Darbe

Böyle darbe girişimi olmaz. O iş bi kere geçiceksiniz...

Dünyada bu şeklilde yaz ayının tam ortasında, tamda cuma saat 10 gibi haftanın en prime time saatinde, "sığır gibi izlediğiniz yalak dizileri kapatında ntvyi cnntürkü açın" diye özellikle jetleri 30 metreden uçurarak başlatılan bi darbe girişimi daha dünyada yoktur, olmamıştır.... Darbe olduğunda herşeyden önce ilk olarak tv internet telefon gibi haberleşme araçlarına el konur. Cumhurbaşkanının halkı skypedan meydanlara çağırabilidği, bununda türksattan digitürkten canlı yayınlandığı bir hükümete el koyma girişimi olmaz, olamaz... Ki bize o kara geceyi yaşatan şerefsizlerin benim yaşımdan fazla askeri tecrübesi var. Öküzlemesine inanmamak lazım herşeye....

TV'yi açın şehitler, ölen masum insanlar, komutanının emretttiğini yapıp köprüyü kapattı diye boğazı kesilen, kemerle dövülen rütbesiz erler yok. AKP mitingi ve osmanlı goygoyu var.

Son düzenleme:
Kaan Sezyum benden daha karamsar
Hiç öyle düşünmeyin konya da pahalı giyinirken içi acıyan adamlar porsche larla üst model bmw mercedes lerle geziyorlar lüks evlerde oturuyorlar yeri geliyor saçım uzun olduğu için yarım saat cins cins bakanlar oluyor gitar çaldığımı duyunca bana kızanlar hatta gitar çalan adam ateist olur annesine babasına iyi davranmaz diyenler oluyor esnaflar kendi kazançlarından başka hiçbir şeyi düşünmüyor yani düşünün lambalı amplinin sesi daha güzel dediğim için adam bana amerikan özentisi sanki lambalı amplinin sesini duydun deyip 400 liraya markasız transistörlü ampliyi kak alamaya çalıştı yazı uzadı diye yazmıyorum ama daha neler neler var

Pardon. Burada darbeyi destekleyen namussuzlar mi var bana mi oyle geliyor.. Fox tv fatih portakal ve kankalari nerdesin ??

Aklıma düşen bir şeyi yazacakken sen girdin araya. Yollarımız çok kesişir oldu. sonumuz hayır ola :)

Bu sözüm sana bir öğüt, darbe destekçisi olabilecek kişilere de bir hatırlatma olsun. Demokrasi ne darbe ile ne de tek adam yumruğu yönetimi ile korunabilir veya geliştirilebilir. Ha, insanımızı darbe ile tek adam yönetimi arasında seçim yapmak durumunda bırakan basiretsizlere de öpücüklerimi yollarım.

Böyle darbe olmaz derken, bazı iddiaları da göz ardı etmemek gerek. Bu olay, ordudaki Gülenciler'in beceriksizce bir çırpınması da olabilir belki. %0.0001 bir ihtimal de olsa hiç bir olasılığı elememek gerek. Zira bakıyorum da, durum bu ise, "Bu FETÖ'nün işidir" diyenler, sık sık yalancı çoban durumuna düştükleri için inandırıcılıklarını yitirmiş kişi ve kesimler. Belki bu yüzden bize manasız geliyor olabilir bu tür iddialar.

Bu yüzden tutuklanan kişilerin yargılaması basına, halka açık, şeffaf olmalı. Ola ya, gerçekten bir yerlerden emir alıp da bu işe kalkıştılarsa, bu garip emri kim verdi bilmeye hepimizin hakkı var.

Pardon. Burada darbeyi destekleyen namussuzlar mi var bana mi oyle geliyor.. Fox tv fatih portakal ve kankalari nerdesin ??

Bu darbeyi destekleyen görmedim ben. En solcusu, en sağcısı, en liberali, en demokratı, en anti-rtecisi bile durumu anlayınca tepki gösterdi. Tepki de en büyük sebep de darbenin Fetöcüler tarıfından yapılmasıydı. Yani gerçekleşmesi halinde Akp'i mumla arayabilirdik. Yoksa Kemalist bir darbe olsa halktan ve ordudan tartışmasız destek bulurdu. He iyi olur muydu? Onu o zaman tartışırdık. Kimi iyi derdi, kimi kötü derdi. Kimi zaten daha kötüsü olamayacaktı derdi, kimi lanetlerdi filan. Fakat durum bu olmadığı için TSK bile kendi içinde çatıştı ve destek vermedi. Bilmeyenler için darbeyi Ankara'da durduran ve kontrol altına alan TSK'nın diğer tarafıdır. En azından Ulusal Tv, Halk Tv gibi kanallarda söylenen budur. Yani ATV söylese inanmazdım ama bu kanallar söyleyince inanırım.

Fox Tv yandaş medayadan uzakta, akıllı yayınlar yapan bir kanaldır. Fetöcülere destek vermez. Veriyorsa ya bizden saklanan bir şey vardır ya başka bir şey dönüyordur. Yani 3 gündür asılsız o kadar bilgi kirliliği yapıldı ki bence kimseye inanmayın.

Böyle darbe girişimi olmaz. O iş bi kere geçiceksiniz...

Dünyada bu şeklilde yaz ayının tam ortasında, tamda cuma saat 10 gibi haftanın en prime time saatinde, "sığır gibi izlediğiniz yalak dizileri kapatında ntvyi cnntürkü açın" diye özellikle jetleri 30 metreden uçurarak başlatılan bi darbe girişimi daha dünyada yoktur, olmamıştır.... Darbe olduğunda herşeyden önce ilk olarak tv internet telefon gibi haberleşme araçlarına el konur. Cumhurbaşkanının halkı skypedan meydanlara çağırabilidği, bununda türksattan digitürkten canlı yayınlandığı bir hükümete el koyma girişimi olmaz, olamaz... Ki bize o kara geceyi yaşatan şerefsizlerin benim yaşımdan fazla askeri tecrübesi var. Öküzlemesine inanmamak lazım herşeye....

TV'yi açın şehitler, ölen masum insanlar, komutanının emretttiğini yapıp köprüyü kapattı diye boğazı kesilen, kemerle dövülen rütbesiz erler yok. AKP mitingi ve osmanlı goygoyu var.

Öncelikle herkese geçmiş olsun,

Atladığınız çok önemli bir husus var. Ankara Cumhuriyet başsavcısı vekili olay gecesinde bir kanala bağlanıp bir kaç şey söyledi kimse dikkatli dinlememiş veya dinlememiş sanırım, Bu TSK daki yapılanmayla ilgili "iddaaname hazırlanmış ve gözaltı kararları zaten alınmıştı bir kaç gün içerisinde gözaltılar başlayacaktı. Kimlerin bu örgüte destek olduğu biliniyordu." dedi zaten bunun sonrasında da öbür gün yüzlerce kişi alındı. Malum YAŞ toplantısı da hemen önümüzde ki Ağustos ayında ve TSK komple değişecekti. Bu adamların yapabileceği tek şey vardı oda bir an önce planlarını devreye sokmaktı. Bu nedenle bu kadar eksiklerle dolu girişim oldu, iyi kide bu şekilde olmuş daha ciddisini düşünemiyorum. Yüzlerce sivil,er,subay komutan vs. Tiyatro denilen şeyin içerisinde olabilir mi nasıl bir mantıktır bu? Aralarında hiç kafası çalışan adam yok yani?

Ayrıca şu işe Tiyatro vs. diyenlere acıyorum gerçekten. Bu insanlar nasıl bu kadar nefret duyguları barındırabiliyor? İsimlerin önemi yok bu ülkenin bir çok şehidi, rehin alınmış Genelkurmayı, Kuvvet Komutanları, tehtid edilen Cumhurbaşkanı ve Başbakanı var. Bu sürecin buralara gelmesinde ki en büyük sorumluda benim gözümde iktidardır. Kendi elleriyle güçlendirdiler şimdi felaketi hep birlikte yaşıyoruz.

Böyle darbe olmaz. TSK bu kadar çelimsiz ve organizasyondan bir haber olamaz. Karşılıklı dövüş. İslam cumhuriyeti ve başkanlık hayırlı olsun! Dünya üstünde tekiz. Askerimize karşı sela ile "halkı" cihada çağırdık. Dur emri verilen TSK'a pala ile saldırdık ve tam olarak ne olduğunu anlayamayan bir askerimizin boğazını kestik. Tekbir getirerek olmayan demokrasimizi kurtardık. Polis, özel kuvvet, mit ve darbeye karşı olan TSK kuvvetlerimiz var iken halkı, canlı et parçasını zırhlı birliklerin üstüne sürdük. Çok güzeliz!
peşin hükümlü olmak buna denir işte kimsenin boğazı kesilmemiş.

Öncelikle herkese geçmiş olsun,

Atladığınız çok önemli bir husus var. Ankara Cumhuriyet başsavcısı vekili olay gecesinde bir kanala bağlanıp bir kaç şey söyledi kimse dikkatli dinlememiş veya dinlememiş sanırım, Bu TSK daki yapılanmayla ilgili "iddaaname hazırlanmış ve gözaltı kararları zaten alınmıştı bir kaç gün içerisinde gözaltılar başlayacaktı. Kimlerin bu örgüte destek olduğu biliniyordu." dedi zaten bunun sonrasında da öbür gün yüzlerce kişi alındı. Malum YAŞ toplantısı da hemen önümüzde ki Ağustos ayında ve TSK komple değişecekti. Bu adamların yapabileceği tek şey vardı oda bir an önce planlarını devreye sokmaktı. Bu nedenle bu kadar eksiklerle dolu girişim oldu, iyi kide bu şekilde olmuş daha ciddisini düşünemiyorum. Yüzlerce sivil,er,subay komutan vs. Tiyatro denilen şeyin içerisinde olabilir mi nasıl bir mantıktır bu? Aralarında hiç kafası çalışan adam yok yani?

Ayrıca şu işe Tiyatro vs. diyenlere acıyorum gerçekten. Bu insanlar nasıl bu kadar nefret duyguları barındırabiliyor? İsimlerin önemi yok bu ülkenin bir çok şehidi, rehin alınmış Genelkurmayı, Kuvvet Komutanları, tehtid edilen Cumhurbaşkanı ve Başbakanı var. Bu sürecin buralara gelmesinde ki en büyük sorumluda benim gözümde iktidardır. Kendi elleriyle güçlendirdiler şimdi felaketi hep birlikte yaşıyoruz.

Bu şekilde tiyatro olmaz. Akp askerle anlaşmış fake darbe yaptırıp, kahraman olmak için bastırmış falan bunlar çocukça düşünceler, akıl var mantık var... Bu asker üniformalı şerefsiz teröristlerin kimin nesi olduğu kim tarafından ve kimin göz yumması ile oraya konulduğu belli.

Ama bakıyorsun generalden geçilmiyor. Gitsen bir ilkokulda devleti ele geçirmek isteseniz ne yaparsınız diye çocuklara sorsan "ciuuv diye jet kaldırım, meclisi bombalarım, generali kaçırım, tankları üstlerine sürerim huehuehe" cevabına benzer şeyler duyarsınız. Rütbeli onursuz haysiyetsizlerinde sözde yaptığı planda tam olarak bu. Hemde Yaz ayının ortasında Cuma günü saat akşam 10'da...

Canlı yayında milletin göüzünü içine soka soka amaçsız bi şekilde 2 askeri araçla köprü kapatılan bi darbe planı daha varmıdır? 800 tane kanal var trtye giriliyor, cnntürkün kapısındna dönülüyor diğer kanallar cayır cayır yayın yapıyor. Bu ve buna benzer çocuğun dahi yapmayacağı yüzlerce absürt iş. Darbe girişim planı denilen şeyin en ufak ayrıntısında dahi mantığa oturan en ufak bir tarafı yok. Havada jeti görmesiyle birlikte cumhurbaşkanının dev posteri ile taksime koşan birilerinin olmasıda aynı şekilde hiç akla yatkın değil.

O yüzden ben planın eksik olduğunu düşünmüyorum. 100'lerce üst rütbeli asker biraya gelip "İlk iş cuma akşam 10 da köprüyü kapatalım euheue. TRT'yide basalım. Generalide kaçırdık mı tamamdır euheue" diye bi plan yapmaz. Yapsa bile bu plana eksik darbe girişimi bence denmez. Ankarada sırf halka huzursuzluk vermek için kalkıp, sonik patlama yapıp geri inen jetler vardı. Bunları yandaş olan veya olmayan medyadan okumadık, gözümüzle gördük...

Ben tvlerde vatan millet sakarya nidaları atan herkesin bu işten haberi ve parmağı olduğunu, işin aslen darbe yapmak olmadığını ve kendi çıkarına sonuçlanacağını bildiğinden bir şekilde göz yumulduğunu düşünüyorum ki tvlere baktığımda bu rezaletin ekmeğini gani gani yiyen kesim belli...

Son düzenleme:
Boğazı kesilmişmidir, kesilmemişmidir bilemiyorum ancak, bu iğrenç resimdeki insanın çok zor bir durumda kaldığının farkındayım.

Dosyalar

• 13718779_10154386131999721_7944087767669406879_n.jpg
    13718779_10154386131999721_7944087767669406879_n.jpg
    27.4 KB · Gösterim: 436
kaç tane sivil öldü farkında mısın kaç tane polis öldü kaç tane asker öldü bu resimle ne anlatmak istedin
Anlatmak istediğimi zaten anlamışsınız. Vurgulamak istediğim nokta suçsuz şekilde ölen masum insanlardı. Ayıca sivil, asker, polis olarak sınıflandırmıyorum ölenleri çünkü ölenlerin %99 u masum.
Belirtmeden edemeyeceğim halkın kendisi kendi askerini bu şekilde tutuyor, kemerlerle saldırıyorsa ve bunu görenlerde hiçbir müdahale yapmıyorsa aynı şekilde rütbeli askerinde kendi halkına vur emri verebiliyorsa, ne kadar barbar ve üçüncü dünya ülkesi olduğumuzun göstergesidir.

Paylaşılan fotoğraf Suriye'den, ama bazı askerlerin linç edildiği ve boğazlarının kesildiği de, tankların insanların üstüne sürüldüğü de, sivil halka ateş edildiği de doğrudur. Benim midem foto, video paylaşmayı da, sokaklara inip elde bayrak kutlama yapmayı da hiç kaldırmıyor.

Lütfen sadece alt beyin güdümlü hareket etmeyin ve biraz düşünün. Geçtiğimiz günlerde yaşadıklarımızdan politik görüşü ne olursa olsun bazı ağalar dışında hiç kimse kazançlı çıkmayacaktır.

kaç tane sivil öldü farkında mısın kaç tane polis öldü kaç tane asker öldü bu resimle ne anlatmak istedin

Şudur kardeşim. Sana taş atana sen ekmek at diyen atanın torunları olduğu iddaa eden adamların yaptığıdır bu. Bu eleman silahlarını yere bırakıp teslim olmuş. Suçlanması gereken ona emir verenlerdir. Aynı gezi parkında polislere aşırı güç kullanmayı serbest bırakan amirler gibi. Bu adamlar 20 -22 yaşında benle yaşıtlar ve sadece emirlere uyuyorlar. Kimisi neden orada olduğunu bile bilmiyor. Komutanı sık diyor sıkıyor... O adamları oraya döken, ayrıca vatanı savunacaz diye tüm askerin kuvveti elimizdedir diyen yetkililerin askerler yerine insanları oraya sürmesidir. Ne zaman ki düzeni savaşı, asker ya da polis yerine halk yapar sonuç hiç iç açıcı olmaz. bkz: Mısır, Suriye, Fransız İhtilai ve sonrası vb...

bunun ortadoğu ülkelerinden birinde çekildiği iddia ediliyor, çok itibar etmezdim bu fotoğrafa.
wikileaks 100k belge yayınlayacakmış türkiye ilgili. ilgi çekici olabilir

aynı peşin hükümcü zihniyet hemen bi resim buluyorlar bi yerlerden
hiçbi partinin savunucusu değilim ama hemen ortaya senaryo koyanlar var tiyatro diyenler var başkanlık diyenler var askerin boğazı kesilmiş diyenler resim koyanlar vs

Dostlar, biraz daha serinkanlı olalım. İsteyene ben bulup koyayım boğazı kesilen askerin resmini. Marifet mi iç bulandırmak? İnsanlar bir şeyler diyecek elbet. Farklı şeyler diyenler de çıkacak, akıl mantık almaz şeyler diyenler de. Zaten aklın mantığın hakim olduğu bir ortamda yaşasak, böyle bir başlık olmazdı bu forumda.

Umarım bundan sonra toplum içinde büyük kutuplaşmalar, kavgalar çıkmaz.

Dostlar, biraz daha serinkanlı olalım. İsteyene ben bulup koyayım boğazı kesilen askerin resmini. Marifet mi iç bulandırmak? İnsanlar bir şeyler diyecek elbet. Farklı şeyler diyenler de çıkacak, akıl mantık almaz şeyler diyenler de. Zaten aklın mantığın hakim olduğu bir ortamda yaşasak, böyle bir başlık olmazdı bu forumda.

Umarım bundan sonra toplum içinde büyük kutuplaşmalar, kavgalar çıkmaz.
Tamamen katılmaktayım. Marifet gidip askerin başını kesmek ya da öfkeli halka kurşun sıkmak vs değildir. Bu zor zamanlarda insanlığı unutmamak, insanlık değerlerini korumak en önemli görevimiz olmalıdır...

Hakikaten zor zamanlardayız. Bu kadar travma üstüne travma yaşayan bir toplum daha var mıdır bilemiyorum. Bir sabah uyandığımda milleti delirip birbirine saldırmış, birbirini yere sermiş olarak bulacağımdan korkuyorum artık.

Boğazı kesilmişmidir, kesilmemişmidir bilemiyorum ancak, bu iğrenç resimdeki insanın çok zor bir durumda kaldığının farkındayım.
bizim kamuflajımız o şekilde değil... ABD askerinin ırak ve suriyede kullandığı kauflaj desenidir o bizimkinler daha koyu ve yeşillik içeriyor. Bizim sadece özel harekatçılarımızın kamuflajı sarımsı tonlar içeriyor.

Geri