Analog Setuptan Boss Gt-100'e Geçmek (fikir Alışverişi)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Rinkull tarafından 19 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. Herkese selamlar ben yarı profesyonel olarak şu an albüm kaydında olan bir sanatçı ve çeşitli bir kaç grup ile çalışıyorum ayrıca kendi çalışmalarımda oluyor tabi ki, güzel sahnelerde çıkma fırsatı buluyorum. 2015'in sonlarından beri pedal alıyorum, Sizce benim şartlarımda bulunan biri için Boss GT100'e geçmek mantıklı olur mu sizce? Beni en çok tahrik eden kısmı ses kartı olarakta kullanabiliyor olmam.

  Pedallarım :
  ADD+ Analog delay V2
  MS Screamer (Normal screamerdan daha fazla gain elde edebilmek için entegresi farklı olarak JRC4558DD Kullanıldı, Normali Tek D'li)
  MS Shakti Mod Amp Twin
  MS Vulture Custom Combo (Phaser-Tremolo-Chorus combosu, tanıtımını youtubeda bulabilirsiniz)
  Boss CS-3
  Electro Harmonix Metal Muff Top Boost
  Jim Dunlop CryBaby GCB-95 Wah (True Bypass modifiyeli)
   
 2. Bunca yıldır burada Boss gt100, Boss gt10, Line 6 Hd 500(x) modelleri arasında en çok Line 6'in önerildiği gerçeği var. Hani Boss gt10 mu yoksa 100 mü denildiğinde de 10 diyecek insan daha fazladır kanımca.

  Bana göre ise (hiçbirini uzun süreli kullanmadım, kısa süre denemelerden ötürü diyeceğim bunu);

  Line 6 HD 500 (x'de olabilir) > Boss GT 10 > (hatta eşit bile olabilir) Boss GT 100.

  Bu tabi yine zevk işi.

  Analog'dan dijitale geçme konusu da zevk işi. Elinizdeki analog pedallardan sıkıldığınızı ve sürekli pedal değiştiremeyeceğinizi varsayarak söyleyeyim, üst düzey prosesörler gayet kullanışlı. Sürekli aynı tonları kullanmamış da olursunuz. Elinizde yüzlerce farklı oluşturulabilecek preset olur. Ancak elinizdeki pedalları sürekli değiştirme imkanınız, yeni pedallar deneme imkanınız varsa tabi ki analog pedal daha iyidir (bana göre). Şu da var, günümüzde üst seviye prosesörler (yukarda bahsettiğim) dijitallikten uzaklaşmaya çalışan aletlerdir. Ama direk olarak boss gt 100 diye şartlandırmayın kendinizi. Diğerlerini de araştırın derim.
   
 3. Hocam teşekkür ederim cevabınız için. Daha önce birinden takılmak için öylesine ödünç aldığım bir boss me-25 vardı hayatımdaki tek prosesör deneyimim oydu. Fakat bu kararı verdikten daha sonra tekrar analog ihtiyacı duyar mıyım acaba?
   
 4. Amfi kullanmıyorsanız Prosesör mantıklı bir seçim. Ancak Boss dan başarılı bir amfi similasyonu alamazsınız. Efect derseniz de bir yere kadar götürür.
   
 5. Piyasa hakkinda yazayim. Hd500x'i takip etmistim. Yakin zamanda 1100 civarina forumda satilmisti. Bu tur cihazlar ara ara uygun fiyatlara sahibinden satisa cikiyor. Sifir almadan once karar verip sabretmek lazim.
   
 6. Boss GT10 kullandım. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
   
 7. Pod hd 500 kullanıcısıyım bir çok sahnede kullandım hala kullanmaktayım .Aktif sahneleri olan kulağı gerçekten iyi bir arkadaşımda da gt100 var.
  Ciddi karşılaştırma imkanımız oldu yan yana denedik çaldık vs aklınıza ne gelirse. Her birinin diğerinden iyi kilit noktaları var yani bu şu demek ; daha iyi diyemiyorsunuz bazı noktalarda eşit gibiler .
  Mesela benim için Line 6'da hayal kırıklığı ; Line 6 lar ingiliz kafasındalar kesinlikle mıdı destekleri var ve varıax teknolojılerını öne cıkarmak ıstıyorlar(yani amfinizle/kafaamfinizle 4 kablo gibi tam manası ile kullanmak prosesör üzerinden kanal değiştirmek, eldeki analog pedalları kısıtlama olmadan kullanmak gibi temel standartlar yalan oluyor ,esktra 500$ masraf çıkıyor Vodo lab control switcher vb. tabi Hüsein Bolt ayaklarınız varsa scremer kapatıp amfıden switche basıp kanal değiştirebilirsiniz ) ,boss ise içerisinde sadece kendi pedal modellemeleri ile çalışıyor , ses kartı mıkrofon desteği yok ve içinde Line 6 aksine kötü denecek modellemelerde mevcut . Fakat kullanan arkadaşım sadece tek ton ile tek bir preset ile prosesörün 5 te 1 kısmını düzgün bulup kullanıyordu .Amfiye muhtaçtı kendi modellemesi berbattı ve ses kartıda yoktu .Sonuç olarak o prosesörünü satılığa çıkardı ben Bugera 120w kafa ile kullanıp 500$ masrafı sectım Switcher alıp kanallarıda değiştireceğim.Belki analog tona etkisi olacak demiyorum çünkü saçmalık geliyor bana şu şartlarda.

  Ek olarak Line 6 Helix alıp Axe fx ile kapışabilirsiniz diyorum.Fakat ben olsam dijitale hiç bulaşmazdım uğraşan ve sabırlı insanlar gerçekten en kötü dijitalden bile efsane tonlar çıkartabiliyor, kesinlikle anlamak gerekiyor . Anlamama rağmen ,sürekli araştırmama rağmen söylüyorum bunları
   
  forbidden_city, EMM ve wodyy bunu beğendi.
 8. bence mantıklı boss 'un hiç kötü bir aletini görmedim şu ana kadar. boss me70'ler 50'ler bile fena değil.
  ama vox prosesörleri öven çok onlara da bi göz atılabilir.
   
 9. Axe fx 2
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş