Gitarimdaki Tuhaflik

#1
Merhaba arkadaslar,
Gitarimi bir yere yaslamistim ancak kayip sol tarafi yere gelecek sekilde yere dustu ama gorunurde bir hasar olusmadi daha sonra manyetiklere baktigimda sag taraftaki manyetigin digerine gore biraz yukarda durdugunu fark ettim bu normal mi yoksa dusmenin etkisiyle mi olustu(ilk aldigim gitarim pek bilgiye sahip degilim yardimci olursaniz sevinirim.)
14693772067141414465106.jpg
 
#3
Simdi oncekine gore sesinde bi degisiklik fark ettim ama cok buyuk bir sey degil tornavidayla falan aram yoktur pek :D bir muzik magazasina gitsem yardimci olurlar sanirim
 
#8
Merhabalar. Fotoğraftan doğru görüyorsam manyetik çok yüksek. Yüksek manyetik daha güçlü ses üretebilir ama ses uzaması (Sustain) azalır, sesler patlak gelebilir vs. Bir de oralarda pena kullanma alışkanlığınız varsa pena sık sık manyetiğe değecektir. Düşmeyle pek alakalı değildir herhalde. Tornavida işleriyle aranın çok da olmasına gerek yok. Kolayca dönen iki yükseklik ayarı vidası var. Hafifçe çevirerek alçalt. Dikkat etmen gereken iki tarafı da azar azar alçaltmak. Tek tarafı bir hamlede aşırı azaltman vida yuvalarını bozabilir (Bozuk eksende llerlemekten ve bir ihtimal). Tamam eğer anlamıyorsan gitarın her şeyini kurcalama tabi ama bunlar rahat müdahale edebileceğin şeyler.
 

Üst