Ses Sistemi Alıyoruz Acilen Yardım Gerekli , Yamaha mikser..

• Konuyu açan nnxtsampler
  • Başlangıç tarihi
N

nnxtsampler

Merhaba, umarım iyisinizdir.yaklaşık 1000 kişilik kapalı bir eğlence merkezi kuruyoruz.Ses sistemi alacağız.Bireysel olarak müzikle ilgileniyorum fakat donanım konusunda ürünleri almadan kesinlikle profesyonel arkadaşların yardımını almak istedim.Bize verilen teklif:
Ses sistemi (bu listenin altında da almak istediklerim var)
MCS38 Plastik Kabin 626ytl x 2 adet
MCS30 Plastik Kabin 480ytl x 6 adet
18" Subbas Kabin 725 ytl x 2 adet
YAMAHA EMX5000\12 MİKES 2240 YTL (Ana konu mikser,aşağıda yazac..)
Behringer EP (pl yazılmış) 1500 POWER 1000YTL X 2
Telsiz Mikrofon (marka belirtilmemiş) 1000 ytl
SHURE KABLOLU Mikrofon (modeli belirtilmemiş) 125 ytl x2 adet
Masaüstü Mikrofo 70 ytl x 2

Yazdığım fiyatlar 1 adet fiyatıdır.1 den fazla olanları adetleri ile belirttim.

Benim bilmek istediğim mikser konusunda nasıl bir tercih yapmam gerektiği.Bu modeli 5000\12 yi araştırdım , neredeyse yok denecek kadar az bilgi var.Çok eskimidir, bir firma neden tavsiye eder, bi katakulli olabilirmi ?:)
.
Lütfen mikser i alırken nelere dikkat etmemi gerektiğini belirtin detaylı bir şekilde.
Almayı istediğim mikser ler
YAMAHA EMX 5000\20
YAMAHA EMX 5016\CF
YAMAHA EMX 5014\C
YAMAHA DECK MIXER MG 32\14 FX

Mixer konusunda Deck mikser olan mg 32 ile emx serisinin arasındaki farkı merak ediyorum.Deck mixer derken tam olarak ne özelliği var ekstra onu merak ettim.
Birde bu mikserlerden bazıları 8 mono 2 stereo bazıları bazıları 8 mono 4 stereo gibi seçenekleri vardı.Yani takıldığım konu neden hepsi stereo değil.
Marka olarak yamaha alacağım kesinlikle 2000 ytl ile 3000 ytl arasındaki bütün tavsiyelerinizi ve benim yazdığım modellerden hangisinin kullanmamın iyi olacağını yazarsanız çok sevinirim.
Mikser hakkında hangi özellik ne işe yarar diye açıklama yapacak bir yazı yazarsanız çok sevinirim, araştırdım fakat bulamadım.Lütfen konu ile ilgilenen bir arkadaşım detaylı bir açıklama yapsın.

Dijital mixer almak istiyorum buda diğer bir konu.Bilgisayar ile de kullanabileyim ve gelen elektronik muzik yapan arkadaşlar da kullanabilsin diye bilgisayarla birlikte..Ama fiyatları çok pahalı , bu konu ile ilgilide tavsiyelerinizi verip genel bir bilgi aktarırsanız çok sevinirim

Behringer Power ne işe yarar diye araştırdım ama tatmin edici bir bilgi bulamadım.Anladığım kadarı gücü yükselten , 500 watt dan 700 watt a çıkaran ve 2 ohm dan 4 ohm a kadar çıkaran bir güçlendirici.Bu bilgiler doğrumu, ve ek olarak ne işe yarar tam açıklamasını yaparsanız sevinirim.

Not : Diğer donanımlar ile ilgili fiyatlarına bakarak, bunun yerine şu olur, bunu kesin şundan al vs vs gibi tavsiyelerinizi lütfen belirtin arkadaşlar.Çok para gidecek , deysin istiyorum, bidaha para harcamak istemiyoruz.Şimdiden teşekkürler , sevgi ve saygılar.
Sabahın 5 i yazım hatalarından dolayı kusura bakmayın..İyi çalışmalar :)

Verdiğiniz bilgilerden sonra aşağıdaki bilgileri anlamak istiyorum tam olarak mümkünse :)
YAMAHA EMC 5000\20
YAMAHA EMX-5000/20 ANFILI MIXER
Bu özelliklere bakarak , neyi ne kadar fazla iyi olsa daha iyi olur, neyi az olsa kötü olur bilmek istiyorum :)Çok şey istedim biliyorum, sabırlı bir arkadaşa denk gelirim umarım, sevgi ve saygılar...

Maximum Output Power @0. 5% THD at 1kHz 500W+500W/4? 325W+325W/8? 1000W/8? bridge Input Connectors CH1-16: XLR and TRS Phone
CH17/18, 19/20: 2 x Phones and 2 x RCA pins Channel Inserts 16 (mono channels) EQ (MONO CH) HIGH 10kHz shelving MID 250Hz—5kHz peaking LOW 100Hz shelving EQ (STEREO CH) HIGH 10kHz shelving MID 2. 5kHz peaking LOW 100Hz shelving AUX SENDS 4 (2 AUX (pre/Post), 2EFFECT) Phantom Power +48V Graphic Equalizer 9 band (63, 125, 250, 500, 1k, 2k, 4k, 8k, 16k Hz) Digital Effects DUAL SPX Digital Multi Effector
(24bit AD/DA, 32bit Internal Processing) --------------------------------------- Effect 1 (16 programs) REVERB HALL
REVERB VOCAL 2
DELAY 2
CHORUS REVERB ROOM
VOCAL ECHO 1
MOD. DELAY
PHASER REVERB PLATE
VOCAL ECHO 2
REVERSE GATE
RADIO VOICE REVERB VOCAL 1
DELAY 1
PITCH CHANGE
TREMOLO Effect 2 (16 programs) REVERB HALL
REVERB VOCAL 2
DELAY 2
SYMPHONIC REVERB ROOM
VOCAL ECHO 1
EARLY REF.
FLANGE REVERB PLATE
VOCAL ECHO 2
GATE REVERB
DISTORTION REVERB VOCAL 1
DELAY 1
VOCAL DOUBLER
TAP DELAY Power Amp. Mode ST L + ST R Aux1 + Mono Aux1 + Aux2 MONO Bridge Power Select Switch 500W / 300W / 100W Meters 2 x 13 points Yahama Speaker Processing Yes Low Pass Filter Yes (MONO OUT) Stand-by switch Yes LAMP Connector Yes (XLR 3pins) Foot Switch Effect 2 On/Off, TAP Dimensions (W x H x D) 682 x 158 x 538 mm (26-7/8" x 6-1/4" x 21-3/16") Weight 19 kg (41. 9 Ibs. ) Power Requirements
/ Consumption UL/CSA model 120V AC 60Hz 400W Australian model 240V AC 50Hz 550W European model 230V AC 50Hz 550W Option FC-5 (Foot Switch)

CNR'da su an SOUND2007 fuari var, Yamaha olsun, Shure olsun hatta bir Türk markasi olan MCS(!) olsun bu fuarda bulunuyor. Fuar 4 Mart'a kadar acik. Yer olarak Yesilkoy Havalimani'nin tam karsisinda. Kiralama isi ile ugrasan biri olarak sahsi goruslerim,
1) Behringer'in hicbir urunune guvenmem. Bir urun ne kadar pariltili,amiyane tabirle janjanli, gorunuyorsa o urun o kadar az isleve sahiptir.
2)Yamaha'nin M2500 modeli mevcut elimizde, su ana kadar gayet memnunuz, 1 sene oluyor alali. Ertekin A.Ş. Yamaha'nin Turkiye distributoru. Fuarda onlarinda standi var. Fuar zamani indirim zamanidir, kacirmayin bir ugrayin derim.
3)Shure Mikrofonlarin modelini ogren 100YTL ye de Shure var, 1000 YTL ye de. Bir de biraz acikgoz ol, piyasada cok fazla Shure replikasi geziyor.
4)MCS yi birkac kez dinleme sansim oldu. Cok da buyuk etkinliklerde goremedim.Sadece bir kac acilis, kokteyl vs tarzi yerlerde. Eger amac CD muzigi calmak ise kismen yeterli olabilir,fakat canli performans dusunceniz var ise Mackie,RCF,HK Audio,d&B AudioTechnik... gibi taninmis, markalara bakmakta yarar var.MCS ve Tromba'dan benim dusuncem uzak durun. (Sanirim ikisini de ayni firma uretiyor.)

Geri