Bütçeme Göre Gitar Tavsiyesi Yapabilirmisiniz ?

'Elektro Gitarlar' forumunda stark96 tarafından 2 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar bütçem fazla değil uzun zamandır elektro akustik gitar çalıyorum hala duruyor LAGT66DCE Model satmayıda düsünmüyorum ama elektroyada merakım çok eskiden bi squier bullet strat hss vardı onla gitara başlamıştım haliyle zevk alamayınca,(Hatta o zaman amfim sadece clean tonu veriyordu clean de elektro calıyordum,param yoktu ) sonra akustiğe geçtim :D herneyse suanda bütçem fazla değil ama biraz daha yükselttim,tadını alabiliceğim zevk vericek asagı yukarı orta bir gitar arıyorum,yada o paraya en iyisini sizler sayesinde bulmak istiyorum,ellerim küçük olduğu için sap etli ve kalın olmak yerine ince ve rahat bir sap istiyorum hatta ilk aradığım özelliklerden(les paul kasaların sapları kalın oldugu icin bu tarz gitarlardan vazgeçtim)..
    Tremolo kolu ve floydrose olmasın buda aradığım bi özellik.aramadığım desem daha iyi olur :D

Aklımdaki gitarlar ;

Schecter SGR C-1
    İbanez rg421:Bu gitar hakkında yorum bulamadım biliyorsanız yorumlarınızı bekliyorum
    Schecter Omen Extreme 6 :bu en son verebilicegim para değermi sizce yada diğerlerine göre nasıldır,biraz sapı kalın ve cok sert gitar diyolar doğrumudur

Sizin gitar önerilerinizide bekliyorum bütçem 900 1000 liraya kadar arkadaşlar

şimdiden teşekkürler..

2. Parmaklarınızı dert etmeyin benim parmaklarım da etli ama les paul ile tele sapın farkını anlamadım üstelik akustik çalıyormuşsunuz akustik sapları daha etli ve geniş

3. yok yanlış anlamışsın ellerim etli değil sap etli ve kalın olmasın dedim :D ellerim cok ince ve küçük oje sürsem kız elinden güzel olur ahaha :D saka bi yana o konu mantıklı geldi bak akustik de etli falan,ama hep kalın deyip gözümü korkuttular les paul kasalarında,elime almıslıgımda yok,calınabilir düzeyde dimi,önerin nedir ?

4. Aynen yanlış anlamişim sap konusunda da bir klasik olarak deneyerek al mantıklı olacaktır ama size iki gitarın sapnın resmini atayım

Son düzenleme: 2 Ağustos 2016
  5. 20160802_234924.jpg gördüğünüz gibi gözle görünen bir fark yok sadece elde azıcık sanki var diyorsunuz eğer ki böyle yıllarca ibanez çalmadıysanız. Biraz da profili farklı olduğundan öyle hissettirebili. Profil olarak akustik klavyesi hakkında bilgim yok ama klasik gitarların sap profili les paul ile aynı

6. sağdaki klasikmi ?

7. 3 gitar arasından SGR'i ele derim. Nedense denediğim tüm sgr elektro ve bas gitarlar hiç hoşuma gitmedi. Tabi bu şahsi zevk. Cort x2'de Cort'un giriş gitarı ama o bile daha iyi gibi geliyor bana göre SGR serisi gitarlardan.

8. Satılığa çıkardığım size uygun olabilecek bir gitarım var.
    Yanlış anlaşılmamak için yazıyorum buraya, arkadaşa satmaya çalışmıyorum gitarı. Sadece uygun olabileceğini düşündüm gitarımın ona.
    Gitarım Ibanez Rga42, sabit köprü olması ve klasik Ibanez ince sapına sahip olmasıyla size uygun olabilir. Ne tarz müzik yapıyorsunuz bilmiyorum ama metal müzik için ideal bir gitar. Başka tarzlar da yapılmaz değil ama manyetikleri aktif olduğu için sesin güzelliği kişiden kişiye değişecektir.
    Gerekli araştırmalarınızı yaptıktan sonra özel mesaj atabilirsiniz.
    Bu arada arkadaşa direk özel mesaj gönderebilirdim ama -alabilirsem- sizin de görüşlerinizi almak isterim konu sahibi arkadaşımız için.

9. Epiphone Vintage G-400 Worn Cherry CH tavsiye ederiö fiyatına göre sustaine baya iyi tonlarıda hoş bi bak derim

10. gitarın tonları iyi hoş güzeldirde simdi baktım en sevmedigim tip be kardeşim ne lespaul ne strat :D böylede ne bileyim icime sinmezki görüntüde cok önemli benim icin

11. Jackson JS32T King V buna bir bak bakalım 2. elden bütçene uygunu bulabilirsin gerçi piyasası var mı yok mu pek fikrim yok ama bak yinede :D

12. tavsiyelerin cok değerli sağol kardeşim ama ben her yola gelebilcek bi gitar istiyorum jackson metalden baska bisey calamamki arada clean tonlarada girebileyim yani atıyorum ibanez cort epiphone tarzı :D

13. Sapın kalınlığı, yarıçapı ve şekli oldukça farkeder, denemeden hangisinin elinize tam oturacağını bilemezsiniz. Deneme imkanınız var mıdır acaba? Denemek bedava, çeşitli modelleri belirleyip bulunduğunuz yerde mağazalara giderek deneyebilirsiniz varsa böyle bir imkanınız.

1000 lira oldukça iyi bir rakam, bence sıfır gitar almayın. 2. elde 1000 lira civarına gayet güzel gitarlar düşüyor. İkinci el piyasası, sıfır piyasası kadar canlıdır üstelik.

Ayrıca uzun vadede bütçe ayıramam tekrar başka bir enstrüman için diyorsanız mutlaka çok yönlü bir gitar bakın. Bazen çok uygun fiyata Mex Fender ve Prs'ler düşebiliyor. Düz Tremolo gitarları da dert etmeyin(Floyd Rose değil ama düz vintage türü tremololardan bahsediyorum). Kullanmaz hatta sabitlersiniz basitçe kalıcı etki bırakmadan üstelik.

Kolay gelsin şimdiden tercihiniz hayırlı olsun.

kapci42 bunu beğendi.
  14. Kanka alacağın gitar hayırlı olur umarım :D

15. Sgr schecter c1 kullaniyorum oldukca kullanisli bisey distortionda da cleande da basarili tavsiyem sgr. Tabi deneyerek karar vermen daha uygun olacaktir. Bir de iyi bir amfiye takildigi zaman "ohaa sese bak eheheha" diye tepki verebilirsiniz:D.

16. Eğer para verebiliyorsanız Omen Extreme 6 yı öneririm. Ben aynı gitarı kullanıyorum sustaini falan iyi, SGR C1 modelini kullanmadım, ancak sgr'in schecter'in alt ürünü olduğunu duydum. Bu sebeple şahsi tavsiyem Omen extreme 6 iyi gitardır ve bu gitarı kullanan birkaç kişiyle daha konuştum, gayet memnunlar :)

17. welmour

welmour

560
    1,113
    9,006
    Bu fiyatta her yola gelebilecek bir gitar arayışı genelde hüsran ile sonuçlanacaktır, önceden onu bir belirtelim. Bu seçenekler arasında ben Ibanez rg421'i seçerdim. Ibanez'in kalite kontrolü üzmez fiyatına göre, paranın karşılığını alırsın. Ayrıca sabit köprü olması da bir avantaj elektroya yeni geçecek birisi için. Bir de güzel gözüküyor, bu da bonus. Bir de standart ne alırsanız alın ikinci el alın tavsiyesini de vereyim. Sahibinden de 1200 tl ye bir adet Ibanez rg2550 vardı mesela, 200 tl ekstra harcama için çok çok büyük bir gelişme olur bu gitarlara göre, çok daha uzun süre götürür.

18. Soldaki telecaster sağdaki les paul klasik çıı kalın kesinlikle gözle görülür bir fark var :D

19. En son sahibindende prs tim mahoney sayışıktı 850lirays gözünüz kapalı alabilirsiniz o gitarı

20. Ben 2. el demekten yoruldum. Bu son :D

Bu Sayfayı Paylaş