Les Paul Gitar Önerilerinize Ihtiyacım Var

???

• Japon Epiphone Elitist Les Paul Standard

Oylar: 7 13.7%
  • Gibson Les Paul Signature T

Oylar: 10 19.6%
  • Hakan Abi'nin Greco :D

Oylar: 19 37.3%
  • Gibson Les Paul Studio Faded 2016 T

Oylar: 4 7.8%
  • Gibson Les Paul 1950's Tribute Goldtop 2016 T

Oylar: 11 21.6%

• Toplam oy veren
    51
Merhaba arkadaşlar. Maalesef, maalesef ve maalesef bir gitar önerisi başlığı ile buradayım. Biliyorum bu öneri başlıklarından midemiz bulandı ama cidden bu başlığı açmak durumunda kaldım. Hepinizden özür diliyorun öncelikle.

Gelelim soruma. Aklımda sıfır ve ikinci el olmak üzere birkaç Les Paul modeli var. Yalnız şunu baştan belirteyim. Esp Ltd, Prs Se gibi markaların Les Paul muadili modellerini kesinlikle düşünmüyorum. Has be has Les Paul gövdeli bir gitar almak istiyorum. Geniş bir tarz aralığım var. Hemen hemen her tarzda şarkılardan, çok çeşitli gruplardan/sanatçılardan parçalar çalarım. Daha doğrusu çalmaya çalışırım :) Sap profili olarak Gibson'ın 57'/58' Les Paul sapları tam istediğim ayarda. (Yaklaşık 15 dakikalığına 57' Goldtop çalma fırsatı bulmuştum mesela ve tam tam tam istediğim gibiydi sap profili.) 57' Goldtop rüya gitarım zaten. Ekipman olarak ŞU AN İÇİN sadece bir ses kartım var. Amplitube yazılımını kullanıyorum ve orada da favori amplim ENGL. Ancak aralık veya ocak ayına doğru da combo bir ENGL amfi almayı planlıyorum.

Genel olarak tarz olsun ton olsun vs. belirtebileceklerim bunlar. Gelelim aklımdaki modellere:
-Forumdan da bildiğimiz Uğur Abi'nin meşhur satılamayan Japon Epiphone Elitist Les Paul Standard gitarı. 1050$ istiyor gitar için.
-Sahibinden'de bulduğun çok temiz bir Gibson Les Paul Signature T. Yaklaşık 5 Aylık. 3800 Lira. Ancak pazarlık ile biraz daha düşük bir fiyata alabileceğimi umuyorum.
-Hakan Abi'nin meşhur Japon Greco Les Paul gitarı :D Evet, eğer satmayı düşünürse bu gitara da talip olmayı düşünüyorum :)
-Gibson Les Paul Studio Faded 2016 T. 2700 küsür Lira'ya denk geliyor fiyatı.
-Gibson Les Paul 1950's Tribute Goldtop 2016 T. O da yaklaşık 2900 Lira gibi bir fiyata denk geliyor.

Bütçem gitar için MAKSİMUM 3500 Lira arkadaşlar. Belirttiğim fiyat aralığında bana bu gitarlardan hangisini önerebilirsiniz? İzmir veya İstanbul içi elden alacağımı da belirteyim.

Yazı biraz uzun oldu farkındayım. Bunun için kusuruma bakmayın :)

Son düzenleme:
Kendi adıma da bir öneri getireyim :)
Elimde custom bir Gold Top Les Paul var ancak tek manyetik ve üzerinde P90 var. Klasik LP tarzındadır. Satmaya hazırlanıyorum. Bilgine..
DSC_0063.JPG DSC_0064.JPG DSC_0065.JPG

Merhaba arkadaşlar. Maalesef, maalesef ve maalesef bir gitar önerisi başlığı ile buradayım. Biliyorum bu öneri başlıklarından midemiz bulandı ama cidden bu başlığı açmak durumunda kaldım. Hepinizden özür diliyorun öncelikle.

