Scarlett 2i2 Driver Sorunu

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda bağzışeyler tarafından 17 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar. Bu model ses kartını aldım fakat reaperden gösteremiyorum. Programanıda yükledim sizce sorun nerede ? upload_2016-7-17_22-0-30.png

2. Yardim edebilecek kimse yok mu ?

3. Yanlış anlamayın terslemiş gibi olmayayım ama Google a Ingilizce olarak yazsanız faydalı sonuçlara ulaşabilirsiniz

4. Hocam ingilizcem o kadar iyi değil fakat söylenenleri yaptım şuanda durum bu. Ses kartım ve mikrofonda sarı ışık var ki programları yüklü güncellede dedim

5. Driver sorunu gibi görünüyor. Aşağıda da silik şekilde Aygıt sürücüsü ... diye giden bir uyarı var. Ya USB portunuzun driveri ile ilgili bir problem var ya da ses kartınızın. Masaüstü ise, öne konulan bazı portlar USB 1.0 olabiliyor.

6. Hem masaüstünde hemde dizüstünde denedim sonuç aynı. Hem ses kartı hemde mikrofonda ünlem çıkıyor

7. Focusrite'nin sitesinden işletim sisteminize uygun son (güncel) driverleri indirdiniz mi? Yanında gelen CD varsa eğer, çoktan eski sürüm olmuştur o driverler. Yazılım değil, driver.

8. Focusrite sitesinden indirdim driverları.O ünlem gitmiyor. Hem masaüstü hemde dizüstünde deniyorum fakat ne yazık ki ünlem gitmiyor

9. Yeniden başlattınız değil mi bilgisayarınızı? Bu durumda USB kabloda sıkıntı olabilir. Ünlem olan satırlara çift tıklayıp hata olarak ne gösterdiğini de paylaşabilir misiniz? Hata kodu ya da bulunamayan her ne ise onun kodunu.

10. Hocam yükledim reset attım yine hata verdi. Şundan mı bahediyorsunu ?
    upload_2016-7-18_21-16-12.png

11. Şu an ses kartınızın driveri yüklü ancak USB'de bir sıkıntı var gibi görünüyor. USB'nizin driverini nasıl nereden indireceğinizi bilmiyorsanız, ünlem olan USB satırına basıp, donanım kimliğini google ile aratıp bulabilirsiniz. Başka da bir şey gelmedi aklıma vallahi :/

12. Hocam iki pcde ayrı ayrı denedim ve driverlarda yüklü. Dediğiniz gibi aratmıştım pek oradanda sonuç alamadım

13. windows 7 kulanırken usb girişlerinde sıkıntım vardı benim de, ünlem olan usb portuna tıklayıp güncelleştir gibi bi seçenek olması lazım bi deneyebilir misin

14. Elinizdeki 2i2, 2 jenerasyon mu? ilk çıkan 2i2'lerden mi?

15. Tamam da, USB kısmında da ünlem var. O USB'ye bağlı tanımlanamayan bir cihaz anlamına geliyor. Driveri kurulu dediniz. Peki ses kartını sıfır mı aldınız? Kabloyu kontrol ettiniz mi? Alternatifi varsa lütfen kabloyu kontrol edin.

16. Hocam böyle yazıyor
    upload_2016-7-18_22-4-35.png

17. 2i2'lerden. ilk olanlardan olabilir

18. Evet o ünlemin sebebi ona çıkıyor fakat güncelleştirdiğimde yüklü diyor veya diğer seçenekten driver yükle diyorum güncel diyor.
    Şimdi kabloyu değiştirip taktım yine fayda etmedi.

19. İlk 2i2'lerden ise usb bağlantısını kesin, driverı düzgünce kaldırın. Pcyi yeniden başlatın. Önce düzgün driverı yükleyin, sonra usb ile aleti bağlayın.

guitarology bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş