Fret Aşınmasının Önemi Ve Oluşturabileceği Sorunlar, Masrafları Hakkında

Şu an bir süre daha idare eder.
Hocam madem sordunuz konunun tümünü anlatayım . Mevcut ilanımı 4 farklı şekilde değerlendirebiliyorum. Sadece içlerinden birisini (fretleri aşınmış olan MH-400NT) takas yoluyla alabiliyorum. Nakit olarak önümdeki seçenekler şu şekilde:
Helrraiser C1 FR (3-4 yıllık) + Hardcase (Endonezya)= 200 Tl /Gitarın yanında fatura vesaire falan yok fakat temiz bir gitar. Geldiğinde sap, entonasyon gerekirmi bilmiyorum, gelirse kargo ile gelecek./
Hellraiser C1 (2006 yapımı) + Gigbag (Güney Kore)= 250 Tl /Gitar 10 yıllık buda diğeri gibi temiz, tamda istediğim gibi FRsiz. Taaa Hellraiserlerde Coil tap yokken (81-85 ten 81tw-89r ye geçilmemişken) alınma bir gitar, ozamanlarda Tr'de yokmuş USA den alınmış. Bununda faturası falan yok./
Esp Ltd MH-400 NT (2007 de Pera'dan alınmış) + Gigbag (Kore)= 250 Tl /Fretleri sorunlu gitar bu. Bu da FRsiz. Fretleri sorunlu olduğu gibi bakımsız bir gitar, alınca Luthier görmesi kesin şart./
C1 Platinium (Yeni bir gitar) + (Askılık-Jak)= 450 Tl /Gitarımı bu gitarı alma hayaliyle satışa koydum. Faturası ve garantisi var Do-re'de ücretsiz bakım avantajı var. Üstelik forumdan bir abi satıyor./
Hepsinin yanında şöyle bir durum var. Bu hafta kursa başladım ve ailem bana ne gitar nede kurs konusunda yardımcı olmuyor. Bu süreçte bisikletimi falan sattım, hala bazı şeyler satıyorum, araya bayram girmesi ilaç gibi geldi :). Kursu da kendim ödemem biraz sorun oluşturuyor. Bu iş için bütçeyi 450'ye bile çekememe ihtimalim var. Öbür tarafta Dore-nin bakımı büyük bir artı daha acemi olduğum için. Önümüzdeki Pazartesi-Salı Beyoğlu Çinili Han mağazasına gidip(ordaki abiler diğer arkadaşıma gitar alıyorken çok yardımcı olmuşlardı, biraz muhabbetimiz de var) Hellraiserin Floyd'u, yıllar içinde aynı modelin işçiliği düşebilyor ona göre hangisi diğerine göre iyidir ve üretim yeri olarak da Endonezya-Kore farkı konuları hakkında bilgi alıp, 3 Schecter'i deniyeceğim. Kararımı verdikten sonrada alış-verişi yapmayı düşünüyorum.

Olaya yeni başlayacağın için baştan sorunsuz bir gitar daha iyidir. C1 Hellraiser güzel duruyor. Eğer gitardan anlıyor olsaydın mh-400nt önerirdim, çünkü içlerinde en iyisi açık ara o. Diğerleri 2000 TL sklasında gitarlar. Mh-400, mh1000'in öncülüdür ve zamanın en üst model LTD'lerindendir. Fakat fretleri seni bu şekilde anca 1 sene götürür, ardından güzel bir tesviye ister. Tesviye sonrası müthiş hale gelir orası ayrı.

Bu arada tesviye gitarın durumuna ve çıkaracağı zorluğa göre 150-200 TL civarı, komple fret değişim 300-350 TL civarı oluyor.

Şu an bir süre daha idare eder.

Olaya yeni başlayacağın için baştan sorunsuz bir gitar daha iyidir. C1 Hellraiser güzel duruyor. Eğer gitardan anlıyor olsaydın mh-400nt önerirdim, çünkü içlerinde en iyisi açık ara o. Diğerleri 2000 TL sklasında gitarlar. Mh-400, mh1000'in öncülüdür ve zamanın en üst model LTD'lerindendir. Fakat fretleri seni bu şekilde anca 1 sene götürür, ardından güzel bir tesviye ister. Tesviye sonrası müthiş hale gelir orası ayrı.

Bu arada tesviye gitarın durumuna ve çıkaracağı zorluğa göre 150-200 TL civarı, komple fret değişim 300-350 TL civarı oluyor.
bana mal olacağı fiyat toplam 250 tl olacak. tesviye-bakım-gitar totalde 250

Tesviye + bakim + gitar in bana maliyeti Frsiz hellraiserin maliyetine oldukca yakin, eger dediginiz kadar cok fark varsa ltdyi almam daha mantikli olucak sanirim. Yanliz, mh400 ve hellraiser yakin duzeyde gitarlar diye biliyordum. Ltd nin pahali oldugu dogrudur fakat onun sebebi marka degerindendir diye dusunuyordum. İsin asli nedir?

Tesviye + bakim + gitar in bana maliyeti Frsiz hellraiserin maliyetine oldukca yakin, eger dediginiz kadar cok fark varsa ltdyi almam daha mantikli olucak sanirim. Yanliz, mh400 ve hellraiser yakin duzeyde gitarlar diye biliyordum. Ltd nin pahali oldugu dogrudur fakat onun sebebi marka degerindendir diye dusunuyordum. İsin asli nedir?

Marka değeriyle pek alakası yok, eğer öyle şeylere girersek kendini squier HH alırken bulursun. LTD Kore fabrikası özenle iyi gitarlar üreten bir fabrika ama dediğim gibi dertsiz ve daha temizse Hellraiser'ı da alabilirsiniz. Schecter da boş bir firma değildir.

Geri