Alınık Power Supply - Dc Brick

'Elektro Gitar Pedal ve Processorleri' forumunda WooHooo tarafından 24 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    Sivas
    Fiyat:
    0
    Arkadaşlar Power Supply arıyorum.
    - Sorunsuz bir ürün olsun istiyorum.
    - Dip gürültüsü falan yaşamak istemiyorum.
    - 18V çıkışı muhakkak olmalı.
    - 9 10 tane pedalı besleyebileceğim güçlü birşey arıyorum.(Whammy mi besleyebileceğim bir çıkışı olmalı 9Vlardan 1.3ma değerinde.)
    Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.. :)

2. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    WooHooo bunu beğendi.
  3. Biz arkadaşla konuştuk abi, 1300ma duyunca kaçtım :D Öyle bir çıkış veren Psu varsa da ben bilmiyorum.

WooHooo ve EMM bunu beğendi.
  4. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Whammy icin ben de zamaninda bulamamistim, kendi adaptoruyle kullandim hep. (Cihan abi Whammy'yi enfes modlamisti, hala kulaklarimdadir.)

WooHooo bunu beğendi.
  5. Evet kendisiyle konuştuk ve 1.3ma yı duyunca ne yazık ki direk kaçtı arkadaş :LOL: sonra bende bunun çok büyük bir mA değeri olduğunu farkettim sanırım kendi adaptörüyle kullanacak gibiyim :LOL: Bu arada Trex nasıl ve ya carl martin bunların power supplylarını hiç duymadım nasıl ? tavsiye eder misiniz cidden ?

6. 1.3 başka 1300 başka şimdi :)

7. 1.3k şimdi hocam hani 1.3 değerinde bir akım kullanan pedal var mı ki :)

8. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    1.3A kullanir. 1.3K dediginiz cok yuksek bir rakam. Normalde Power Supply'larda 9V cikislar maximum 1A oluyor ki daisy chain ile kullanilabilsin.

Ben Trex kullandim Power Supply olarak, en pahali modellerini almadikca bir daha o kadar para vermem, el yapimi alir gecerim. O baglamda DC Brick ya da baska bir sey onermiyorum. Alacaksaniz Voodoo Lab Pedal Power II alin, 900TL civari.

Dedigim gibi ben o paralari vermem. O paraya kafa ampliler var, Strymon pedallar var...

9. El yapımlarında dip ses gibi bir sorunla karşılaşabilir miyim ?

10. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    El yapımı olmayanlarda da karşılaşırsınız. Dip gürültüsünün tek sebebi Power Supply değildir. Elektrik hattınızın komple topraklı olması gerekir. Kullandığınız gitar, pedal, ampli, kablolalara iş düşüyor. Odada floresan lamba, LCD TV gibi etkenler olmamalı.
    Zaten bu konularda önlemleriniz sağlamsa dip gürültü almazsınız.

Bu Sayfayı Paylaş