Kahler Köprülü Gitarlar

Başlığı bu konudaki düşünceme katılan var mıdır acaba diye açıyorum. Bence Kahler marka köprüler gitarların güzelliğine güzellik katıyor. "kahler fetişi" gerçek mi sizce de merak ediyorum..

Dosyalar

• 5-HANNEMAN-FAMOUS-JACKSON_1.jpg
    5-HANNEMAN-FAMOUS-JACKSON_1.jpg
    16.1 KB · Gösterim: 347
  • becker_friedman_carvin.jpg
    becker_friedman_carvin.jpg
    91.8 KB · Gösterim: 334
  • front.jpg
    front.jpg
    144.7 KB · Gösterim: 335
  • jackson-kelly-ke1-marty-friedman-3938.jpg
    jackson-kelly-ke1-marty-friedman-3938.jpg
    201.5 KB · Gösterim: 630
Kahler güzeldir hoştur, bence floyd rose'dan daha iyi bir tasarımdır gitardan kesilen odun miktarını azalttığından kelli. Diğer taraftan, kahler tremololarda barla aşırı şekilde oynandığında telin ucundaki topun kopma veya yuvasından çıkma olasılığı var. Aynı zamanda o tel yuvaları kolayca kırılabiliyor, çok oynayan parçası olduğu için de acayip pislik topluyor meret. Sonuç olarak 80'lerdeki kahler - floyd rose savaşını kullanışlı ve dayanıklı olması dolayısıyla floyd kazandı ve piyasaya hakim oldu, ama gerçekten içimdeki kahler aşkı bambaşka :)

@s.ozturk aynı şekilde bende bir Kahler fetişi olduğu doğrudur :)
Gariptir ki henüz hiç deneme şansım dahi olmayı ama Kahler'li KE1, KV1 ya da Bc Rich (Eski Bernie Rico dönemlerinden) USA bir tane edinerek evladiyelik olarak bulundurmak istiyorum! :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@s.ozturk aynı şekilde bende bir Kahler fetişi olduğu doğrudur :)
Gariptir ki henüz hiç deneme şansım dahi olmayı ama Kahler'li KE1, KV1 ya da Bc Rich (Eski Bernie Rico dönemlerinden) USA bir tane edinerek evladiyelik olarak bulundurmak istiyorum! :)
benimki gibi bir megadeth hayranlığı seziyorum , doğrumudur :D
Jason Becker kullanıyorsa iyidir güzeldir usta.
kesinlikle dibine kadar katılıyorum... jason&marty rules!

sabit köprülü kahlerler çalım rahatlığı açısından denediğim en güzel sabit köprülü gitarlar. sustain için değişik yorumlar yapılıyor o kadar uzun süre karşılaştırarak deneyemedim bir şey diyemeyeceğim.

Bc Rich KKVGT sahibiyim, muhtemelen üstünde en adi seriden olsa da Kahler bulunmakta ve kullanım olarak çok keyif veriyor bana. Floyd Rose çok daha sert kalıyor onun yanında, Kahler çok daha narin, çok daha yumuşak, FR'u tutup gitarı sallayabilirsiniz ama Kahler bu güveni vermiyor bana, doğal olarak çalarken çok daha ince dokunuşlarla çok daha hassas bir şekilde o etkiyi yaratabiliyorum. Gel gelelim gitar adından da belli olacağı üzere Kerry King signature. O zerafeti o gitara istediğin kadar yapsan da ton hertürlü odun gibi kalıyor, amfiden gelen seste en ufak tadı kalmıyor o dokunuşların.

Bc Rich KKVGT sahibiyim, muhtemelen üstünde en adi seriden olsa da Kahler bulunmakta ve kullanım olarak çok keyif veriyor bana. Floyd Rose çok daha sert kalıyor onun yanında, Kahler çok daha narin, çok daha yumuşak, FR'u tutup gitarı sallayabilirsiniz ama Kahler bu güveni vermiyor bana, doğal olarak çalarken çok daha ince dokunuşlarla çok daha hassas bir şekilde o etkiyi yaratabiliyorum. Gel gelelim gitar adından da belli olacağı üzere Kerry King signature. O zerafeti o gitara istediğin kadar yapsan da ton hertürlü odun gibi kalıyor, amfiden gelen seste en ufak tadı kalmıyor o dokunuşların.
ne yalan söyleyeyim , kerry king modeli gitarları sırf headstockları yüzünden sevmiyorum.. bir jackson kullanaymış kerry ağabey , dahada vahşi durabilirmiiş ,bence. ama evet kahler köprüler fazla narin...

Geri