Gelelim soruma. Aklımda sıfır ve ikinci el olmak üzere birkaç Les Paul modeli var. Yalnız şunu baştan belirteyim. Esp Ltd, Prs Se gibi markaların Les Paul muadili modellerini kesinlikle düşünmüyorum. Has be has Les Paul gövdeli bir gitar almak istiyorum. Geniş bir tarz aralığım var. Hemen hemen her tarzda şarkılardan, çok çeşitli gruplardan/sanatçılardan parçalar çalarım. Daha doğrusu çalmaya çalışırım :) Sap profili olarak Gibson'ın 57'/58' Les Paul sapları tam istediğim ayarda. (Yaklaşık 15 dakikalığına 57' Goldtop çalma fırsatı bulmuştum mesela ve tam tam tam istediğim gibiydi sap profili.) 57' Goldtop rüya gitarım zaten. Ekipman olarak ŞU AN İÇİN sadece bir ses kartım var. Amplitube yazılımını kullanıyorum ve orada da favori amplim ENGL. Ancak aralık veya ocak ayına doğru da combo bir ENGL amfi almayı planlıyorum.

Genel olarak tarz olsun ton olsun vs. belirtebileceklerim bunlar. Gelelim aklımdaki modellere:
-Forumdan da bildiğimiz Uğur Vidinli beyefendinin meşhur satılamayan Japon Epiphone Elitist Les Paul Standard gitarı. 1050$ istiyor gitar için.
-Sahibinden'de bulduğun çok temiz bir Gibson Les Paul Signature T. Yaklaşık 5 Aylık. 3800 Lira. Ancak pazarlık ile biraz daha düşük bir fiyata alabileceğimi umuyorum.
-Hakan Abi'nin meşhur Japon Greco Les Paul gitarı :D Evet, eğer satmayı düşünürse bu gitara da talip olmayı düşünüyorum :)
-Dore Müzik'den sıfır olarak Gibson Les Paul Studio Faded 2016 T. 2700 küsür Lira'ya denk geliyor peşin fiyatı.
-Ve son olarak yine Dore Müzik'den sıfır olarak Gibson Les Paul 1950's Tribute Goldtop 2016 T. O da yaklaşık 2900 Lira gibi bir fiyata denk geliyor.

Bütçem gitar için MAKSİMUM 3500 Lira arkadaşlar. Belirttiğim fiyat aralığında bana bu gitarlardan hangisini önerebilirsiniz? İzmir veya İstanbul içi elden alacağımı da belirteyim.

Yazı biraz uzun oldu farkındayım. Bunun için kusuruma bakmayın :)
Şimdi biraz zor olacak ama:ROFLMAO:..
Benim gitarın da adı geçiyor çünkü...:)
Ben dene ve hoşuna gidiyorsa onu al derim. Çünkü, tonlar ve gitar mühendisliği biraz öznel seçimler gerektiriyor.
Sana bir örnek vereyim kardeşim...Elimden çok özel, kaliteli-pahalı gitarlar geçti. Herhalde 40-50'yi bulmuştur. Çok iyi gitar çalmıyorum, ama kulağım ve analitik bakışım iyidir.
Elim hep Westone'a gidiyor... @welmourdan 70's Japon bir sap aldım, boyadım, bolt-on'u set-neck haline getirdim Kore gövdeye,...falan filan... Gönlüm onu seviyor...
Dışarıdan biri baksa diyecek ki ne buluyorsun onda... Evlilik gibi yani...:)
Aslında, gitarı sen seçmiyorsun, o seni seçiyor bir anlamda... Onun için dene ve al... Kalbini dinle derim.
Gelelim neden satılamıyor olduğuna...
Gitarı gördüm elime aldım, kaporo verdim ve başka bir gitarımı 1200$'a satıp 1050$'ını Stage Müzik'e verdim...
Olay bundan ibaret... Tabii ki aldığım yerin komisyonu bunun içinde... Bundan dolayı da zaman zaman güzel indirimlere soktum.
Tam 3 kere satıştan döndü... Herhalde gitar beni seviyor diyorum.
Konu dışı ama, darbe girişimi sırasında Japon DK-2 mi (custom Repaint) gitarıma denemek için 1500 TL'ye indirmiştim. Yani 750 TL indirim yapmıştım.
Tek kişi kapımı çalmamıştı... Komik değil mi?
Her müzik aleti eninde sonunda hak edenine kavuşuyor.
Bu arada, sahibinden de bir Elite daha var 2000 TL istiyor (orj. hard-case i yok)... Biraz hırpalanmış ama rakam iyi...
İnşallah Gönlüne göre olur kardeşim.:)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Esp LTD neden düşünmüyorsun acaba? Onların da klasik les paul şeklinde genel olarak gövdeleri. Ben o bütçeye kesinlikle ec 1000 koa alırdım. Sap birleşim yeri inanılmaz rahat. Bir iki de fotoğraf koyayım da, belki fikir verir.
83386 eklentisini görüntüle 83387 eklentisini görüntüle 83388 eklentisini görüntüle
Hocam 24 perde falan bana uymaz ya. Bir de eclipse serisi görüntü olarak pek hoşuma gitmiyor. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim yine de :)

Şimdi biraz zor olacak ama:ROFLMAO:..
Benim gitarın da adı geçiyor çünkü...:)
Ben dene ve hoşuna gidiyorsa onu al derim. Çünkü, tonlar ve gitar mühendisliği biraz öznel seçimler gerektiriyor.
Sana bir örnek vereyim kardeşim...Elimden çok özel, kaliteli-pahalı gitarlar geçti. Herhalde 40-50'yi bulmuştur. Çok iyi gitar çalmıyorum, ama kulağım ve analitik bakışım iyidir.
Elim hep Westone'a gidiyor... @welmourdan 70's Japon bir sap aldım, boyadım, bolt-on'u set-neck haline getirdim Kore gövdeye,...falan filan... Gönlüm onu seviyor...
Dışarıdan biri baksa diyecek ki ne buluyorsun onda... Evlilik gibi yani...:)
Aslında, gitarı sen seçmiyorsun, o seni seçiyor bir anlamda... Onun için dene ve al... Kalbini dinle derim.
Gelelim neden satılamıyor olduğuna...
Gitarı gördüm elime aldım, kaporo verdim ve başka bir gitarımı 1200$'a satıp 1050$'ını Stage Müzik'e verdim...
Olay bundan ibaret... Tabii ki aldığım yerin komisyonu bunun içinde... Bundan dolayı da zaman zaman güzel indirimlere soktum.
Tam 3 kere satıştan döndü... Herhalde gitar beni seviyor diyorum.
Konu dışı ama, darbe girişimi sırasında Japon DK-2 mi (custom Repaint) gitarıma denemek için 1500 TL'ye indirmiştim. Yani 750 TL indirim yapmıştım.
Tek kişi kapımı çalmamıştı... Komik değil mi?
Her müzik aleti eninde sonunda hak edenine kavuşuyor.
Bu arada, sahibinden de bir Elite daha var 2000 TL istiyor (orj. hard-case i yok)... Biraz hırpalanmış ama rakam iyi...
İnşallah Gönlüne göre olur kardeşim.:)
Uğur abi merhaba. O diğer elite'in sahibiyle de görüştüm ama gitarı kargoya verme taraftarı olmadığı için anlaşamadık. Ben de denemeden almak istemiyorum açıkçası. Şu an elimde bir epiphone lp studio var. O gitar satılınca param tamamen hazır olacak. Iki üç taliplisi var şu an. Param da tam hazır olmadan size veya diğer gitar sahiplerine mesaj atıp değerli vaktinizi almak istemedim açıkçası. Sizin gitarınız ile ciddi ciddi ilgileniyorum ama. Dediğim gibi paramın tam olarak hazır olmasını bekliyorum. Bu arada gitara satılamayan gitar dememin sebebi sadece uzun süredir satışta olmasıdır. Yanlış anlaşıldıysam lütfen kusuruma bakmayın. Mesajınız için teşekkür ederim

Uğur abi merhaba. O diğer elite'in sahibiyle de görüştüm ama gitarı kargoya verme taraftarı olmadığı için anlaşamadık. Ben de denemeden almak istemiyorum açıkçası. Şu an elimde bir epiphone lp studio var. O gitar satılınca param tamamen hazır olacak. Iki üç taliplisi var şu an. Param da tam hazır olmadan size veya diğer gitar sahiplerine mesaj atıp değerli vaktinizi almak istemedim açıkçası. Sizin gitarınız ile ciddi ciddi ilgileniyorum ama. Dediğim gibi paramın tam olarak hazır olmasını bekliyorum. Bu arada gitara satılamayan gitar dememin sebebi sadece uzun süredir satışta olmasıdır. Yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın
Hayır kardeşim, sadece takıldım... Ciddiye alma... Latife ettim.
İnceliğine ve kalitene teşekkür ederim.
Hayırlısı olur inşallah:)

Kendi adıma da bir öneri getireyim :)
Elimde custom bir Gold Top Les Paul var ancak tek manyetik ve üzerinde P90 var. Klasik LP tarzındadır. Satmaya hazırlanıyorum. Bilgine..
83380 eklentisini görüntüle 83381 eklentisini görüntüle 83382 eklentisini görüntüle
Tek manyetik olması benim açımdan biraz sıkıntı olabilir. Ancak gitar gerçekten çok güzelmiş. Sap manyetiği de olsa kesinlikle seçeneklerim arasına eklerdim. Aklımda bulunsun yine de. Mesajınız için teşekkür ederim

Edwards tavsiye ederim. Ebay'de satılıyor. Japonyadan sipariş edersiniz kapınıza teslim şekilde gelir, gümrük vergisini de kapıda ödersiniz. Birebir Les Paul gövdeli gitar, Japon üretimi. Bende var bir adet solak, kalitesi ve çalımı ile Les Paul Studioları cebinden çıkarıp Standart seriler ile kapışır rahatça. Fiyatı da bütçeniz dahilinde olur diye tahmin ediyorum.

Edwards tavsiye ederim. Ebay'de satılıyor. Japonyadan sipariş edersiniz kapınıza teslim şekilde gelir, gümrük vergisini de kapıda ödersiniz. Birebir Les Paul gövdeli gitar, Japon üretimi. Bende var bir adet solak, kalitesi ve çalımı ile Les Paul Studioları cebinden çıkarıp Standart seriler ile kapışır rahatça. Fiyatı da bütçeniz dahilinde olur diye tahmin ediyorum.
Sistem tam olarak nasıl işliyor özelden anlatabilir misiniz? Edwards gitarların kalitesini biliyorum bu arada. Cidden güzel gitarlar

Özelden değil buradan belirteyim diğer forum üyeleri de merak eder belki. Ebay'de yasoohmusic1109 adlı kullanıcıdan aldım bu sene gitarımı. Ebay üzerinden satın alıyorsunuz. Ben Paypal kullanmıştım ödemede (o sırada Türkiyeden cıkmamıstı).
Japonya'dan EMS (Express Mail Service) ile gönderim yapılıyor. Sipariş verildikten sonra PTT'Nin sitesi üzerinden istenildiği zaman kargo nerede bilgisine ulaşabiliyorsunuz. Kargo kapınıza kadar geliyor ve Gümrük vergisini %20 olarak kapıda ödüyorsunuz. Gayet sorunsuz bir şekilde teslim aldım gitarı.
Hardcase ile sipariş etmiştim ve kargolaması vs gayet profesyonelce yapılmıştı.
Satıcı için örnek link:
ESP Edwards E-LP-160LTS/RE J Page Style with the Super Circuit Relic Brand New!

Sap profili/kalınlığı dert değilse Gibson Les Paul 1950's Tribute Goldtop 2016 T gerçekten güzel gitar.
Kendim aşağıdaki gitarı kullanıyorum ec1000t (benimkinde split coil/phase reverse modu var, manyetikleri wilkinson)
Elimdeki Gibson Lp Standard 07'yi satıp sadece bu gitara yöneldim.
xlarge.png

Bunun dışında Edwards E-Lp ler de iyi seçenekler. Zaten üstteki gitarı alırken E-Lp92 bulabilseydim onu da düşünürdüm. (100lü modellerde sanırım laquer finish var)
Görsellik önemli değilse 2. el Gibson Lp Studio da bakılabilir. 2007 Gibson Vintage Mahogany Studio sahibiydim o da çok iyi gitardı. (Faded ile karıştırılmasın Vintage Mahogany ayrı bir seriydi)
Ayrıca Prs düşünmüyorum demişsiniz ama 2. el temiz bir Bernie Marsden/245/Fredrick Akesson/Tremonti Custom vb. bulursanız elinizde güzel bir ampli almak için de yeteri kadar para kalıyor. (2. Gitarım da bu arada Prs Se Custom 24 çok çok memnunum)

Gitardan genel olarak memnun musunuz peki?

Çok memnunum gayet ihtiyacımı karşılıyor. Manyetikler Seymour Duncan JB olarak gelmekte bir çoğunda bu modellerin.
Bu arada All Lacquer özelliği bütün 100 serisi gitarlarda yok, benimkisi 125 modeli ve bende yok. Linkini verdiğim Jimmy Page modeli çok tutulmuştu onu tavsiye edebilirim spesifik bir arayışınız yoksa.

Geri