Gitar Ve Ekipman Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda slasher.89 tarafından 31 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaslar ben elektro gitara yeni baslayacagim ve gitar olarak epiphone les Paul tribute plus outfit düşünüyorum. Evde çalicam.Prosesör ve amfi birlikte kullanmak istiyorum. Amfi ve prosesor olarak ne onerirsiniz?? metallica,slash,Pink floyd, AC/DC ve jimi hendrix çalmak istiyorum. Prosesor ve amfi icin butcem 800-900 TL .Ayrica baska gitar önerisi de alabilirim. Les Paul kasa gitar istiyorum.şimdiden teşekkürler

2. çeşit çeşit başlık var daha önce açılmış. araştırma gereği duydun mu?

llAnkall bunu beğendi.
  3. Cort cr custom alabilirsin epileri kimse tavsiye etmiyor cort dan başka pek sanmıyorum ama prs ve ltd lerin les paul leri var bana çok tavsiye edilen gitarlar ama bire bir les paul olmadığı için benim hoşuma gitmez

4. Epiphonenun düşük bütçeli gitarlarını hiç beğenmedim. Bence lp kasa değilde superstrat hss dizilimli bir washburn alsan zaten bir süre sonra değiştireceksin. En azından çok yönlü olur.

5. Amfi ve prosesör için 900 tl bütçe ayırmışsan, benim önerim prosesör alman .Prosesör olarakta vox tonelab Ex önerebilirim sebebi ise posesörün içerinde 2 hoparlör var çalışırken yeteli olacaktır ileride sahne felan olursada kulanılabilecek bir alet ve içerisinde olan lambadan dolayı anologa çok yakın tonlar alabilirsin . Gitar konusunda bir şey diyemeyeceğim metallicada dinliyormuşsun jimi hendrixte push pullu çift humbucker bir gitar olabilir hsh dizilimli bir gitar olabilir .

6. Les paul kasa istiyorsan her türlü ton canavarı olan gerçek bir gitar var. Prs se mark tremonti. Epilere bin basar. Prosesör amfi olayına gireceğine eğer adam akıllı bir bilgisayarın varsa. Ses kartı ve referans monitörü al. Bilgisayara bağla gitarını. Guitar Rig, Amplitube gibi programlarla hem amfi hem prosesör eksiğini kapatırsın

7. Bu vox tonelab Exi bilgisayara baglayip amfisiz kullanabilir miyim?? fiyatina baktim 1200tl civari. Epiphone'u probuckerlari single'a bolebildigin için istiyordum blues calabilirim diye. burada kimse tavsiye etmiyor anladigim kadarıyla.tekrardan dusunucem.teşekkürler.

8. humbucker lar ile de blues yapabilirsin en büyük örneklerinden aklıma gelenler BB King, Albert King, salsh iiii]; )'

malikgirmez bunu beğendi.
  9. Prs bende çok istiyordum bi ara ama blues çalabilir miyim o konuda tereddüt ediyorum çift humbuckerli sonucta. Bilmiyorum tabi siz daha iyi bilirsiniz ben daha yeniyim :)

10. yukarıda da belirttiğim gibi yapabilirsiniz korkmayın ayrıca jimi hendrix te bir çift humbucker lı flyin v ye sahipti ve yine eric clapton meşhur blackie sini toplamadan önce gibson çalıyordu ayrıca zakk wylde da aynı şekilde bullseye les paul çalıyordu

llAnkall bunu beğendi.
  11. Hayır abi pcye bağlamana gerek yok üzerinde 2 adet hoparlör var onu kullanabilirsin. İkinci elini 850 tl civarında bulabilirsin .

12. İlk olmicam o zaman :D teşekkür ederim cesaretlendirdigin için prslere bakicam:)

kapci42 bunu beğendi.
  13. Sagolasin kardesim bulursam ikinci el alicam

llAnkall bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş