30 Watt Killer 100 Watt Hibritte Kurtarırmı?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda 7r7 tarafından 28 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. 7r7

7r7

307
    155
    1,555
    Yaresov muffler 30 diye bir power killer bıldum vs102r da kullanılırmı? Avt100 de denedik 10 dk kadar sesi iyi kesiyor ama ısınma var. Herhangi bit sorun teşkil edermi

Ekli dosyalar:

Son düzenleme: 28 Temmuz 2016
  2. %1 yerine %3 yaparsan daha az ısınır. Elini dokunamayacağın kadar ısınıyorsa sıkıntı var demek.

3. Attenuatorde ısınma olması normaldir. Ama belirtilen wattın üstünde ve farklı direnç değerinde kullanmayın. Kaldırmaz.

4. Hybrid amfide watt killer kullananı görmedim hiç full lambalı amfide kullanılır sadece yanlışım varsa düzeltin.

hekofali, haşmet ve hackeiommi bunu beğendi.
  5. İyi dedin bak! Ben gece gece ben dikkat etmemişim ona Ertunç abi.

Ekleme: Başlıkta da yazıyormuş nal gibi :D

sixfeetunder bunu beğendi.
  6. Hybrid amfide zaten çoğunlukta 1 adet pre lambası power ise transistör.

7. Hibritte olsa ısınınca tonu değişecek. Hoş ısınınca daha iyi ton veren solid-state amfi görmedim ben...

hekofali bunu beğendi.
  8. Lambalı ısınınca pişer solid state ısınınca şişer;)

wolkN, taka, tunckk ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  9. Hibrit ya da ful transistör - watt killer/attenuatör kullanmanıza gerek olmadığı gibi bir faydası da yok. Preamfi lambasına yüklenmek için sese abanmaya da gerek yok. Amfinin önüne tube screamer vb. overdrive kormak yeterli. Ses açmak tüplü amfilerde preamfi katından power amfiye giden sinyali artıracağından, power amfi tüplerine yüklenmeyle sonuçlanır ve leziz tonlar alınır. Solid state power amfiye yüklenirseniz çirkin bir distortion alırsınız en iyi ihtimalle.

Bu Sayfayı Paylaş