Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba arkadaslar.
Ben gitara yeni baslicam bana çevremdekiler almisken akustik gitar al dediler sizce nasil ve ne marka almaliyim max 400 tl yi gecmicek ?

Çevrendekiler bilip de mi söyledi akustik gitarın telleri klasik gitardan (belki biliyorsundur) ve nickinden de anlaşılacağı gibi sende kızsın bu durum uzun bir dönem parmaklarını acıtabilir bu da senin gitar çalmak istememene neden olabilir bu yüzden eğer parmakların kuvvetli değilse klasik gitarı ben ve büyük bir ihtimal forumdaki çoğu arkadaşımız abimiz kardeşimiz tavsiye edecektir

Eğer akustik alacaksan İbanez, Yamaha , Cort un güzel gitarları var. Ama Akustik gitar başlangıç için parmaklarını bayağı yoracaktır ve zedeleyecektir. Ben hepsini kullannmama rağmen akustikte bi süreden sonra yoruluyorum. Birde akustikte akor basmak biraz daha zor Özellikle Si majör ve bunun türevleri biraz zor basılıyor. Klasikle başlamanı öneririm tercih senin. Bence kimin ne dediği değil senin ne itediğin önemli. Klasik gitar benim ilk tercihim ve hala yoğunluğum onda. Mağazaya gidip dinle hangisi sana hoş gelirse onu alırsın. Saygılarımla iyi geceler...

12 yaşımdayken akustik gitarla başladım gitar çalmaya. En fazla 2 hafta sıkıntı çeker akustikle başlayan kişi, sonrasında parmaklar o sert diye tabir edilen tellere gayet güzel alışır. Yukarıda da bahsedildiği gibi bu tamamen zevk işi, ben 100 liralık klasik gitarların sesinden nefret ettiğim için akustik gitarla başladım, hiç pişman olmadım.
Edit: O fiyat aralığında Cort'un gitarlarını önerebilirim, elektro gitarlarını hiç sevmesem de akustikleri güzeldir, uzun zamandır kullanıyorum.

Elektro gitarla başlamak istiyorsanız elektro gitarla, akustik gitarın sesini seviyorsanız akustik gitarla,neyle başlayacağınızı bilmiyorsanız hangisinin sesi hoşunuza gidiyorsa onunla başlayın. Bu işte bir kural yok. Kuralmış gibi anlatılan her şey kişisel zevk ve renklerden ibaret arkadaşların da söylediği gibi. Tabi akademik bir durum yoksa ortada. Ancak, akustik gitarın sesini sevmene rağmen, "çalması zormuş" diye vazgeçmemeni öneririm. Bazı akorlar zor basılıyor gibi bir durum da yok. Bu o gitarla ne kadar vakit geçirdiğiniz ve ne kadar egzersiz yaptığınızla ilgili bir durum. O akorları o gitarda basmaya çalışmayı ne kadar ötelerseniz, gitarı bi o kadar süre daha çalamazsınız. O yüzden gitar konusunda istekli ve azimliyseniz, hangisini istiyorsanız direk ondan başlayın.

Herkese merhaba ... Arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak gitar almayı düşünüyordum fakat baktım ki fiyatlar iyice uçmuş benimde aklıma eski gitarım geldi.Sanchez bi gitarım var yaklaşık 15 senelik falan baya eski şuan her yeri çizik eşikleri kopuk vesaire.Ben bunu adam edip arkadaşıma hediye etsem daha ucuza mal olur diye düşündüm ama size bi sorayım dedim fiyatlar hakkında hiç bir bilgim yok.Eşikler + teller + zımpara cila boya yaptırsam bu gitara ne kadar ücret öderim bi bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok sevinirim teşekkürler ...

Git sıfır bir gitar al, astarına yüzüne övdürme gece gece. Piyasada fiyat performansı iyi bir sürü gitar var.

Hayır taşrada da oturmuyorsun ki, yokluktan şikayet edesin.

Son düzenleme:
Git sıfır bir gitar al, astarına yüzüne övdürme gece gece. Piyasada fiyat performansı iyi bir sürü gitar var.

Hayır taşrada da oturmuyorsun ki, yokluktan şikayet edesin.
Süper söylüyorsun da abi 0 150 200 tl lik gitarlardan sanki tenekeye vuruyormusum gibi ses alıyorum bu gitar kaliteli bi gitar baya bunu yaptırıp versem daha iyi olur diye düsünüyorum hem daha uyguna gelir benim icinde.Sadece fiyat ogrenmek ıstemıstım :D

Süper söylüyorsun da abi 0 150 200 tl lik gitarlardan sanki tenekeye vuruyormusum gibi ses alıyorum bu gitar kaliteli bi gitar baya bunu yaptırıp versem daha iyi olur diye düsünüyorum hem daha uyguna gelir benim icinde.Sadece fiyat ogrenmek ıstemıstım :D

Sen de ne cimrisin ha! Niye 150-200 bandına bakıyorsun sadece? O gitara yapacağın masrafa belki de daha ucuza iyi bir gitar bulursun. Nerden baksan en az 400 liralık masraf var.

Geri