Ptt Kargo Ile Ilgili

'Forum Meydanı' forumunda forsaken tarafından 4 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. İstanbul'dan Ankara'ya PTT Kargo ile gitar kaç lira tutar?PTT Kargo hesaplamadan baktım en 35 boy 150 yükseklik 25 dedim kiloyada 5 kg dedim.48 TL çıktı ve gözüm korktu baya.İnternette araştırdım,kimisi kiloya göre gidiyor diyor kimisi dev gibi amfiyi 9 tlye teslim aldığını söylüyor.Bu tarz gönderim yapanlar bana yardımcı olursa çok sevinirim.
   
 2. yurtiçi kargoda haftaiçi belli saatlerde indirim oluyor. Türkiye'de kargo fiyatları anormal derecede yüksek olduğu için genede tutarlı bişey bekleme. dev gibi amfiyi 9₺ ye teslim alan adamın cep amfisinden 10w cort amfiye geçme olasılığı yüksek bence
   
 3. PTT Kargo ile göndereceğim.Bir çoğu kişi 15-35 TL arası diyor tabi ama pek güvenemiyorum.30 TL üzerini ödeyemeyeceğim.
   
 4. eskiden şehirler arası otobüsle gönderirdik:) yasakladılar galiba
   
 5. Kargoya çaktırmadan iyi zam geçirdiler. İki üç yıl önce böyle değildi. Yurtiçi kargo ile bile rahatça mal gönderip alıyorduk.

  Bir de işlerine gelirse ağırlık, işlerine gelirse hacim hesabı yapıyorlar ki tam bir iki yüzlülük.
   
 6. Bir de iş şubeden şubeye değişiyor. Eski oturduğum yerle arada üç km. fark var yok, oranın PTT'si kağıttan başka kargo almaz, "kırılır" derken, buranın PTT'si ile en azından elimdeki yedek parçaları, potansları falan rahatça yolluyorum.
   
 7. Hocam cevaplar için teşekkürler.Tahmini kaça patlar sizce İstanbul ankara arası?
   
 8. 40 liradan aşağı ödeyeceğini sanmam.
   
 9. Teşekkürler.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 10. Geçen sene PTT kargo ile gönderirken baya hardcaseli bir de üzerinde kutulu yani çok iyi sarmaladığım gitarı almayız diye tutturdular. Sıra vardı allahtan sıradaki bazı insanların mağduriyetimi görüp bana arka çıkmalarından mütevellit zorda olsa göndermiştim. Az yokuş yapmadılar. Ne zaman yola çıkar diyorum şoför gelecek alacak diyor. Ne zaman gelir diyorum canı ne zaman isterse diyor. En son haydi bu kargonun başına bir şey gelsin de o zaman görürüm ben sizi dedim. Kargonun bankonun üzerindeyken çalışanlarla birlikte resmini çektim. Dükkanın dışından da yine çalışanlar görülecek şekilde resim aldım. Bu kargo yarın adresine teslim olmazsa sizi sosyal medyada rezil ederim dedim. 14. saatte yerine ulaştı :) 15 lira ödemiştim.
   
  gkaykaya97 bunu beğendi.
 11. Bu bilgi için teşekkürler.Peki nereden nereye gönderdiniz baya iyi fiyat bu arada :D
  Ben hesapladım 48 TL tutar çıktı :D
  KG cinsinden mi yapıyorlar yoksa desi falan mı?
   
 12. Kargo firmalarındaki kurallardan bir tanesidir, desi ve ağırlıktan hangisi daha büyükse fiyatlandırmada o esas alınır. Sadece Türkiye'de değil dünyada böyle uygulanır.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 13. Teşekkürler bu bilgi işime yarayacak.Yani benim ilk mesajıma göre desi ön planda değil mi?
   
 14. Büyük olasılıkla desi üzerinden işlem yapılacak.
   
 15. Desene yandık diye :D
   
 16. Vandan Antalya 25 tl PTT kargo ile.
   
 17. Abi neden bu kadar fiyat çıkıyor, ben Avrupa yakasından cort x2 aldım. Kargo Osmaniye ye geldi 10 tl ödedim.
   
 18. PTT fiyatları çok çok iyi bu arada yukarıda yazdığım kargonun yurtiçinde ve arasta 70 tl den az değil.
   
 19. 10 tl 25 tl falan çok iyi hakikaten o zaman ptt kargo hesaplamada bir problem var.Bide şehirden şehire mi hesaplanıyor yoksa desiyi hesaplayıp ona göre mi fiyat çıkarıyorlar?
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş