Satılık Skyboard Gitar Pedalboard Standart & Pro Ve Case (ahşap-ağaç)

'Elektro Gitar Pedal ve Processorleri' forumunda AKIRA tarafından 4 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. AKIRA

AKIRA

91
    79
    106
    Fiyat:
    Değişken
    Takasa:
    kapalı
    Bu Pedalboardlardan üretiyorum. Renkli ve Naturel, Standart ve Pro boyutlu seçenekleri vardır. (Holeyboard Muadilidir ve daha maliyetli fakat özenli şekilde üretilmiştir.) Dilerseniz naturel tercihi yapıp kendiniz boyayıp desenleyebilir üzerinde çalışabilirsiniz ya da direk naturel hali ile kullanıp yılların izini taşımasına fırsat verebilirsiniz. Dilerseniz de lake - satin yapılmış renklerden tercih edebilirsiniz.

Pedalboard kullanma biçimi üst katman altına power supply gizleyip kabloları (jack, power supply çıkış kabloları, daisy chain vs.) saklayabilirsiniz, Pro model için üst katman ortada, sağda ve solda isteğe göre vidalanıp kullanılabilir. Standart model için Sağa veya sola montajlayabilirsiniz. (Fotoğraflarda gördüğünüz gibi). Pedallar plastik kelepçe ile board üzerine sabitlenir. Ortalama bir oran kullanmak için boardun pedal kapasitesi ile ilgili aşağıda bilgi verdim fakat dikkatli montaj ile bu kapasite esnetilebilir tahmin edeceğiniz gibi.

Skyboard çıplak gözle fotoğraflarında göründüğünden çok daha şık ve ciddi özel bir tasarımdır. Aynı zamanda oldukça kullanışlıdır. Velcro bant cırt cırt tekniği ile çirkin bir görüntü sağlamadan plastik kelepçelerle çelik macun gibi boarda montajlanır, dilerseniz yine velcro ile kullanabilirsiniz evet bu da mümkün ama tavsiye etmiyorum. Üstünde ki lake boyası ayna gibi parıldamaktadır. Malzemesi ve üretim tekniği bakımından çok çok dayanıklıdır.

Skyboard Standart (2 Elcikli Model) Ölçüleri;

Alt katman genişliği : 66 cm
    Alt katman uzunluğu : 40 cm

Üst katman genişliği : 50 cm
    Üst katman uzunluğu : 25 cm

Pedal Kapasitesi ; 8 - 10 pedal (Wah & Volume pedalı hariç)

Fiyatlar:

Standart Naturel - 250 TL
    Standart Boyalı - 350 TL

WhatsApp-Image-20160731bb.jpg WhatsApp-Image-20160731b.jpg IMG_0244.JPG WhatsApp-Image-201607242.jpg IMG_0477.JPG

Skyboard Pro (3 Elcikli Model) Ölçüleri;

Alt katman genişliği : 82 cm
    Alt katman uzunluğu : 40 cm

Üst katman genişliği : 50 cm
    Üst katman uzunluğu : 25 cm

Pedal Kapasitesi ; 10 - 14 pedal (Wah pedalı hariç)

Fiyatlar:

Pro Naturel - 300 TL
    Pro Boyalı - 400 TL

WhatsApp-Image-20160731k.jpg WhatsApp-Image-20160731l.jpg WhatsApp-Image-20160724.jpeg hlll.jpg IMG_0436.JPG IMG_0398.JPG IMG_0490.JPG IMG_0492.JPG IMG_0493.JPG WhatsApp-Image-20160731t.jpg WhatsApp-Image-20160731y.jpg

Renkler;
    Boncuk mavisi
    Şeker kırmızısı
    Siyah
    Ceviz - Koa (Walnut)
    Naturel
    Diğer istediğiniz renk ve desenler için sipariş verebilirsiniz. Ana renkler hariç diğer özel renk ve desenler için (simli vs.) fiyat farkı vardır.

Skyboard Bileşenler;

Hammadde : 18mm (Rus huş ağacı) Plywood (BBC - WBP tutkallı) Piyasada bilinen en iyi cins Plywood'tur ve tabi ki 1. sınıftır.
    Boyama tekniği : Lake , Satin
    Ayak ve yükselticiler : Plastik - kauçuk papuçlar ve Plywood yükselticiler.

Skyboard Gitar Pedalboardlar için SuperCase Standart & Pro;

El yapımıdır. Dış yüzeyi Lacivert renkte su geçirmez, son derece kaliteli şık Lacoste kumaştan yapılmıştır. İçi vintage tipi pastel turuncu astarlı ve sünger korumalıdır. Askısı boya göre ayarlanabilir emniyet kemeri cinsi kumaştan yapılmış koruma pedli ve çelik gibi sağlamdır. Birde taşıma elciği vardır. Pedalboardlara mükemmel şekilde fit oturur. Ölçüler : 87x58 - 71x58

Fiyat; 140 TL

WhatsApp Image 2016-08-03 at 22.06.57.jpeg WhatsApp Image 2016-08-03 at 22.06.jpg IMG_0432.JPG IMG_0430.JPG

Board Satışı sonrası gönderilecekler:

- Skyboard Pedalboard
    - Yükselticiler
    - YHB metrik vidalar ve somunlar
    - Plastik-kauçuk papuçlar
    - Sunta vidalar
    - Plastik kelepçeler (38 cm, kalın tipte siyah ve ihtiyaçtan fazla oranda)

Dilerseniz montajı tamamlanmış şekilde, dilerseniz demonte şekilde satın alabilirsiniz.

İstanbul içi elden teslim edilir. Diğer tüm şehirlere titizlikle kargo yapılır.

Bu modeller son çalışmalarımdır, gerçekten ciddi emek ve sabır göstererek yaptık. Kısa bir zaman sonra daha özgün tasarımlara geçeceğim.

TEŞEKKÜRLER.

Son düzenleme: 16 Ağustos 2016
    gzf, Blindeath, aiyiadam ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. Elinize sağlık. Ben benzer ölçülere göre yaptırdım, kendim boyadım, vernikledim. Ona rağmen 200tl yi geçmişti. Kulp vs derken 250 civarı harcanmıştım. Fiyatlar gayet uygun.
    100 ile 150 dolar arasında satılıyor zaten, orjinal holeyboard.
    Daha önce aynı boardı getirtip 1000tl ye satmaya çalışan çakallar da olmuştu.

Şimdi en önemli soruyu sorayım, yazmamışsınız:

Ağırlıklar nedir?

AKIRA bunu beğendi.
  3. AKIRA

AKIRA

91
    79
    106

Çok teşekkür ederim ilginiz ve takdiriniz için. Holeyboard fiyatları konusunda biraz açıklama yapmak istiyorum, zira bir kaç kez bilerek ya da bilmeyerek yanlış şekilde bir değerlemeye tutulduğunu gördüm benim sattıklarımla.

Şimdi holeyboardun kendisi standart naturelde 99 usd, boyalılar 149 usd
    Pro wide olanlarda naturel 119 usd , boyalılar 169 usd
    Softcase i standart için 79, pro wide için 89 usd

Şuradan inceleyebilirsiniz;

HOME

Ebayde Türkiye kargosu pro wide için 96.45, standart için 91.80 usd

New! Chemistry Holeyboard WIDE M3 Series Guitar Effects Pedal Board

New! Holeyboard Standard M3 Series Guitar Effects Pedal Board

Gümrük vergisi % 20
    Artık paypalda yok malum, mastercard vs. kabul ederler mi bilemiyorum. Kabul ederlerse komisyon - kur farkı yansımalarından bahsetmeme sanırım gerek yok.

Ben bu boardtan ilk kendim satın alıp kullanmak istemiştim, adımları takip ettiğimde bunlara denk geldim. Hatta ambar gitara bununla ilgili mesaj attığımda kargo konusunda şunu yazmıştı.

ambar.jpg

Şimdi ben sadece kargosu, gümrüğü, case'i ile birlikte (baka komisyonları ve kur farkları hariç) 405 usd'ı bulan bu ürüne '' seninkiyle aynı fiyat'' diyen bir iki kişiye bunlardan bahsettiğim zaman üzülüyorlar canları sıkılıyor, burada göstermeye çalıştığım sadece üstüme atfedilen bir yanlışı düzeltmek. ''Oradan alda görelim'' vurgusu yapmak değil.

Bununla da bitmiyor.

Yurtdışında Painted Plywoodlar var, holeyboard ustası onlardan alıyor kestiriyor boardu yapıyor. Benim gibi bir ürün başına 150 TL verip Lake yaptırmıyor. Zaten boyalı olan plakadan yapıyor. Bu plywood plakadan maalesef ülkemizde yok fakat MDF'si var. MDF de biliyorsunuz ağır ve plywood kadar sağlam bir tabaka değil, yani en azından bana göre değil diyeyim. Bunun dışında yükselticiler için alüminyum kullanılmış, alüminyumun yumuşak yapısı gereği zamanla esneme sorunu olacağını tornacı bir arkadaş açıklayınca kendi malzemesinden yapmayı uygun buldum, çokta sağlam oldu. Yoksa bende alüminyum kullanacaktım.

Yani demem o ki, lake için ciddi para ödüyorum, Ülkemizde CNC Router fiyatları dakikası 4-6 tl arası değişiyor. Seri halde 100 tane olmayınca iş almayanları hayli çoğunlukta, tek tük iş alanlara denk gelmek zor, denk gelince nazıyla tuzuyla kaprisiyle uğraşarak anca bir kaç tane yaptırabiliyorsunuz ortalama 2 ayda. Boya işi de öyle, çanta yaptırmakta aynı. Zaten elimde 4-5 takım var, onlarda satılınca farklı projelere geçeceğim.

Bunları lütfen kimse yanlış anlamasın. Sadece düşünsün.

Board ağırlığına gelince en kısa zamanda tartıp buradan bildireceğim. Tekrar teşekkürler.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2016
    RebelYell bunu beğendi.
  4. Piyasadaki metal board lardan bir nebze ağır olabilir ama çok bir şey fark edeceğini sanmıyorum.

İstediğiniz fiyatlar gayet makul. Aklı başında kimsenin sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.

İyi satışlar.

AKIRA bunu beğendi.
  5. AKIRA

AKIRA

91
    79
    106
    İstanbulda olanlar için ücretsiz bir jest yapayım; pedallarınızı yanınızda getirme imkanı bulursanız bizzat ben boarda montajlayabilirim.

6. AKIRA

AKIRA

91
    79
    106
    Fotolar güncellendi.
    Nefis Ceviz (walnut) - Koa rengi eklendi. Bu renk ağaç damarları ve batik desenlerle karışık çok özel bir çalışmadır (Değerli bir arkadaşımız için özel olarak tasarlanmıştır). Et kalınlığı, elcik arası ve delikler ise ağacın ana rengi üzerinde taşlanmış mükemmel bir uyum yakalamıştır. Dokusu satin ve kaygandır.

Bu Sayfayı Paylaş