Cubase Sx3'te davul yazmak...

arkadaslar benimde birsorum olucakti,ezdrummerdan davulumu yaziyorum,diyelim keyboarddan crashi sectim ve yazdim ancak uzun bicizgi cikyo,oysaki ezdrummerde mevcut olan hazir davul ritimlerini atinca cok kisa cizgiler oluyo,uzun yada kisa olmasinin o cizgilerin bionemi var mi,umarim derdimi anlatabilmisimdir,davul yazmaya dun basladigim icin yanlis terimler kullanmis olabilirm:D

slaughter_semih demiş ki:
arkadaslar benimde birsorum olucakti,ezdrummerdan davulumu yaziyorum,diyelim keyboarddan crashi sectim ve yazdim ancak uzun bicizgi cikyo,oysaki ezdrummerde mevcut olan hazir davul ritimlerini atinca cok kisa cizgiler oluyo,uzun yada kisa olmasinin o cizgilerin bionemi var mi,umarim derdimi anlatabilmisimdir,davul yazmaya dun basladigim icin yanlis terimler kullanmis olabilirm:D

Bu olay sadece ezdrummer ile ilgili değil,midisel bir olay:)
Cubasede en yukarıda bir cetvel var,bu cetvel mezurları(bar veya zamanı) göstermekte.Dolayısıyla bahsettiğin o çizgi ne kadar uzunsa,ses de o kadar uzun olur.
Tabi ses 1 saniyelik ise,sen de çizgisini 3 saniye olarak uzattıysan,sondaki 2 saniyelik kısım boş anlamına gelir ,dolayısıyla çizginin uzunluğunun 1 saniye olması yeterlidir.

Geri