Pedal Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda alpdesis tarafından 31 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Yeni sayılırım. Amfi olarak Marshall Valvestate VS 15-r kullanıyorum. Evimde cızırtı yapıyor amfi, topraklamadan sanırım. Neyse 2.el pedal önerecek varmı. Cızırtıyı azaltacak, birde metal tonları elde etmek istiyorum. Henüz gitarım yok. 2.el bir LTD yada Epiphone almayı düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. Gitarın yoksa amfiyi nasıl kullanıyorsun?

3. Klasik gitarım var amfi girişli. Onla kendimi geliştiriyorum şimdilik. Amfiyi bulunduğum yerde ilanını bulunca direk düşünmeden aldım. Buraya sordum bu fiyata alınabilecek en iyi amfi dediler.

4. Bak o zaman bir şey diyemeyiz. Hele drive açıyorsan. Amfin klasik veya akustik değil, elektro gitarın sinyalini işlemek üzere tasarlanmış bir amfi çünkü.

Sorun olup olmadığını ancak sağlam bir elektro gitar bağlayarak görebilirsin. Ki amfi on yıldan eski ise, çaldığın yerde topraklama sistemi yoksa, az çok dip gürültüsü falan yapabilir. Normaldir.

5. Bir de metal çalacaksan zaten manyetikleri humbucker olan ( en azından köprü manyetiği ) bir gitar alacaksın. Bu da, büyük ihtimalle, gürültü sorununu çözecektir. Umarım. Ayrıca pedaldan önce elektro gitar al.

6. metal muff'ı incelemenizde fayda olabilir..

alpdesis bunu beğendi.
  7. sağolasın hocam ne işe yarar bu tam olarak

8. distortion pedalı işte bildiğin.. pek az ek pedal takviyesiyle geniş bir metal tonu yelpazesi sunuyor.. youtube'da bir ara izle demolarını.. ben kullanıyorum ve çok da memnunum..

Bu Sayfayı Paylaş