Kafa Ve Kabin Arası Kablo Kalitesi

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda markosegueda7819 tarafından 23 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar , şu ana kadar kafa ve kabin arasında hep ucuz 10 20 tl lik jack kablolarından kullandım . Acaba forumda önerilen Planet Waves gürültüsüz kablolardan kafa ve kabin arası için alsam çok fark eder mi? ( Gitar ve amfi arası Planet Waves var )

2. Enstrüman kabloları ampli-kabin arası bağlantıda asla, kat'a, zinhar kullanılmamalıdır! Kullananlar da polise ihbar edilmelidir.

Bu iş için hususi kablolar var. Kalın, en fazla 1-1.5m uzunluğunda ve ekransız olur. Onlardan edinin.

sizofren85, dream, levantin ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. çok teşekkürler , kafa kabin olayında yeniyim. Bu arada ben hiç göremedim, markasıyla tam adını verseniz de ben internette arasam olur mu?

4. Marka filan veremem; zira aklımda yok şu an. Ama Mydukkan'da arayın, derim.

5. XLR Mikrofon kabloları 24 - 22 AWG , enstrüman kabloları (bildiğimiz gitar jakları) 20 - 26 AWG arası oluyor. Speaker kabloları ise AWG 16 - 12 arası TS uçlu ve @programci_84 'nın dediği gibi ekransız oluyor. Aşağıdan göreceğiniz üzere aralarında bayağı bir fark var...

American wire gauge - Wikipedia, the free encyclopedia

Aşağıdaki mydukkan sayfasındaki kablolardan bakabilirsiniz. İki ucu da çivi jak olanlardan alın, ona dikkat edin. Pig hog kablolar gayet kaliteli. Do-Re 'nin internet sayfasında stokta görünmemesine rağmen Kadıköy mağazasında her tür kabloyu bulmuştum ben. Telefonla sorun derim.

mydukkan.com :: Mikser & Hoparlör Kabloları

6. Lambalı kafayı sakın gitar jaku ile kabine bağlamayın, cihazı yakabilirsiniz. Kafa-kabin kabloları gitar jakları gibi görünebikir ancak içinde bir çift çok kalın bakır tel bulunur. Sağlıklı iletimi bu şekilde yaparlar. Gitar jakkarı içşndeki kablolar ise incedir.

7. tuff

tuff

78
    43
    406
    Abi kalbim bukadarmı temiz olur daha dün gece aynı konuyu düşünüyordum. Eyvallah bilgiler için.

Bu Sayfayı Paylaş