Satılık U.s. Gibson Custom Shop Les Paul Custom - Translucent Wine Red

'Elektro Gitarlar' forumunda anatolia999 tarafından 3 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Şehir:
  İstanbul
  Fiyat:
  3500 $
  U.S. Gibson Custom Shop Les Paul Custom - Translucent Wine Red

  Fotoğraflardan da görüldüğü üzere tam bir şahaser, bir sanat eseri. Harkulade bir işcilik ve mükemmel bir rezonans. Çalımı inanılmaz rahat ve keyifli bir gitar. İnsan gerçekten elinden bırakamıyor. Gitar genel yapı itibari ile kusursuzdur ve sıfır kadar temizdir. 1999 yapım, 17 yıllık bir gitar olduğuna inanmak gerçekten zor. Gold Hardware'de en ufak bir renk değişmesi solma, çizik vs yok.

  Genel tonalitesi itibariyle çok dolgun tonlu ve titreşimli bir gitar. Tek Parça Maun Gövdesi, Tek parça 1959 Rounded Maun klavyesi ve Abanoz tuşesi, bir Les Paul'de aranılan en güzel özellikler... Yaklaşık 5.2 kg ağırlığı var. Şu ana kadar görmüş olduğum en ağır Les Paul. Üzerinde Elixir 10 numara tel seti takılı.

  Bu gitar 2004 yılı öncesi, Gibson USA fabrikasın da tüm Custom Shop'ların da üretildiği "Custom Ordered Workshop" atölyesinden çıkmadır. 2004 yılı ve sonrası üretilen Custom Shoplar ile arasındaki fark sadece COA belgesi ve yenilerde gerçek Abanoz Fretboard yerine abanoz taklidi yapay bir malzeme olan Richlite Fretboard kullanılmış ve gerçek sedef yerine akrilik block inlay kullanılmış olmasıdır. Ayrıca 2004 yılından sonra üretilen Les Paul Custom modelleri Weight Relief denilen ve 9 adet isviçre peyniri diye tabir edilen gövde içinde delikleri barındırmasıdır.

  90'lar dönemi Gibson'larda en çok sevilen ve tutulan dönemdir. Araştırabilirsiniz...

  Dunlop Gold kilitli askı pinleri, (Orjinalleri duruyor) Levy's Askısı ve Gibson Hardshell Case ile birlikte teslim edilecektir.


  Specs

  Body Shape: LP
  Number of Strings: 6
  Body Type: Solid Body
  Scale Length: 24-3/4"
  Body Construction: Single Cutaway
  Body Wood: Warm-toned 1-piece Mahogany
  Body Finish: Gloss
  Finish: Nitrocellulose
  Binding: White
  Carved Top: Yes
  Neck Construction: 1-piece Neck
  Neck Shape: 1959 Rounded Neck
  Neck Joint: Set Neck
  Neck Wood: 1-piece Mahogany Neck
  Fingerboard Material: 1-piece Ebony Fingerboard
  Fingerboard Inlays: Traditional Genuine Mother of Pearl Block Inlays
  Number of Frets: 22
  Nut Width: 1.6875" (1-11/16")
  String Nut: Corian
  Tuners: Grover Rotomatics Keystone Buttons Tuner
  Bridge: Stoptail
  Bridge: Tune-O-Matic
  Hardware: Gold
  Fret Size: Jumbo
  Number of Pickups: 2 Pickup
  Switch Type: 3-way Pickup Selector
  Bridge Pickup Type: 498T Bridge Humbucker with Alnico V Magnets Neck Pickup
  Type: 490R Neck Humbucker with Alnico II Magnets
  Controls: 2 Tone
  Controls: 2 Volume


  IMG_4646.JPG IMG_4649.JPG IMG_4653.JPG IMG_4663.JPG IMG_4668.JPG IMG_4672.JPG
  image.jpg 83916 eklentisini görüntüle image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg 83923 eklentisini görüntüle 83924 eklentisini görüntüle image.jpg 83928 eklentisini görüntüle 83929 eklentisini görüntüle image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg 83935 eklentisini görüntüle image.jpg image.jpg
   
  Son düzenleme: 7 Şubat 2017
 2. çok güzelmiş keşke benim olsa. iyi satışlar
   
 3. merhaba, gitarınız çok güzel fiyatı bana pahalı gelse de umarım dilediğiniz fiyata alıcı bulursunuz. öte yandan, 99 sonrası lp custom'ların tamamını harcamasaydınız iyiydi. zira bence weight relief (bunun üzerine gibson epey kafa patlattı) ve richlite o kadar da kötü gelişmeler olmayabilir. richlite oldukça dayanıklı bir malzeme ve verdiği hissiyat bakımından abanoz klavyeden farkı olduğunu düşünmüyorum. (tabii gibson hala true historic modellerinde abanoz klavyeyi tercih ediyor o ayrı mesele.) 2004 sonrası gerçek sedef-akrilik inlay farkını bilmiyordum. bununla ilgili bir yazı da bulamadım. herneyse, güzel gitar, bu kadar temiz kalması da mucize gibi, iyi satışlar dilerim.
   
  batuyalcinbayir bunu beğendi.
 4. Teşekkürler yorumlarınız için...
  Yalnız ortada 99 sonrası LP'leri harcayacak bir söylem yokki onu nerden çıkarttınız anlamadım.. Sadece yeni ve eski les paul'leri arasındaki farka değindim.
  Sırf bu değişiklikleri yüzünden 90'lar gibsonlarının daha çok tutulduğundan bahsettim. Ortada kötülenecek yada harcanıcak birşey yok. Siz gitarınızın iyi olduğunu düşünüyorsanız, mutluysanız zaten kimsenin lafı, sözü sizi bağlamaz.
   
  insanity bunu beğendi.
 5. Kimsenin lafı sözü zaten beni bağlamıyor, gitarımla ilgili bir şüphem olduğu için de yazmadım. Belirtmek istediğim sizin 90'larda Gibson'ların daha popüler olduğu varsayımınızı ilanda yazdığınız özelliklerle ilişkilendirmeniz. Bu ilişkilendirme yanlıştır. Birincisi, 90'larda Gibson daha çok tutulduğu söyleminiz bir varsayımdır. İkincisi, bu varsayım doğru olsa bile, popülerliğin/daha çok tutulmanın sebebi Gibson'ın eskiden daha süper gitarlar üretmesi olmayabilir. 90'larda yükselen rock grupların çaldığı gitarlar, sponsorluk anlaşmaları, Gibson'ın reklam stratejileri vs. falan sizin varsayımınızı doğrulamak için bin tane ÖLÇÜLEMEYECEK faktör var.
  Neyse güzel gitar, umarım satılır kısa zamanda.
   
  MrHyp3r bunu beğendi.

 6. Hala yorumumumda bir yanlışlık görmüyorum ben. Gelişen teknoloji aslında üretim maliyetlerini kısmaya yönelik oluyor bu gibi seri üretim bandlarında genelde...
  Şahsen bu gitarı almaya yetecek gücüm varsa bile alırken birkaç farkdan dolayı 90'lar dönemini tercih etmem yerinde olacaktır bu benim şahsi görüşüm elbette..
  Daha öncede söylediğim gibi yeni modelleri kötülediğim filan yok yanlış anlaşılmasın.
  Bir çok forumda genel kanı şu ki gibson CS kurulduktan sonra bir takım değişikliklere başvurmuş olması ve bazı kesimler tarafından hoş karşılanmamış olması. Mesela gövde içi delikler yada havuz işlemi, richlite gibi tam olarak ne olduğunu bile anlayamadığımız bir metalyerin uygulanmış olması, hatta plek sistemi bile bir çok gelenekselci kullanıcıların olumsuz eleştirisi yönünde.. Kaldı ki ben birkaç yeniliği gayet olumlu buluyorum gibsonlar için. Özellikle plek sistemi mükemmel bir hadise bana göre.. Bu işler tamamen görecelidir elbette ama bunların hiç biri belirli bir yılda gerçek sedef yerine akrilik kullanması, abanoz yerine richlite kullanılması maliyet kısma politikası gerçeğini değiştirmez. Malesef bazı gerçekler varki yadsınamaz.
  Yabancı forumlarda daha detaycı yaklaşırlar ve nitro boyaya karıştırılan polyesterden tutun, 90'lardaki hardware'in gerçek altın suyu ile kaplandığından şimdikilerin fırınlama yoluyla yapıldığına kadar tonla guru tartışması vardır ve genel kanı şu ki 90'lar da üretilen lp custom lar yenilerine göre kalite yönünden daha üstün olduğu. Bunu sizde araştırıp görebilirsiniz ki işte bende tam olarak bu noktaya değiniyorum ilan açıklamamda... Yani bu yıllarda üretilen gitarlar için bunlar bunlar söylenmekte araştırabilirsiniz denmek istiyor orada...
  Yani böyle ota samana çok takılmamak lazım. Cımbızla laflar ayıklanıp bu denli bir tartışma ortamı iki tarafı birbirine düşürmekten başka, pek bir kayda değer bir bilgi ortamı sağlamaz. Bence uzatmasak daha iyi...
  Yinede teşekkür ederim yorumunuz için.
   
