Duvar Gitar Sehpası

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda mustafaonal tarafından 18 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. Gitarımı duvara koymak için çok pahalı olmayan ve kesinlikle delme işlemi yapmayacağımız bir duvar askısı var mı?
   
 2. Delme işlemi yapmadan? Öyle bir deldim ki duvarı, öyle dübelli falan hemde. 4 santimlik 4 adet vidası var. Bir askı için sadece bu dediğim :)
   
 3. Bunların yapıştırmalı versiyonları varmış herhalde. Gerçi ağırlık taşır mı güvenemem de...
   
 4. Ne yalan söyleyeyim ben duvara taktıktan sonra bile bir süre acaba düşer mi diye düşündüm. Yapıştırma ne kadar güvenli olur bilemiyorum
   
 5. Yapışanı (Türkiye'de) yoktur muhtemelen ama yapıştırmanın bir yolu vardır muhakkak. Ancak gitarı taşıyacak şekilde yapıştıracağınız askıyı,oradan sökmeniz de zor görünüyor. Sökerken epey bir boya ve sıva sökebilirsiniz. Ev sizin değilse delmek daha mantıklı.
   
 6. Sanıyorum birisinin;
  "3m command bantlarını kullanarak duvara yapıştırabilirsin, bir paket büyük boy 7kg civarı taşıyor"
  demesini bekliyorsun ama bunlara güvenip gitarı düşürmektense duvarı yıkıp, yatay olarak tekrar örmeyi yeğlerim :)

  Ev kiraysa stand.
   
 7. Ben sana şöyle söyliyim, yapıştırmalı olandan bulsan bile, hatta yapıştırması 100 kg bile taşısa, boya veya sıva ince bir katman olarak kopar, gitarın yine yere düşer :( Hiç girme o işe... Duvarı delmene engel bir neden var ise de, ayaklı sehpa alman daha mantıklı olur...
   
 8. Hangi gitarı öyle bir yapıştırmaya emanet edeceksiniz yahu? Hiç mi gitarınızı sevmiyorsunuz? Ayrıca o ağırlık taşıma olayı benim bildiğim kapı,dolap,pencere vs gibi şeyler için geçerli. Yapıştırıcı taşır hadi de duvarın boyası sıvası nasıl taşıyacak?

  Düzgün bir dubelle vidalayıp yapmanı tavsiye ederim eğer gitarını seviyorsan.
   
 9. Ben duvara değil de tavana taktığım 3 tane askı var. Tanesine 2 vida yettiği halde güvenemedim, 3 vida taktırdım. Ve gayette sağlam. Hatta tutunup sallanabilirsin :D Tahminimce vida yapışkandan daha sağlam olur ve çıkarması kolay olur. Çünkü yapışkanı çıkarırken boya sökülebilir.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş