Focusrite 18i8

'Müzik - Genel' forumunda cemust tarafından 27 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. İlk öncelikle selam arkadaşlar. Ben şimdi mac PC'ye Focusrite 18i8 kurdum tanıtım yaninda gelen ableton live 9 da kurdum yanlız şimdi sitesinden sanal mikser de indirdim oda paket içeriğinde var . Şimdi size sormak istediğim konu bu mikseri Nasıl kullanacağım abletondan mi açacağım yoksa başka şekildemi hiç bir şekilde mixere müdahil olamıyorum bu konu DA yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden herkese teşekkür ederim.
   
 2. Ableton neden kullanıyorsunuz ki.Beat falan mı yapmak istiyorsunuz?
  Eğer ses kartının sanal mixerini indirmişseniz programsız ancak monitörden kanalları duyabilirsiniz.Programın içeriğindeki mixeri kullanmanız gerekli.Kayıtta herhangi bir oynama yapmak istiyorsanız programdan açın mixeri.
   
 3. Ses kartının yanında ücretsiz geldiği için kullanıyorum malum yazılım fiyatları tavan yapmış durumda yanlız o yanında verdikleri mikseri hala çözmüş değilim mik takıp tonlamaya çalışıyorum yapamıyorum bende programın içinden açıp yapıcaz Diye düşündüm oda değilmiş hani hiç bir şekilde tonlama ve mik ayarı yapamıyorum yani o sanal mikser açıyorum kanallar var sadece bir tanesi haraket ediyor YouTube'dan izliyorum Ada'm hepsini ayrı ayrı kullanıyor bir türlü beceremedim
   
  Son düzenleme: 28 Temmuz 2016
 4. Yani sinyal mi gelmemekte ? Tam olarak ifade ederseniz daha kolay yardımcı olunur.Focusrite 18i8 4 kanallı bir ses kartı.Yani hangi kanala bağlanılırsa o kanaldan mixer ile müdahale edilebilir.
  Daw da kullanabilmek istiyorsanız kullandığınız program kayıt yapmaktan daha çok dj lerin kullandığı performans programıdır.Eğer cubase ya da Logic pro x satın alırsanız bağladığınız kanal mixerini açıp müdahale etmek sizin için kolay olacaktır.
   
 5. Bilgi için çok teşekkür ediyorum çok saolsun
   

Bu Sayfayı Paylaş