 7. Yok ben hiç uzatma taraftarı değilim. Elbette Gibson kapitalist bir firma ve maliyetleri düşürmek için her zaman ellerinden geleni yapacaklar. Bunu bir Gibson Custom sahibi olarak söylüyorum. Kendi gitarımı satın alana kadar denediğim birçok custom gitarın finishinde o kadar çok problem vardı ki hayret ettim. Nihayetinde, Gibson'ın en üst modellerinden birini alıyorsunuz ve hata oranı hayli yüksek.. Belki eski modellerde daha özenlidirler. Öte yandan, daha önce söylediğim gibi yeni gelişmelerin hepsi kötü olmayabilir. Yabancı forumlarda da, yerli forumlarda da eski Gibson'lara yaklaşımı biraz fazla muhafazakar buluyorum. Bu başlığın altına yazma nedenim de, bu muhafazakarlığın eski gitarları iyi yaptığı, ya da Gibson'ın eskiden popüler olduğuna dair varsayımla ilişkilendirilmesiydi. Neyse..

  Eski modeller ile yeni modeller arasındaki akrilik-sedef farkı ile ilgili hala bir bilgi bulmuş değilim. Sizin bildiğiniz bir yazı varsa yollarsanız sevinirim.
   
 8. Arkadaşlar,

  Alım-satım kuralları madde

  6 ) Alım satım forumumuzda ilan açtığınızda ilanınızın her türlü yoruma açık olduğunu kabul etmektesiniz. Ancak Alım satım moderatörleri gerekli gördükleri durumlarda ilan sahibini zor durumda bırakabilecek, art niyetli, satışı baltalama amacı güden, yanlış bilgi ve yönlendirmeler içeren mesaj ve fiyat yorumlarına müdahale edebilir. Bu konuda inisiyatif moderatörlere aittir.

  kapsamında, alım-satım ile ilgisi olmayan mesajları kaldırdım, bundan sonra bu hususa dikkat edelim, lütfen...

  Sevgiler ve saygılar...
   
 9. bu gitarı gördükten sonra bendeki 2014 studio'ya "s.ktrgit çay koy lan!" diyerek depik attım.
   
  anatolia999 bunu beğendi.
 10. sanki çok güzel bir kadına bakıyormuşum gibi bakıyorum fotoğraflara :) o derece hayranlık uyandıran bir gitar. şu les paullerde pick guard olayını bir türlü sevemedim, bu gitarda da sanki güzelliğini kapatıyor gibi geliyor, tercih meselesi tabi bu :)

  bir sorum olacak, gövde tek değil gibi görünüyor, maun üzerine genelde flame ya da quilt maple iki parçayı birleştiriyorlar ya genelde, öyle bir işlem var ortadaki çizgiye göre.bu durumda 3 parça olması gerekiyor, gerçi sizin paylaştığınız ayrıntılarda bundan hiç bahsetmemiş. hayırlı satışlar.
   

Bu Sayfayı Paylaş