Müzisyen Veritabanı

Herkese selamlar;

Foruma faydasının dokunacağına inandığım minik bir girişimim olacak. Eğer konsept önceden denendiyse bildirirseniz sevinirim, tutarsa da sabitlenmesini önereceğim.

Bir ilan panomuz var ancak burada verilen ilanlar ne kadar güncel oluyor tartışılır çoğu zaman, ayrıca kapsamlı bir aramaya da imkan sağlamadığını düşünüyorum çünkü ya sayfalarca geçmişe gideceğiz ya da doğru kelimelerle arama yapacağız ki istediğimize efektif olarak ulaşalım. Bunun yerine tek başlık altında bir arayış içinde olan kişiler çok basit birkaç bilgi ile (yaş/şehir/tarz) bir not bırakıp ileride arayan bir insanın tek bir sayfa üzerinden onlara ulaşması çok daha kolay göründü. Ayrıca kaç defa şahit oldum alt alta birisi ilan veriyor "davulcu aranıyor" birkaç ilan altında "davulcuyum grup arıyorum" yazıyor. Bunlardan kaçı birbirinin farkındadır yine bilemiyorum. Bunun yerine aynı başlık altında bir anda bir grup edebilecek kadar insanın bir anda birbirinin farkına varması bile sağlanabilir bence.

Özetle tüm bunların daha kolaylaşması adına aklıma gelen bir fikri paylaşmak istedim, hazırda varsa, önceden denenip başarıya ulaşamadıysa kusuruma bakmayın, eğer başarılı olabileceğini düşünen abilerimiz varsa, başlığı biraz daha kurallı ilerlemesi adına şekillendirmeye de yardım ederlerse sevinirim.

5 saniye sonra gelen edit* Umarım konuyu doğru yere açmışımdır, aksi halde yöneticiler uygun kısma taşıyabilirlerse daha güzel olur.

Herkese selamlar;

Foruma faydasının dokunacağına inandığım minik bir girişimim olacak. Eğer konsept önceden denendiyse bildirirseniz sevinirim, tutarsa da sabitlenmesini önereceğim.

Bir ilan panomuz var ancak burada verilen ilanlar ne kadar güncel oluyor tartışılır çoğu zaman, ayrıca kapsamlı bir aramaya da imkan sağlamadığını düşünüyorum çünkü ya sayfalarca geçmişe gideceğiz ya da doğru kelimelerle arama yapacağız ki istediğimize efektif olarak ulaşalım. Bunun yerine tek başlık altında bir arayış içinde olan kişiler çok basit birkaç bilgi ile (yaş/şehir/tarz) bir not bırakıp ileride arayan bir insanın tek bir sayfa üzerinden onlara ulaşması çok daha kolay göründü. Ayrıca kaç defa şahit oldum alt alta birisi ilan veriyor "davulcu aranıyor" birkaç ilan altında "davulcuyum grup arıyorum" yazıyor. Bunlardan kaçı birbirinin farkındadır yine bilemiyorum. Bunun yerine aynı başlık altında bir anda bir grup edebilecek kadar insanın bir anda birbirinin farkına varması bile sağlanabilir bence.

Özetle tüm bunların daha kolaylaşması adına aklıma gelen bir fikri paylaşmak istedim, hazırda varsa, önceden denenip başarıya ulaşamadıysa kusuruma bakmayın, eğer başarılı olabileceğini düşünen abilerimiz varsa, başlığı biraz daha kurallı ilerlemesi adına şekillendirmeye de yardım ederlerse sevinirim.

5 saniye sonra gelen edit* Umarım konuyu doğru yere açmışımdır, aksi halde yöneticiler uygun kısma taşıyabilirlerse daha güzel olur.
Bir şeyi anlamadım. Buraya bırakılan bilgiler arttıkça "tek sayfa" olması mümkün değil. Öyle ya da böyle, sayfalar arasında aramak gerekecektir.
Bu tip bir konsept üzerine vaktiyle bir site açılmıştı (Stüdyo 24). Ne yazık ki amacına ulaşamadı. Nedeni ise muhtemelen profesyonel müzisynelrin pek çoğunun bu tip şeylere ihtiyaç duymaması veya kullanmaması. Amatörler arasında da çok verimli olmuyor ne yazık ki.

sonucunu bilemem ama girişimine hak vermemek elde değil.. bazen ilanlarda 10 tane içinde görüyorum alt alta, blues rock vokalim grup arıyorum ankara, altında aynı tarz aynı şehir davulcu gitarist basçı da var.. lan oğlum kursanıza bi grup diye ilanları ilmek ilmek dokuyasım geliyor, sonra diyorum boşver çok meraklılaraa bulurlar birbirlerini.. takılmak isteyeni var, sahne isteyeni var, beste isteyeni cover isteyeni var.. verimli olmayabilir cidden de..

Şöyle olabilir:
İsteyenler yazar, başlık sahibi her yazandan sonra kişiyi, türü, yeri, niyeti ve yaşı yazar.
Mesela: Buckethead1907 prog/indie 65 gaziantep coverlık grup vs vs gibi.
Her şehirden gönüllü gitar deneyicileri gibi her biri yazdığında ilk gönderideki listeye adını kaydettirir. Sayfa kurcalaması olmaz böylelikle hem de kısayol gibi bir şey olur. Zaten niyet de bu gibi anladığım kadarıyla

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle olabilir:
İsteyenler yazar, başlık sahibi her yazandan sonra kişiyi, türü, yeri, niyeti ve yaşı yazar.
Mesela: Buckethead1907 prog/indie 65 gaziantep coverlık grup vs vs gibi.
Her şehirden gönüllü gitar deneyicileri gibi her biri yazdığında ilk gönderideki listeye adını kaydettirir. Sayfa kurcalaması olmaz böylelikle hem de kısayol gibi bir şey olur. Zaten niyet de bu gibi anladığım kadarıyla

Kastım aynen buydu ve daha verimli hale gelmesi için bir öneri başlığıydı bu sadece, sonuçta forumun amacı kullanıcılara kolaylık sağlamak her konuda bana göre. Azıcık muhabbetim olan arkadaşlar böyle bir konuya ihtiyaç duymadığımı da bilir. Sadece başka kullanıcılara fayda sağlayacak bir öneri sunmaktı. Saat başı ücretle çalışan profesyonel insanların değil 15 16 yaşındaki heyecanlı gençlerden 45 50 yaşındaki aktivite olsuncu abilere amcalara kadar insanların birbirine erişmesini sağlama düşüncesi üzerine kuruluydu.

Birçok internet sitesi var ancak güncel bir sirkülasyon olmadığından tutmuyor. Mesela Garaj'ı kullanmama sebebim de bu, burada 5 senelik ilanı açan insanın bile en son ne zaman aktif olduğunu görüyoruz ama orada ilanı açan bile bakmıyor bazen. Burada da amaç halihazırda aktif olan bir platformda insanların amacına uygun olarak toplanmasını sağlamak. Zaten "gitar deneyicileri" konseptinden farksız. Grup işine girmek isteyen insan da tek tek konulara gir çık yapacağına tek adresten birkaç sayfa okuyuversin, sokağa "eleman arıyorum" diye bağırdığında bulacak kadar da kolaylaşması imkansız olurdu.

Neyse sözün özü sadece bir fikirdi, ilgi görürse geliştirilebilir, ihtiyaç duyulmazsa da başlık silinebilir.

Geri