarmısın etiket kısmını eger aynı olaysa sana çözümünü anlatayım

20160708_161023-1.jpg

Kullandigin adaptor bunun gibi mi yani en alttaki sekilde - den + ya mi gidiyor

Ms Pozitron mustafa abimin sayesinde sorunu çözdüm. Güç girişinin yanındaki diyotu söküp yanındaki deliklere 1n4148 adında bir diyot lehimledim 30 saniye bile sürmüyor. Adaptörü taktım ve ledler yandı. Teşekkür ederim.

Geri