Akustik Gitar Önerisi

E

Ecemakcay

#1
Merhaba arkadaslar.
Ben gitara yeni baslicam bana çevremdekiler almisken akustik gitar al dediler sizce nasil ve ne marka almaliyim max 400 tl yi gecmicek ?
 
#2
Çevrendekiler bilip de mi söyledi akustik gitarın telleri klasik gitardan (belki biliyorsundur) ve nickinden de anlaşılacağı gibi sende kızsın bu durum uzun bir dönem parmaklarını acıtabilir bu da senin gitar çalmak istememene neden olabilir bu yüzden eğer parmakların kuvvetli değilse klasik gitarı ben ve büyük bir ihtimal forumdaki çoğu arkadaşımız abimiz kardeşimiz tavsiye edecektir
 
E

enessalih06

#8
Eğer akustik alacaksan İbanez, Yamaha , Cort un güzel gitarları var. Ama Akustik gitar başlangıç için parmaklarını bayağı yoracaktır ve zedeleyecektir. Ben hepsini kullannmama rağmen akustikte bi süreden sonra yoruluyorum. Birde akustikte akor basmak biraz daha zor Özellikle Si majör ve bunun türevleri biraz zor basılıyor. Klasikle başlamanı öneririm tercih senin. Bence kimin ne dediği değil senin ne itediğin önemli. Klasik gitar benim ilk tercihim ve hala yoğunluğum onda. Mağazaya gidip dinle hangisi sana hoş gelirse onu alırsın. Saygılarımla iyi geceler...
 
#9
12 yaşımdayken akustik gitarla başladım gitar çalmaya. En fazla 2 hafta sıkıntı çeker akustikle başlayan kişi, sonrasında parmaklar o sert diye tabir edilen tellere gayet güzel alışır. Yukarıda da bahsedildiği gibi bu tamamen zevk işi, ben 100 liralık klasik gitarların sesinden nefret ettiğim için akustik gitarla başladım, hiç pişman olmadım.
Edit: O fiyat aralığında Cort'un gitarlarını önerebilirim, elektro gitarlarını hiç sevmesem de akustikleri güzeldir, uzun zamandır kullanıyorum.
 
#10
Elektro gitarla başlamak istiyorsanız elektro gitarla, akustik gitarın sesini seviyorsanız akustik gitarla,neyle başlayacağınızı bilmiyorsanız hangisinin sesi hoşunuza gidiyorsa onunla başlayın. Bu işte bir kural yok. Kuralmış gibi anlatılan her şey kişisel zevk ve renklerden ibaret arkadaşların da söylediği gibi. Tabi akademik bir durum yoksa ortada. Ancak, akustik gitarın sesini sevmene rağmen, "çalması zormuş" diye vazgeçmemeni öneririm. Bazı akorlar zor basılıyor gibi bir durum da yok. Bu o gitarla ne kadar vakit geçirdiğiniz ve ne kadar egzersiz yaptığınızla ilgili bir durum. O akorları o gitarda basmaya çalışmayı ne kadar ötelerseniz, gitarı bi o kadar süre daha çalamazsınız. O yüzden gitar konusunda istekli ve azimliyseniz, hangisini istiyorsanız direk ondan başlayın.
 
#12
Gitara başlayalı 1-2 ay düzgünce oluyor olmuyor diyebilirim bende sıkıntı çekermiyim ki diye düşündüm ama akustiğin sesi daha güzel geldiği için akustiğe yöneldim ve dedikleri gibi biraz parmakları yıpratıyor başladığımı zamanlar parmaklarım aşırı ağrıdı biraz ara verip sonra devam etmeyi bile düşündüm ama sürekli çalıştım çalıştım sonra parmaklarım Nasır tuttu sertleşti ve şu an gayet memnunum akustik gitar almışım iyi ki diyebilirim bu arada ben 550 ye epiphone aj 100 ce aldım çok memnunum elektro akustik bir gitar cort önermiyorum pek ama sen bilirsin yinede kolay gelsin :))
 
#13
Klasik-akustik veya elektro gitar bu sana kalmış ha olmaz bir diğerini dene ama yılma ve çalış. Marka ve model öneremem fakat klavyenin yarıçapına dikkat et çok kalın olmasın. Seni başlangıçta fazlasıyla yıldırır ve yıpratır. Çalımı rahat olsun ki şevk ile üzerine git enstrümanının. İyi forumlar..
 

Üst