Gitarı Köprü Manyetiğine Alınca Ses Gelmiyor Yardım Acil

Arkadaşlar 7 ay önce hediye LTD ec 10 geldi bugün 3 takım elixir aldım tam değiştirecektim ama öncesinde bi kontrol edeyim dedim tornavidayla manyetiğe vuruyorum ses gelmiyor, sap manyetiğinde sorunsuz ve köprüye geçince ses gelmiyor nasıl çözebilirim sorun ne olabilir?

switch bazen atmayabiliyor öyle bir sorun mu?. köprü pozisyonuna alsanız bile "çat" sesi gelmiyor bazen; bende de LTD MH-50 var aynı sıkıntıyı yaşadım.

sorunu nasıl çözdünüz hocam? belki bende de aynısı oluyordur?
Yaw bende kendi kendine çözüldü... Yani bu olayı birkaç defa tekrarladı ondan sonra bir daha yapmadı.
Ama anladığım kadarıyla dibindeki yay atmıyor o yüzden köprü manyetiği çalışmıyor. diğer pozisyonlara geçişi ile köprü pozisyonuna geçişi arasında herhangi bir ses farkı var mı peki?

Yaw bende kendi kendine çözüldü... Yani bu olayı birkaç defa tekrarladı ondan sonra bir daha yapmadı.
Ama anladığım kadarıyla dibindeki yay atmıyor o yüzden köprü manyetiği çalışmıyor. diğer pozisyonlara geçişi ile köprü pozisyonuna geçişi arasında herhangi bir ses farkı var mı peki?

Sapa alınca tak tok diye ses geliyor ama köprüye alınca tık yok.

tamam problem switch yayından kaynaklı...

Hocam switchin 2 tane vidası vardı ikisinide söktüm switch dağıldı zaten kendi kendine ortasında bi metal var onu dışarıya doğru büktüm tornavidayla manyetiğin mıknatısına vurdum ses geldi :) ayrıca manyetiğin ekinide lehimle düzelttim ve güzelce bant ile yalıttım. Yeni 0.10 numara elixir taktım şimdi sadece sap ayarı lazım. teller çok yüksekte bu konuda yardımcı olacak birini bekliyorum.

Hocam switchin 2 tane vidası vardı ikisinide söktüm switch dağıldı zaten kendi kendine ortasında bi metal var onu dışarıya doğru büktüm tornavidayla manyetiğin mıknatısına vurdum ses geldi :) ayrıca manyetiğin ekinide lehimle düzelttim ve güzelce bant ile yalıttım. Yeni 0.10 numara elixir taktım şimdi sadece sap ayarı lazım. teller çok yüksekte bu konuda yardımcı olacak birini bekliyorum.
köprünün yüksekliği normal mi peki? köprünün arkası kalktıysa teller yükselir. eğer bu yoksa sap ayarı yapılır. sap ayarı yapmadan önce telleri bayağı bir gevşetmen gerekir.

Geri