La Vita E Bella / Hayat Güzeldir

başrolünü Roberto Benigni'nin oynadığı,(aynı zamanda filmin senaristi ve yönetmeni) "hayat güzeldir" isimli filmi dün gece izledim ilk defa.yahudi soykırımı bu kadar duyarlı anlatılabilirdi...komediyle trajedi ustaca bütünleştirilmiş ama trajedi daha ağır basıyor.izlediğim en iyi filmdi diyebilirim.3 oscar almış,gerçi oscar almasına,filmin sonundaki tanklı amerikan askerinin katkısı olsa da film bir başyapıt niteliğinde bence...izlemeye doyamayacağım filmler listeme girdi diyebilirim rahatlıkla...tavsiye edilir...

Keşke filmi sondan başa izleme gibi bir fırsatım olsaydı..Bu şekil daha da anlamlı olacaktı eminim..Kendi Oscar'ımı bu filme veriyorum..Her ne kadar bu ödül Benigni'nin umrunda olmasa da..

Bir babanın oğlu ve eşi için kendini feda etmesi, özelliklede vurulmaya götürülürken hala oğlunu eğlendirmeye çalışması beni etkilemişti. İnsanlık adına çıkarılacak çok şey mevcut bu filmde ...

sinema budur,sanat budur oyunculuk yönetmenlik daha ne varsa hepsi budur...gerçekten bir baş yapıt niteliğininde harika bir filmdi...kesinlikle izlenmeli..

2 kez izledim,ikisinde de öldüm :cry:
3.izleyisimde yarisina yetisebildim.normalde dram filmlerini basindan izlemezsem,yani ortalarindan izlemeye baslarsam pek etkilenmem ama bu filmde filmin ortasinda oturdum,yine öldürdü beni.
müthis bir film...ne diyeyim...

harika bi filmdi.ben de trtde izlemiştim ve çok yanmıştım sinemada izleyemediğime.çok farklı,çok iyi değerlendirilmiş olaylar.güzeldi bayaa..

hayatımda izlediin ve 2.dünya savaşındaki soykırımları anlatan ve süper bi şekilde işleyen film! hele 2. dünya savaşına çeşitli yönetim çeşitlerinin getirdikleri ve yok ettikleri şeyleri araştırdıım için çok da ilginç bi filmdi benim için...

pandimonium demiş ki:
hayatımda izlediin ve 2.dünya savaşındaki soykırımları anlatan ve süper bi şekilde işleyen film! hele 2. dünya savaşına çeşitli yönetim çeşitlerinin getirdikleri ve yok ettikleri şeyleri araştırdıım için çok da ilginç bi filmdi benim için...
o tarz olarak piyanist de baya etkileyiciydi.

Geri