Satılık Chapman Ml-1

'Elektro Gitarlar' forumunda kutay tarafından 30 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    Fiyat:
    1500 TL
    Takasa:
    kapalı
    Memnuniyetle kullandığım gitarımı forumda şuan da satılık olan başka bir gitarı almak için satılığa çıkarıyorum. Dolayısıyla takas kabul edemem lütfen teklif etmeyiniz. Ayrıca o gitar satıldığı vakit bu ilan da kapanır haberiniz ola :)
    Gitarı benden önceki sahibi @osmancigil, "andertons" tan almış. Chapman Guitars başlığında hikayesi mevcut.
    Özelliklerine gelince, maun gövde, maple sap, abanoz klavye. Ağaç kalitesi gayet iyi. Wilkinson köprü, grover burgular, shadow kill pot gibi gayet kaliteli aksam kullanmışlar. Hss manyetik diziliminde ve coil split olduğu için oldukça fazla ton seçeneği var. Zaten "Swiss Army Knife Guitar" diye tanıtmıştı Rob Chapman. Manyetik pozisyonları oldukça ilginç ve bir o kadar çeşitli, az sonra koyacağım linkte görebilirsiniz. Detaylı özelliklerini de bu linkten görebilirsiniz.
    ML-1 | Chapman Guitars
    Gitarın işlevsel hiçbir problemi bulunmamakta. Fretlerinde aşınma neredeyse yok. Kozmetik birkaç problemi var. Gövdenin alt tarafında mermicek tanesinden küçük bi bölgenin boyası kalkmış. Kol koyulan bölgede her mat gitar da olduğu gibi matlığını kaybetme söz konusu. Ve arka tarafında birkaç kemer çiziği var. Bunları fotoğraflarda göstericem, göze çarpan şeyler değil. Beni rahatsız etmiyor ama yine de belirtmek istedim çok titiz değilseniz rahatsız edecek şeyler değil.
    Genel durum böyle, gerek çalım, gerekse ton olarak çok memnun olduğum bir gitar, eğer diğeri satılırsa kaldırılacak zaten ilan. Ayrıca belirtmeyi unuttum bendeki "satin black" modeli. Fotoğrafları pazartesi yüklenicek. Şimdilik temsili bir fotoğraf ve örnek teşkil etmesi için telefonla çektiğim dandik kısa bir video koyucam.
    Belirtmeyi unutmuşum tremelo kolu mevcut ve yanında orijinal gigbagiyle verilecek.
    IMG_20160731_175130.jpg
    IMG_20160731_175033.jpg
    IMG_20160731_174843.jpg
    IMG_20160731_174822.jpg
    IMG_20160731_174725.jpg
    IMG_20160731_174657.jpg
    IMG_20160731_174623.jpg
    IMG_20160731_174633.jpg
    IMG_20160731_174607.jpg
    IMG_20160731_174553.jpg

Son düzenleme: 31 Temmuz 2016
    oldiesngoldies ve welmour bunu beğendi.
  2. Videoyu koymayı beceremedim sanırım. İnstagram'daki video nasıl koyulur birisi yardım edebilirse güzel olur.

3. Kutay şu 3 manyetik ve toggle switch olayı nedir? Yani 5 yollu switch olması lazım. Manyetik seçimleri nasıl yapılıyor?

kutay bunu beğendi.
  4. Abi ayrıntılı yazayım.
    Switch 1. Pozisyondayken en üstte, sadece sap manyetiği, coil splitte ise sap ve orta manyetik birlikte çalışıyor.
    Switch 2. yani orta pozisyondayken, sap ve köprü manyetikleri, coil splitte ise tüm manyetikler çalışıyor.
    Switch 3. yani en alt pozisyondayken ise köprü manyetiği, coil splitte ise köprü manyetiği split halde ve orta manyetikle birlikte çalışıyor.

serhat13 bunu beğendi.
  5. Orta manyetiği tek başına çalmak mümkün değil yani. İlginç.

kutay bunu beğendi.
  6. Aynen abi öyle yapmışlar. Gerçi zaten hiç kullanmazdım orta manyetiği tek başına :)

7. Detaylı resimler eklenmiştir. Kozmetik kusurlarını da göstermeye çalıştım.

8. Bir süreliğine fiyat 1500TL'ye inmiştir.