4000 Tl Ye Kadar Gitar Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda Yağız Metal tarafından 24 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar genelde metal müzikle uğraşırım fakat acemi dönemlerimdeyken epi. Lp plustop pro almıştım fakat ton bakımından çok sert tonlara iyi gitmiyor kanımca , tercihen floyd roselu 24 perdeli bir gitar olursa iyi olur, sizin de tavsiyelerinizi almak istedim , teşekkürler şimdiden :)

2. Esp horizon aklıma ilk gelen gitar. Onun haricinde Erdem Karaman' ın bir arkadaşı inanılmaz bir fujigen rg satıyor. Onu da şiddetle öneririm.

***Edit: Gitar şu https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ipt-98-japon-modifiye-edilmis-322184891/detay

'Eski japon gitar' kullanıcısı olarak gözüm kapalı alırdım ben olsam. 4k ya kadar kalan paraya da çok verimli ekipmanlar alınabilir. Ses kartı + referans monitor / pedal / amfi / mikrofon gibi vs....

Coder_ bunu beğendi.
  3. Gövde olarak maun veya kızılağaç daha iyi olabilir sanki ıhlamur biraz ortalama bir ağaç gibi geliyor daha karakterli bir ağaç daha yararlı olacaktır ama kesinlikle göz önünde bulunduracağım tavsiyenizi çok teşekkürler:)

4. Profilinde yazan yaş gerçek mi? Eğer cidden yaşındaysan gitara kaç yaşında başladın?

Son düzenleme: 24 Temmuz 2016
  5. Edit: 4000 tl bütçeyi 13 yaşında bende bulmak isterdim...

Son düzenleme: 24 Temmuz 2016
    sonofmustaine bunu beğendi.
  6. Editle, bence yanlış alarm olabilir.

uvidinli ve MetalAddiction bunu beğendi.
  7. Abilerim yaşım gerçek 2000 tl birikmiş param vardı 2000 tl de ailem koyuyor acemi değilim çok fazla, yardımcı oluyor ailem :)

8. Gerçek, 7 yaşında başlamıştım:)

9. Sirf gitar icin butce buysa ben olsam 1ri sabit koprulu, 1i de FRli olmak uzere 2 gitar alirdim. Degilse 2500 gitar 1500de ses sistemine.

10. Sabit köprülü gitarım var bu yüzden fr li arıyorum ama ses sistemi de mantıklı göz önünde bulunduracağım teşekkürler

11. vay a*k

12. Bu arada butce bukadar fazlaysa kendi gitarini yaptirmak da mantikli olabilir. Hem sabit koprulu gitarin da varmis

13. Herhangi bir videon falan varsa izlemeyi çok isterim dostum

14. Bence LP yeterli. Amfi veya pedala yatırım yapıp, ucuz yoldan işinizi görün. En kötü ihtimal, EMG set takarsınız, bitti. ESP Eclipse'de de aynı konfigürasyon ve LP gövde var. Demem o ki sadece sert tonlar için pahalı gitar almak çok mantıklı değil. FR olunca da daha sert tonlar olmaz bu arada.

Ihlamur ortalama bir ağaç değildir, yani maun gibi karakterli bir ağaç daha iyi olur demişsiniz ama bu doğru bir yorum sayılmaz.

RainingBlood bunu beğendi.
  15. Doğru söylüyorsunuz fakat bi konuda düzelteceğim fr yi dive bomb yapmak için istiyorum yoksa biliyorum köprünün etkisi olmadığını:)

16. Ibanez rg2550 prestige nasıl bir seçim olur sizce?

end_of_beginning bunu beğendi.
  17. Daha sert tonlar elde edemeyeceğiniz bir seçim olur ama FR'niz olur.

18. Teşekkürler o zaman başka gitarlara yöneleyim :)

19. Yağız öncelikle bütün gönderiyi okudugumu söylemek isterim. 10 yaş a yakın var aramızda.. Yolun çok başındasın ama tavırların ve yazım şeklin çok hoşuma gitti. Seni bunun için tebrik ederim. Sana tavsiyem o yaşlarda müzik zevkimiz sürekli değişime uğrar. Evrilir.. Bu yüzden ikinci el ekipman alip zevklerin değiştiğinde rahat elden çıkarabilecek gitarlar tercih etmenı öneririm. Ailene durumdan ve bu forumdan bahset. Birlikte güzel bir araştırma yapın.
    Sevgili dostum @Onur Yahya Öner ' in söylediği gibi esp horizon senin için gerçekten güzel bir gitar olabilir..
    Fakat benim tavsiyem ise musicman gitarlari biraz incelemen. İkinci El olarak bir çok güzel gitar bulabilirsin bu forumda.
    Başarılar diliyorum.
    Sevgiler.

20. Öncelikle çok teşekkür ederim yorumunuz için , tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım:)

Gürkan Zengin bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş