The Pursuit Of Happyness / Umudunu Kaybetme

Chris Gardner maddi olarak ayakta kalmakta zorlanan ama buna rağmen son derece iyi niyetli ve çalışkan bir aile babasıdır. Karısı, artık içinde bulundukları duruma dayanamayaıp evi terk edince oğlu Christopher ile yalnız kalırlar.

Bu durumun yarattığı hayalkırıklığı ve zorlukları atlatamamışken oturdukları evden de ev sahibi tarafından çıkartılırlar. Oğlu ile birlikte sokakta kalmasına ve tuvaletlerden düşkünler evine kadar çeşitli mekanlarda barınmaya çalışmasına rağmen Chris, oğlunun sevgisi ile ayakta kalmaya ve var gücü ile çalışmaya devam eder.

Büyük bir sevgi ve mücadele öyküsünün anlatıldığı Umudunu Kaybetme, Will Smith ve gerçek hayatta da oğlu olan Jaden Smith'in etkileyiciliği oyunculuklarına sahne oluyor.

Oyuncular: Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton, Chandler Bolt, Domenic Bove, Dan Castallaneta, Takayo Fischer
Yönetmen: Gabriela Muccino
Senaryo: Steve Conrad
Yapım: 2006, ABD, 117 dk.

Kaynak: www.beyazperde.com

Will Smith'in artık abartıp hakkaten oyuncuyum dediği filmdir. Şaşırtıcı bence çünkü bu adam hip hop söyleyen bi şarkıcıydı arasıra salak saçma filmler yapardı falan. Ama artık iyiden iyiye oyuncu oldu bana kalırsa 2 kere oscar'a en iyi erkek oyuncu olarak seçilmesi de ayrı bi başarıdır.

ınsanın kendıne olan güvenını harekete geçıren harıka bı yapım ;) Ayrıca will smıth ın yanında chrıstopher rolundekı jaden smith ın performansı da es geçılmemelı derım

Vallahi bir acayip oldum ben, dayanacak birilerini arıyorum..

O çocuğun performansı, şirinliği; ve tabii ki Will Smith'in "Ben oldum" şeklindeki haykırışı.. Kişisel olarak da süper performanslar, kurgu olarak da bir babanın dramını inanılmaz yansıtmış.. Ne olursa olsun sürekli güleryüzlü kalmaya çalışan, vücut dilinin gözyaşları karşısında yenilmesini kabullenmeyen bir baba..

Bence John Q ile eş değerdedir bu kadarını söyleyebilirim.. John Q'dan sonra da ciğerlerimde bir şeyler hissetmiştim böyle.. Sonraki bir kaç gün geleceğe bakmaktan korkmuştum..

Ben bugun izledim filmi çok başarılı buldum arkadaşlarında dediği gibi Will Smith oyunculuğunu konuşturmuş gerçi ben Will Smith'in filmlerini genelde severdim tabi o filmler biraz daha zaman gerçimelik filmlerdi :) ama bu son filmi gerçekten oyunculuk ve konu olarak çok güzel ve akıcı olmuş,özellikle bir dram filmine göre çok çok akıcı olmuş,seyirciyi sıkmadan olayları çok iyi anlatmışlar...bunlar tabi benim görüşlerim şahsen ben filmi çok beğendim ve herkese tavsiye ederim...

çok beğendim. çok içten bir filmdi. chris gardner'ın hayatta kalma çabasını yönetmen başarılı bir şekilde aktarmış. en çok broker'lara şaşırdım. devamlı koşuşturup duruyorlar. filmin sonunda en çok şunu düşündüm. chris gardner acaba film bittikten sonra ne yaptı? ailesiyle düzeni tekrar elde etti; bunun mücadelesini verdi ama ama... keşke film bitmeseydi. hayatlarının geri kalanında neler yapacaklarını film bitince hissediyorsunuz. kendi kendinize senaryolar üretiyorsunuz olumlu veya olumsuz. ben çok sevdim. işte bir film böyle bir his uyandırıyorsa başarılı bir filmdir.;)

Jaden Smith'in oyunculuğuna da kendisine hayran kalmıştım izlediğimde. Onca aksiliğe, olumsuzluğa rağmen azmin ve umudun yitirilmemesi gerektiğini çok güzel yansıtan bir filmdi. İşe tek ayakkabıyla da olsa gitmesi falan.. :)

will smith süperdi,çocuk da süperdi ama filmin sonunda adam zengin olacak dedim ki olduda hayatım boyunca böyle kaç tane film izledim bilmiyorum ama artık bana böyle filmler haz vermiyor

yani konuyu önceden tahmin ettiğin için bu film bana basit geldi diyorsun. olabilir ama asıl önemli olan filmin sana verdiği hissiyattır. adam sonunda zengin olursa olsun onun verdiği mücadeleyi izlemek güzeldi.

Filmde ki velet Smith'in gerçek oğlu :)
Yanlız filmi izlerken kaç kez hass_ktr dediğimi hatırlamıyorum. :) Oğluyla tuvalette kaldıkları ve çocuğın oyuncağı için ağladığı sahnede çok kötü oldum, film güzel bitmeseydi yine sulu gözlülüğüm tutardı kesin :D

Geri