2 Adet Amfi Arasında Kaldım Yardım.

vox 20vt vs orange 35rt

• vox 20vt

Oylar: 15 44.1%
  • orange 35 rt

Oylar: 18 52.9%
  • Blackstar ID Core 40 watt

Oylar: 3 8.8%
  • Marshall 30 WATT

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    34
arkadaşlar öncelikle elimde çok severek kullandığım affinity fat strat var. son günlerde amfi almaya karar verdim fakat 'VOX VT20've ORANGE CRUSH 35RT arasında kaldım eğer daha önce kullanmış olan arkadaşlar varsa bu konudan cevaplayabilir. pişman olmayacağım bu bütçeyle beni bir 5 sene götürebilecek bir şey istiyorum.şimdiden çok teşekkürler.
GEREKLİ DÜZELTMELER:Tarzım alt.rock kısaca mor ve ötesi,placebo,radiohead,sakin.tarzı
BÜTÇEM ise 750 lira. ikinci el düşünmüyorum.
bir tane BOSS marka processorüm var.
düşündüğüm yada yazdığım amfileri deneme şansım yok.şehir dışından sipariş edeceğim.

Son düzenleme:
Tarzınız, amfiyi kullanım amacı, sahne kayıt vs görecek mi, bütçe ne kadardır, deneme şansınız var mı ya da oldu mu gibi konuyu açarsanız daha iyi yanıtlar gelir...ikinci ele ya da türünüze göre tekliflere açık mısınız mesela? Gibi...

Vox vt20 her türlü çünkü;
- Üzerinde amfi modellemeleri olan bir amfi, dijital de olsa modellediği amfilere yakın sesleri olan 33 amfiniz oluyor
- Preamp katında 12ax7 lambası var. Bu da ful lambalı bir amfi gibi olmasa da sesinin diğer dijital amfilere göre bir tık daha doğal çıkması demek
- Üzerinde oldukça çeşitli efektler var. Eğer efekt pedallarınız yoksa, orange'ı aldıktan bir müddet sonra efektsiz çıplak ses sıkabilir sizi.
Halbuki şöyle bi fender amfi modelleyip güzel bir delay ve hafif bir reverb ile tatlı solo tonlaro elde edebilir. Yada higain bi amfi modelleyip phaser ya da flanger koyarak evh'nin parçalarını çalabilirsiniz.

Vox para vermedi bana :D

Kafanı karıştırmak gibi olmasın ama bu amfilerin fiyatının üstüne 50-100 tl daha koyarak blackstar HT1 alabiliyorsun. Hibrit de olsa lambalıya terfi edersin. Hibrit olduğuna da bakma çok başarılı bir amfidir. Üzerindeki isf tuşu da gayet kullanışlı.

Evde kendin için alacaksan ve fazlaca bir ücret ödemek istemiyorsan Roland Micro Cube falan al bence. Ev içinde pratik amfisi olarak gayet başarılı. Bu rakamların üstüne çıkabiliyorsan Yamaha'nın THR serisine bir bakıver. Oldukça başarılı duruyor, yorumlar falan genelde iyi yönde. En güzeli de hem amfi gibi, hem ses kartı olarak kullanabiliyorsun, kayıt olarak falan gayet başarılı duruyor.

Dün dore'ye sordum thr5 ve 10lar bitmiş. yokmuş. Geldiğinde de anında satılıyormuş. Ne zaman gelir dedim birşey söyleyemediler... Micro cube 2 watt bir amfi. Eğer ki pilli olmasına ihtiyacın yoksa başka bir yere bakabilirsin, ama modelleri fena değil. Ben şu an göçebe olduğum için Micro cube kullanıyorum. Sürekli alt kattakiler gelip kızıyor bana... hahaha . daha 2-3 ay önce evde ne güzel Cub12r vardı gümbür gümbür açıyordum. Neyse. Tarzını yazsan belki daha yardımcı olabiliriz. Wasp'ın söylediği çok doğru bu arada, eninde sonunda yolun lambalıya çıkıyor.

Dün dore'ye sordum thr5 ve 10lar bitmiş. yokmuş. Geldiğinde de anında satılıyormuş. Ne zaman gelir dedim birşey söyleyemediler... Micro cube 2 watt bir amfi. Eğer ki pilli olmasına ihtiyacın yoksa başka bir yere bakabilirsin, ama modelleri fena değil. Ben şu an göçebe olduğum için Micro cube kullanıyorum. Sürekli alt kattakiler gelip kızıyor bana... hahaha . daha 2-3 ay önce evde ne güzel Cub12r vardı gümbür gümbür açıyordum. Neyse. Tarzını yazsan belki daha yardımcı olabiliriz. Wasp'ın söylediği çok doğru bu arada, eninde sonunda yolun lambalıya çıkıyor.
hocam pek taşınabilir bir şey istemiyorum açıkcası. bütçem 750 lira civarı olduğu için 30 wat amfilere baktım öne çıkan markalardan vox ve orange çok konuşuluyor.benim de gönlüm biraz orange dan yana vox efektli diyorlar biliyorum ama bende efekt cihazı var sağlam ses alabilceğim.kulaklıkla takılıp kayıt alabileceğim bir amfi istiyorum açıkcası.seçenekler kısıtlı olduğu için blackstar,vox,orange,ve marshall var.

Lambali dusuk wattli bir amfi al tusene baya faydasi olur. Ilk lambali amfimi aldigimda tusemin ne kadar kotu oldugunu fark etmistim. Ama tusen oturmussa ve amacin ucuz yollu kayitsa thr10 yada vox iyi secenekler.
amacım hobi olarak çalışmak ve şu kötü zamanda aldığım 10 wat amfiden kurtulmaktı hocam.küçük kısa coverlar alıp temiz ses almak istiyorum açıkcası.vox da göz önünde bulunduruyorum teşekkürler.

Kafanı karıştırmak gibi olmasın ama bu amfilerin fiyatının üstüne 50-100 tl daha koyarak blackstar HT1 alabiliyorsun. Hibrit de olsa lambalıya terfi edersin. Hibrit olduğuna da bakma çok başarılı bir amfidir. Üzerindeki isf tuşu da gayet kullanışlı.
sonra lambalıya geçerim diye düşünüyorum.dediğiniz amfiye bakıyorum zaten bütçem 750 lira ve bir tık üstü olduğu için vox 20vt,blackstar40 vs ht1,orange35rt,marshall30 arası gidip geliyorum.

Vox vt20 her türlü çünkü;
- Üzerinde amfi modellemeleri olan bir amfi, dijital de olsa modellediği amfilere yakın sesleri olan 33 amfiniz oluyor
- Preamp katında 12ax7 lambası var. Bu da ful lambalı bir amfi gibi olmasa da sesinin diğer dijital amfilere göre bir tık daha doğal çıkması demek
- Üzerinde oldukça çeşitli efektler var. Eğer efekt pedallarınız yoksa, orange'ı aldıktan bir müddet sonra efektsiz çıplak ses sıkabilir sizi.
Halbuki şöyle bi fender amfi modelleyip güzel bir delay ve hafif bir reverb ile tatlı solo tonlaro elde edebilir. Yada higain bi amfi modelleyip phaser ya da flanger koyarak evh'nin parçalarını çalabilirsiniz.

Vox para vermedi bana :D
çok haklısın fakat idare eden bir g1on var bende :D vox hakkında kesin al diyorsun yani

Evde kendin için alacaksan ve fazlaca bir ücret ödemek istemiyorsan Roland Micro Cube falan al bence. Ev içinde pratik amfisi olarak gayet başarılı. Bu rakamların üstüne çıkabiliyorsan Yamaha'nın THR serisine bir bakıver. Oldukça başarılı duruyor, yorumlar falan genelde iyi yönde. En güzeli de hem amfi gibi, hem ses kartı olarak kullanabiliyorsun, kayıt olarak falan gayet başarılı duruyor.
yorumlar dediğiniz gibi çok olumlu fakat pil sıkıntısı var. bu yüzden pek sıcak bakmamıştım açıkcası.

Geri