Vigier Elektro Gitar Nasıl Bilirsiniz?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda gretschci tarafından 28 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar. Ya youtubeda dolaşırken şu kıza rastladım . Daha önce hiç denk gelmemiştim cahil olduğumu anladım. Kullanan var mı bu markayı nasıldır ne kadardır :)
   
 2. Vigier markasını daha önce duymayıp da bir youtube gitarcısından görmüş olmanız biraz talihsiz olmuş:)
  İnternetten araştırırsanız ünlü bir Fransız butik gitar markası olduğunu görürsünüz. Gelmiş geçmiş en büyük gitar virtüözlerinden bazıları da (mesela Shawn Lane...) bu markayı kullanmıştır.
  İki adet Vigier gitarım var. Çok memnunum, benzersiz özelilklere sahipler. (sap ayarı diye bir sorun yok gitarlarda...) Ancak bu devirde Türkiye'den almak pahalıya gelir. En uygun fiyatlısı bile 6000-7000 TL'den aşağı olmaz sanırım. Ayrıca bu markayı hiç duymadıysanız zaten "butik gitar" kavramı hakkında da çok bilginiz yok demektir ve bu nedenle de sizin için biraz erken olabilir böyle bir yatırım.
   
  tunckk ve uvidinli bunu beğendi.
 3. Haklısınız almayı düşündüğümden değil ilgimi çekti ve hiç rastlamamıştım
   
 4. Vigier deyince akıllara direk Bumblefoot gelir bence.
   
 5.  
 6. İyidir, hojdur ama pahalıdır.
   
 7. EMM

  EMM

  Şu an sahibinden.com'da 4000TL'ye bir Indus modeli var, geçen aylarda da 3500TL civarına bir modeli düştü. Beni etkileyen bir gitarını denemedim henüz, sevenine güzel elbette. Üst düzey aletler arasında.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 8. Maalesef, oluyor bazen öyle talihsizlikler...:)
  Gerçekten gerek mühendislikleriyle ve de gerekse estetik ve akustikleriyle çok özel gitarlar...Zevkle çalmaya devam edin diyorum...
  Geçen gün Stage'de çok özel bir set-neck Suhr denedim (6500$), hay denemez olaydım, uykularım kaçtı... Bir amatör olarak ben kaşındım diyerek avunuyorum... :)
   
 9. Bir adet Indus sahibiyim. Dehşet bir gitar.
  Ancak sap profili (D shape) biraz ters gelebiliyor.
   
 10. EMM

  EMM

  Aslinda sap profili benim hosuma gitmisti Indus'ta. Ama hissiyat farkli geldi, aliskanlik meselesi.
   
 11. Başka konu açmadan buradan yazarsam olur sanırım. Bildiğim kadarıyla Vigier gitarlarda truss rod karbon malzemeden olduğu için sap ayarı yapmak gerekmiyor. Zaten gitarlarda sap ayarı yapabileceğiniz bir yer de göremedim ben, var ise aydınlatın lütfen. Merak ettiğim olay ; gitarı aldınız 5-10 sene geçti, bu karbon malzemede herhangi bir işlevini kaybetme gibi bir durum olur mu ? Müdahale edilemez gibi durduğu için aklıma takıldı, cevaplar için şimdiden teşekkürler.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş