Satılık Line 6 Pod X3 (sorunlu, Dolayısla Uygun Fiyatlı)

'Elektro Gitar Pedal ve Processorleri' forumunda br_mn tarafından 14 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    Fiyat:
    200 tl
    Takasa:
    açık
    Prosesörü 6-7 ay önce forumdan genç bir arkadaştan aldım. Kendisi o zamanlar forumda çok tanınan birisiydi. Çeşitli nicklerle defalarca hesap açmıştı. Şu an sanırım yok forumda. Hatırlayanlar çıkacaktır. Her neyse... Ürünü denemeden, kendisinin sadece kulaklık çıkışında sorun olduğuna, left- right inputtan girişte sorun olmadığına söylemesine inanıp ben de zaten kulaklıkla kullanmam diyerek almıştım. Tabi bu hışırtılar vs eve gelir gelmez inputlardan giriş yapıp denediğim esnada kendini belli edince whatsapptan konuştum, durumu anlattım, video gönderdim. Bana cevabı ise "kablodan oluyordur o hışırtı" idi. Sayfalarca bu durumla ilgili konu açan kişiden böyle bir cevap alınca üzerine gitmedim. O sıralar bunun üzerine gidip irdeleyecek ne vaktim ne de halim vardı açıkçası. Neyse, kendi kendime kaşındığımı söyleyip çok üzerinde durmadım konunun. Biraz bile bile lades yapmıştım. Ürünü yaptırırım diye düşündüm ama vaktim de olmadı.
    Bu arada arkadaşı kötülemiyorum. Polemik de çıkartmıyorum. Buralarda değildir diye isim ve nick yazmadım. Buralardaysa kendisi yorum yazabilir. Sadece ilanda ürünün geçmişi hakkında bilgi verdim.

Alete gelirsek...
    O cızırtılı sesler aslında her an olmuyor. Bazen 1 saat çalıyorum sorunsuz, bazen ise açar açmaz başlıyor. Tonda en ufak değişiklik yok. Sadece cızırtılar var. Alacak kişi iki nedenle alabilir;
    1- Ev içi kısa süreli pratiklerde kullanabilecek
    ve/veya
    2- Ürünü tamir edebilecek veya ettirebilecek birisi

Panele yakın 4 adet siyah knobdan en sağdaki yok. Ürünü buluşmaya getirmeden önce knobun yerinden çıktığını, evin içinde bir yerlerde bulabileceğini, bulduğunda göndereceğini buluşma esnasında söylemişti ancak durum ortada.
    WhatsApp-Image-20160714.jpeg

Ürüne ait dün çektiğim video linkini ekliyorum. Bir elle telefonu tutarken diğeriyle çalamadım pek ama hışırtılar ve ton net duyuluyor.

Bu anlattığım ve görünen sorun dışında hiç bir problemi yoktur. Tüm düğme ve knobları sorunsuz çalışmaktadır. Ürünün kutusu yok. Uygun kutu ile kargo yaparım.

Fiyat olarak aldığım fiyatın çok altına satmaktayım.

Uzun bir ilan oldu. Detaylı bir açıklama yapmak istedim.
    Saygılar.

Coder_, Chardx ve EMM bunu beğendi.
  2. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,415
    790
    2,705
    Selamlar, öncelikle geçmiş olsun. Bu durum sizin hatanız değil, demek ki satın aldığınız kişinin tavrı hep bu şekilde. O yüzden kullanıcı adını saklayacak şekilde iyi niyet göstermenize hiç gerek olmadığını düşünüyorum.

Forumdaki diğer arkadaşların da bu tip insanlarla muhatap olma ihtimalini minimuma indirebilmek için sizden ricam üstteki açıklamanızı, satın aldığınız kişinin bildiğiniz kullanıcı adları ve gerçek ismiyle Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız bu başlık altında belirtmeniz. Böylece daha sonra alışveriş yapacak arkadaşları bir nebze uyarabilmiş olursunuz.

Teşekkürler.

EMM bunu beğendi.
  3. İşin aslı ismini yazmamamın sebebi forumda uzun süreler aktif olmadığını düşünmem. Ancak buraya yine de not düşülmesi konusunda sizde haklı olabilirsiniz. İleride bir gün tekrar aktif olup olmayacağı bilinmez. Bu sebeple yorum kısmına bir post ekledim.

4. Bu alette ses kartı özelliği varmıdır.varsa ses kartı özelliğinde sorun yapıyor mu?

5. Alette ses kartı özelliği var.
    Usb den pcye bağladığımda da yine benzer cızırtılar oldu. Alete reset atıp fabrika ayarlarına döndürdüm ama yine sorun devam etti.

6. Anladım neyse tesekkurler

7. Almak istediğim bir ürün için fiyatı 200 tl ye indirdim.

8. Merhabalar hocam,öncelikle geçmiş olsun.
    Bazen 1 saat problemsiz çalıştığını soylemissiniz farklı bir adaptörle denediniz mi hiç ?(açıklama kısmında bulamadım) Elektrikle ilgili bir problem olabilir belki.
    Eskiden kullandığım Gt8 pedalımda buna benzeyen bir problem vardı adaptör değişimiyle düzelmişti.
    Varsa imkanınız deneyebilirsiniz.

9. Merhaba,
    Sizin haricinizde bi kaç kişi daha farklı adaptör ile denememi söylemişti.
    Dün arkadaşın pod 2.0 adaptörü ile denedim. Tüm değerler aynı. Ancak hışırtı giderilmiş değil.
    Alacak kişinin buna dikkat etmesi gerekir.

10. Merhaba hocam.Pedalda klasik temizlenmemiş lehim pastası kaçağı sorunu var gibi görünüyor.Büyük marka olmasına aldanmayın.Saf alkol ile kartı temizlenirse büyük ihtimal geçecektir.

11. Merhaba,
    Kartından kastetdiğiniz pcb elektronik devre baskı kartı mı? Eğer öyleyse kartın tamamını mı saf alkolle temizlemem gerekir. Özellikle dikkat edilmesi gereken bir husus var mı temizlerken?
    Bu konuya tam hakim değilim.

12. Hocam bunu pek bilmezler yada önemsemezler.Sonra lehim yüzeyleri arasına kalan pasta artıkları kaçak yapar tamda böyle hışırtıya sebep olur.Tahminen o pedalda bypass için kullanılan entegrelerin backları arasında kalan pasta artıkları sebebiyle oluyor.Kart üzerinde lcd ekranı falan sökmeniz yada ona temas ettirmemeniz lazım alkolü.Eczaneden yada kimyacılardan alkol temin edebilirsiniz.Bu olmazsa tinerde işinizi görecektir.Lakin tinerle çalışmak sıkıntılıdır.Alkolde bile bazen plastik malzeme zarar görebilmekte.
    lcd ekran tuşlar falan sökülür.sadece lehim yüzeyine temas edecek şekilde uygulama yapılır.eski diş fırçası falan bulun sonra onu azıcık alkole batırıp pasta artıklı bölgeye diş temizler gibi yüzeyden dışrı pislikler atılacak şekilde temizleyin.Bunu birkaç defa tekrarlayın.Alkol yada tiner kuruduktan sonra gözle kontrol edin artık kalmışmı.Kalmiş ise işlemi tekrar yapın.Sonrasonda kartı havadar bir yerde birkaç saat kurutun ve tekrar monte edin.Sorun çözülecektir.

br_mn bunu beğendi.
  13. Hocam bi kac gune deneyecegim. Son halini yine buradan yazarim.
    Tesekkur ederim.

14. rica ederim.

15. Hocam işlemi yaptınız mı açıkçası alacağımdan de9il fakat merak ettim. İnşallah sorununuz çözülmüştür.

Bu Sayfayı Paylaş