Forumda Dolandırılan Var Mı?

'Müzik - Genel' forumunda Rinkull tarafından 28 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. Bu forumda dolandırılan var mı arkadaşlar?
   
 2. "yasin aksel" ve "dolandırıcılık" diye iki arama yap da gör.
   
  programci_84 bunu beğendi.
 3. Vay anam babam :D
   
 4. Her alanda dolandırıcı olur da müzik alanında olmaz mı? Forum dolandırıcı duyuruları, hikayeleri ile dolu. İbretlik :vulcan:
   
 5. Müzisyen bir insanın dolandırıcı potansiyeli taşımaması lazım, allah ıslah etsin.
   
  tunckk ve forbidden_city bunu beğendi.
 6. İnsan çiğ bir varlık. Etiketlere aldanmamak lazım o yüzden.
   
 7. Müzisyen bir insanın akılcı da olması gerekiyor ama yalakalıkta sınır tanımayanlar bastı memleketi. Bu da çıkarcılık değil mi? Çıkarcı insan da dolaylı yoldan dolandıran insan olamaz mı?
   
  tunckk bunu beğendi.
 8. Hayırdır siz de mi dolandırıldınız?
   
 9. aldığı gitarın sapı kırılıp da yapıştırılmış bir güzel boyanmış olan, manyetik kapağı 4-5 dolarlık çin manyetiğiyle değiştirilmiş olan, pickguard, burgular, köprü, tremolo block dandik benzerleri ile değiştirilmiş olan, pedalın içi komple muadiliyle mi değiştirilmiş olan da sayılmalı mı?
   
  fingerstyle bunu beğendi.
 10. Buralarda alım satım işine girip de dolandırılmayan var mıdır acaba??
   
 11. Ben güvenli alışverişten (Havuz)yanayım.Her zaman hesaba para yatır diyenlere hayır dedim.Bir keresinde Bugera 6262 ile takas olayına kalkıştım.5150 nin aynısı diyen herif bildiğin cızcız bızbız bir amfi yolladı.Ve sanırım ağırlığı 7 kilo falandı.Tabi iadeyi kabul etmesi beni bayağı şaşırtmıştı.Benim amfiyi de karşılığında ona footswitch' imi hediye edeceğimi ikna ederek yollattım.
   
 12. Geçmiş olsun. Ama 5150 muadili bir amfinin 7 kilo olması garip. Sırf transformatörlerinin ağırlığının en en az 3 kilo olması icap eder.
   
 13. Evet.Amfi hakkında yazılanları okuyunca kargo yoldayken bir korku kapladı içimi :).Bazı üretimleri çok kalitesiz.İşçilik berbattı.Ben daha paketi açmadan elime alıp aha ayvayı yedim dedim.Ağırlık beni şok etmişti.Yani 7 biraz abartı olsa da 10 dan fazla olmadığından eminim.
   
 14. Bugeraların bir dönemi gerçekten berbat. Sonrada düzelttikleri söylendi. Ama ben güvenemeyip Jet City aldım her ihtimale karşı o dönem.

  Amfi kombo mu idi kafa mı?
   
  mrstarfinger bunu beğendi.
 15. Kafa :).Jet City nin yanından geçmezdi.İyi seçim olmuş .
   
 16. En iyisi tabii ki yüz yüze alışveriş. Buradan da pek çok arkadaşla yüz yüze alışverişim oldu. Aralarında uyanık geçinen bazı arkadaşlar da oldu tabi. Hele bir tanesi vardı ki :) Sonra çok uyanık olduğu forum yönetiminin de dikkatini çekmiş olacak ki şutlamışlar. Ben de sonradan öğrendim ki arkadaş zaten meşhurmuş baya forumda.

  Neyse benim başıma gelen çok komik. Adamın takas teklifini kabul etmedim diye amca beni sahibinden.com'a dolandırıcı diye şikayet etmiş. İnsan laftan da anlamalı biraz. Yaklaşık 10 defa mesaj yazdı bunla takas eder misin bununla eder misin vs. Sonra başka bir fake hesaptan yine şunla takas et bunla takas et. Ama üslup aynı. Hayır diyorum adama takas düşünmüyorum. Neyse telefonuma mesaj geldi sahibindenden. Dedim gireyim bakayım. Anaa o da ne benim hesap uçmuş. Yapılan şikayet neticesinde hesabınız deaktif olmuştur. Nüfus cüzdanı fotokopisi, elektrik su faturasını fakslayın vs. Yeni hesap açmak zorunda kaldım. Sahibinden'in sorgusuz delilsiz bunu nasıl yaptığı da ayrı bir konu. Bunu da bir anekdot olarak yazmak istedim. Sonuçta herkesin başına gelebilecek bir durum. Çok ısrar eden manyaklar olursa engelleyin gitsin.
   
  mrstarfinger ve hackeiommi bunu beğendi.
 17. Belki kabin ile uyum sağlayamamıştır. Bazı amfilerin böyle kıl özellikleri olabiliyor.
   
 18. Yok hocam ya.Cihan Düşmez ide aradım .Bana çok kızmıştı hatta neden böyle büyük bir yanlışa düştün demişti.Eline geçen birsürü dervrelerini eriten 6262 ler olmuş onunda.İşçilik bakımından kötüydü yani .İnsan bir malı görür görmez anlar eğer az çok biliyorsa amfileri.
   
 19. Yani tabi kabin uyumu olayı da var ancak bu ondan öte birşeydi.Yani bir lambalı amfiden dijital bir ton almak... Kabinin kralınıda getirsen sorun hallolmazdı :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 20. Devrede solid state diyot sayısını abartmış olabilirler :)
   
  mrstarfinger bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş